Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit jelent egy alig több,...

Mit jelent egy alig több, mint fél éves kandúrnál, ha nyálas a bundája?

Figyelt kérdés
Két-három napja vettem észre, hogy már nem olyan kis selymes és puha a bundája, mint volt, hanem nyálas, de csak két helyen: az álla alatt és a nemi szervénél. És akárhányszor látom, mindig ugyanazon a két helyen nyalakodik. Ez normális vagy valami baja van?

2015. jan. 2. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:

A nemi szervénél azért nyálas, mert ott nyalakszik, az álla alatt pedig azért, mert magára izgult, lefolyt a nyála és beleragadt a bundájára..........


Viccet félre téve, minden macskánál előtör, teljesen indokolatlanul az a korszak, amikor is hirtelen rettentő mód idegesítő nyalakodásba kezdenek. Nyalják magukat, mint az őrült, minek során az EGÉSZ testük tiszta nyál, ragacs lesz, hovatovább leheletüket a szőrük meg fogja őrizni... ez kikerülhetetlen, ösztön lények.


Az én cicámat kb. alig pár hetesen találtam, ergo az anyja nem nagyon foglalkozhatott vele, vagy ha igen, akkor nagyon benne maradt ez a dolog, egyébiránt kis kora óta én nevelem és senki nem volt, aki itt-ott nyalogatta, sz"al ösztönből előjött neki ez a "szétnyalom magam ahol csak tudom, mert ez baromi jó" dolog.


Ez teljesen normális.

2015. jan. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mivel a macska mosdik, ezért nyálas lesz ott is, ahol mosdatja magát, meg a szája körül is. Emellet van olyan is, amelyik nyitott szájjal dorombol, annak meg mosdás nélkül is tiszta nyál az álla.
2015. jan. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

lehet hogy valami nagy ragadozo befalta es utana kikopte, es azert lett nyalas


:s

2015. jan. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!