Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Működik a láthatatlan macskake...

Működik a láthatatlan macskakerítés?

Figyelt kérdés
Számos külföldi fórumot már végigolvastam a témában. Volt pro és kontra is. A gond az, hogy a legtöbb negatívumot olyanok írták, akiknek nincs tapasztalata a láthatatlan macskakerítéssel, így viszont elriasztották az érdeklődőket. Szeretnék olyanoktól választ kapni, akik használják, és nem olyanoktól, akik az elv alapján alkotnak véleményt.
2008. aug. 18. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Lehet, hogy működik, de ezen elektromos "kerítések" használata nettó állatkínzás. Gondold el neked milyen kellemes lenne, ha egy megszabott területen kilépve kellemetlen ingereket kapnál folyamatosan. A macskák amúgy is az esetek 99,99%-ban a szaporodási ösztönüktől hajtva szöknek. Ennek pedig semmilyen elektromos sz*r nem fog gátat szabni. Ivartalanítani kell azt az állatot, aztán akkor nem fog szökni, plusz nem lesznek újabb kölykök, akiket 6 hetesen kidobnak az utcára (vagy már ott születik), mivel gazdát találni lehetetlen.
2008. aug. 19. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát pont ilyen válaszokat nem szerettem volna kapni. A macskáim ivartalanítva vannak. Azelöl szeretném őket megvédeni, hogy más állatoktól összeszedjenek valamit, illetve hogy ne üsse el őket az autó. Kértem, hogy olyanok válaszoljanak, akiknek van tapasztalata abban, hogy tényleg tanulékonyak-e, és nem mennek a közelébe.
2008. aug. 19. 06:51
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

A macska, hogy ha elindul, semmi nem tartja vissza. Egy normális kerítés többet ér, mint az ilyen elektromos csodakütyük. Ennél már csak az jobb ami a kutyát ugatásra megrázza, ezzel garantálja, hogy a kutya ne ugasson...

Bemutatn láttam, még ott se nagyon működött, pedig a kutya akin bemutatták láthatóan szépen be volt tanítva, hogy honnan nem szabad neki tovább menni. Azt a pénzt amit ilyen szutyokra költenéd, inkább költsd értelmesebb dolgokra. Ha van rendes kerítésetek, akkor más nagyobb állat nem megy be rajta (macskákat meg nem engednek a Te cicáid a területükre). Ha pedig ivartalanítottak, akkor nem fogja őket hajtani a szaporodási ösztön, így nem fognak állandóan szökni.

2008. aug. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
81%
Az én válaszom teljes mértékben POZITÍV tapasztalatokon alapszik, mivel mi már vettünk egy X márkájú Láthatatlan kutyakerítést, amit már régebb óta használtunk. De mivel ehhez a rendszerhez lehet külön vásárolni olyan nyakörvet amit a macskára is megvettünk, így már nem csak kutya, hanem macskakerítésként is működik a rendszer. A macskánknál 3-4 nap volt a betanulási idő. Az tény, hogy az első alkalommal voltak hirtelen magas ívű meglepődések,( ugyan úgy mint a kutyánál )de azóta csak azon kell izgulnom, hogy időben cseréljem az elemet a nyakörvben.
2010. júl. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
21%

Én nem bíznék meg a láthatatlan kerítésben, minden macska más, félnék hogy a vagányabb, vagy pont félősebb cicáim megijednek tőle, és pont a rossz irányba menekülnek. Elhiszem az előttem szólónak, hogy működik, de mit csináljon az, akinek 9 macsek van...anyagi tönkremenetel az elemcsere, és én is félnék le ne merüljön. Na meg nem tudom akarnám e, hogy egy cicám nyakánál folyamatosan sugározzon valami elem valami rosszat...elektromosság, mágnesesség...nem tudom...

Én arra esküszöm, amit én csináltam, macskabiztos kerítést csináltam.

Ugyanis a nyakörv nem véd meg a kintről betörni akaró vadabb kutyáktól, vagy verekedni vágyó idegen macskáktól...ugyebár...

Nem tudom azóta vettél e ilyet, vagy megoldottad-e valahogy, de privátban küldök képeket a macskabiztos kerítésről...

2011. jún. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!