Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cica szétszed mindent! Mit...

A cica szétszed mindent! Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Novemberben múlt fél éves, ivartalanított fiú. Egész nap itthon vagyok javarészt, játszom vele, rengeteg játéka van, simogatom, sokat foglalkozom vele, de...

Mindent lelop és szétrág. Újságokat széttépked, a WC papírt már egy távoli szekrényben tartjuk, a konyhában felmászik a konyhaasztalra és akármit lát, ami mozdítható,azt viszi is el. Nem tudunk már mindent a hűtő tetejére tenni. Kissé elszomorodtam.


2015. jan. 3. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Fiatal cicánál ez teljesen normális.
2015. jan. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Zárd az ajtókat! Ha nincs ajtó valahol (pl. konyha) szerelj fel egyet! Ha ki tudja nyitni az ajtót, használj kulcsot! Akármekkora is a lakás, ne legyen mindenhová bejárása a macskának! (Konyhában, fürdőben semmi keresnivalója!) Ha szét akar szedni valamit (bútort, stb.) szólj rá, esetleg spricceld le egy kis vízzel (következetesen!).
2015. jan. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Muszáj, hogy a fürdőbe bejárjon, ott van az alma.
2015. jan. 3. 16:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ez egy rémisztően rossz mucurka lehet, de lényeg, hogy szeretitek a büdös kölköt. Emlékszem, nekem is volt ilyen cicám, a WC papírt mindig letekerte és szétteregette a lakásban. Azóta már kertes házban lakunk és kint kitombolják magukat, főleg aludni meg enni járnak be, akkor vagyunk bajban, ha folyton esik az eső vagy nagy a hideg, akkor itt bent mérgeskednek egymásra, nem találják a helyüket. Van egy 10 hónapos kandúrkánk, hát vele nem tudom, mit csinálnék, ha nem járhatna ki, szétszedné a házat, annyira hiperaktív. Szerintem ezért is tette ki a régi gazdája, mert a kislányom iskolájánál tűnt fel kóbor cicaként és senki nem akarta befogadni, ezért végül hazahoztuk a 12 cicánk mellé. De kezdő macskatartónak nem is ajánlanám, örökre elmenne a kedve a cicatartástól, annyira rossz ez a cica. Még esőben is kirohan a kertbe fára mászni, bent még a kenyérhéjat is elviszi, sokat éhezhetett szegény kiskorában.

Tapasztalatból tudom, hogy egy cicával sokkal nehezebb, mint kettővel. Ha ketten vannak, lefárasztják egymást a kergetőzéssel, birkózással és nem a lakás szétszedésén mesterkednek. Lehet, hogy egy cicatárs beszerzése lenne a megoldás a problémádra, mert akármennyi is játszol vele, nem tudsz helyettesíteni egy másik cicabarátot. Ha ez nem megy, akkor se szomorodj el, egy éves kora után remélhetőleg jelentős mértékben le fog nyugodni.

2015. jan. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik, ez nagyon édes hozzászólás volt!! :) Imádjuk őt, kissé elkényeztetett a baba. Érdekes, csak akkor rosszalkodik, ha itthon vagyunk, ha egyedül van, semmi rosszat nem csinál! Kis lakásban élünk jelenleg, nem biztos, hogy egy pajtás jó választás volna. Pedig örülnék :)

Remélem kinövi, bár eddig soha egyetlen cicám sem volt ilyen rossz.

Remélem sok más gazdi is átéli... :)

2015. jan. 6. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!