Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy fiatal felnőtt kerti...

Szilvó kérdése:

Egy fiatal felnőtt kerti cicát fogadtam örökbe az utca végéről, mivel a szomszédok elköltöztek. Hogyan tudom az én házamhoz szoktatni? A lakásba nem feltétlenül szoktatnám be. Már nálam eszik, de dolgavégeztével vissza is tér a régi házhoz.

Figyelt kérdés

2015. jan. 3. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Csinálj neki jó kis meleg helyet, ahova befészkelheti magát, széltől, esőtől védett helyen, lehetőleg fedett teraszon ha van, puha meleg, kényelmes kis fekhelyet.
2015. jan. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez megvan, mivel a kis lakhelye is átköltözött, de még inkább visszajár.
2015. jan. 3. 17:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor etetés után maradj kint vele még amennyit tudsz, simizd, dédelgesd, hogy érezze, hogy szereted, biztos még visszavárja a régi gazdáit, idővel majd elfelejti őket. Remélem nem veszélyes az út, amin visszajár a régi lakhelyére.
2015. jan. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, szerencsére ez egy mellékutca, persze haza gyorsabban ér mint át hozzám... Kezdem feladni a következetességem a lakásba engedést illetően :( Minden evésnél addig vagyok kint vele, amíg hagyja magát itt tartani, de utána mindig meglóg.
2015. jan. 3. 22:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy hasonló macskáról én is tudok. A kiüresedett szülői házhoz jár át, mert ott kapott valamikor sok ételmaradékot. De a mai napig két otthona van, hazajár a szomszédba aki nem eteti, és odajár a szülői házhoz is, ahol ma is kap valami finomságot és simogatást. Az embernél is előfordul az ilyen "kétlakiság". Például ha a fiatal új házat épít magának, akkor két otthona lesz egyszerre, a szülői ház is és a sajátja is. Még akkor is ha a távolság 50 km körül van.
2015. jan. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A macskák nem emberközpontúak. Lehet őket úgy nevelni, de azt már elválasztás után kellett volna kezdeni.
2015. jan. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem engedd be nyugodtan, biztos jól ki fogtok jönni egymással bent is. Nálunk is bejárnak a cicuk, nem sajnálom tőlük a ház melegét, olyan jól érzik magukat itt bent a jó meleg házban.
2015. jan. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jelentem a cica beszokott, már robbantani sem lehet a bejárati ajtó mellől. :)
2015. jan. 9. 16:52
 9/9 anonim ***** válasza:
SZUPER!!!
2015. jan. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!