Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicusodnak hányszor adsz...

Cicusodnak hányszor adsz kaját? Kétszer -háromszor? Tejet kap e tápot is kap, vagy házikosztot vagynyers hust?

Figyelt kérdés
2015. jan. 2. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Tejet igen, de nem hidegen. Tápot lehet, de max pár szemet, nem jó még a kicsinek...

Nyers húst semmilyen macskának nem szabad adni..

2015. jan. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
akkor mit adsz enni?
2015. jan. 2. 16:39
 3/10 anonim válasza:

Én cicám 4-5X eszek kisebb adagokat. Szokott kapni száraz és nedves eledelt is. Szokott kapni párizsit/virslit/sonkát, főtt/sült húst(csirke/pulyka/marha/sertés), sült/resztelt májat, tonhal konzervet, sült halat(filét), rántott húst/fasírtot,pörköltöt, főtt tojást is.

Túrót, tejfölös-túrót, kefirt/joghurtot/tejet is szokott kapni, tejet melegítve heti 1-2 alkalommal.

Nagyszerűen néz ki, teljesen egészséges 7 éves, 4 éve van nálunk(kóbor macska volt, úgy fogattuk be)

2015. jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

1.

nagy macskának nem kell 4-5x adni, vagyis nem muszáj, főleg ha benti.. :) kicsinek kell ennyiszer.

Bocsi amúgy mert hülyeséget írtam, (először azt hittem nagy cicád van..) tápot max. tejbe áztatva adj neki, majd később adj neki szárazat.

én tej meg táp mellett konzervet adok neki, parizelt, meg házikosztot (leves stb.)

2015. jan. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy nap kétszer töltöm fel a tálkáját, szerencsére nem eszik sokat, így nem dundus. Nedves tápot hetente 1-2x kap csak, mert nem nagyon szereti, ha gyakrabban kap, beleszárad a tányérba :D A házikoszt esélytelen, de a nyers hús is. Tejet nem kap, de vitamint és jutalomfalatokat igen.
2015. jan. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Maxitabi ***** válasza:
100%

Emberi kaját alapból nem adunk se macskának,se kutyának.Sajnos tele vannak fűszerekkel, tartósítókkal, ízfokozókkal stb-ami nekünk is rossz amúgy.

(A tejet a legtöbb macska nem tudja emészteni, fosást kap tőle.)És ezért nem adunk a cicáknak olcsó, szupermarketes-reklámozott tápokat sem, hanem állateledelesnél veszünk nekik magas hústartalmú, lehetőleg gabon-a és kukoricamentes, cukor-,színezék-,ízfokozó- és tartósítószermentes tápot.

Vagy az ún nyers etetéssel etetjük (BARF-etetés),aminek azért utána kell járni.

Nálam a száraztáp előttük van mindig(munka miatt,ha nem vagyok otthon-de mások esküsznek a napi 2-3 etetésre),ezen túl kapnak jó minőségű konzervet, néha nyers húst (elenyésző mennyiséget esznek belőle-disznóhúst tilos nyersen).Főzni lehet nekik -külön,de fűszerek,só nélkül(bár a legfontosabb vitaminokat,nyomelemeket kifőzöd belőle). A macska ragadozó,ezért sok állati fehérjére van szüksége.(Persze sok másra is-utána kell olvasni)

A lakásban három helyen van ivóvíz nekik,mivel a száraztáp nem jó nekik magában,sokat kell(ene) inniuk rá.

2015. jan. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Naponta kétszer adok nekik, reggel meg este, de így a téli hideg időszakban háromszor is. Napközben esetleg még kapnak egy kis meleg tejet, ritkán de nyershúst is kapnak és azt nagyon imádják
2015. jan. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3X

A mostaniak nem kapnak tejet, de volt, amelyik csak a tejet itta, és bírta is.

Általában konzervet kapnak vagy direkt nekik főzött húst.

2015. jan. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Száraztáp mindig van előtte, nedveset most napi 2x kap, de csak kicsi adagot (1/3-1/2 alutasakos), már csökkentem a mennyiséget, ahogy nő, kölyöknek nyilván több nedveset kapott. Azt szeretném, hogy ahogy felnő, legalább 70%-ban jó minőségű száraztápon éljen.

Vize is mindig van, tejet/tejterméket kb heti 2x kap, laktózmenteset (a laktózos a nagyobb cicák nagy részét meghajtja). Jutalomfalatkái vannak, de ritkán kap, a felvágottból mindig egyetlen falatot, mikor mi esszük (kb kétnaponta egyszer), húsból-halból- májból úgyszintén, de nem nyersen, hanem főzve/sütve, pl úgy, hogy ha megfőzöm a levest, akkor lemosok neki egy darabot.

Csak benti cica, az álatorvos adott neki szőrgolyó elleni "krémet", ami húsizű, abból heti 1x kell kapnia egy kanálkával. Próbálok füvet növeszteni neki, de télen túl kevés a fény.

2015. jan. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tejet nem kap, mert cicák/kutyák laktózérzékenyek.

Reggel kap konzervet és száraztápot, a konzervet szinte rögtön megeszi, a száraztápot pedig napközben elrágcsálja amqíg nem vagyok otthol. Este pedig kap cicaszalámit. Inni vizet iszik, három helyen van vizestálkája, mert a cicák rendes bélműködéséhez nagyon fontos a sok folyadék, szóval ha több helyen van kirakva víz, akkor nem csak akkor iszik, amikor szomjas és direkt oda megy a vizestálkához, hanem amint meglátja naponta többször mást nem szokott inni, csak vizet.

2015. jan. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!