Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor s hogyan szoktassam át...

Mikor s hogyan szoktassam át a kiscicát a macskaeledelre?

Figyelt kérdés
van egy most 5hetes perzsa kiscicám,még szopizik,de lassan szerintem meg kéne probálni átnevelni a cicaeledelre,és a tejcsire. de hogy kezdejek neki?a tápot beáztatva v konzervell probálkozzak?köszi!!
2008. aug. 19. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Én legelöször junior alutasakossal próbálkoztam 6 hetes kora körül és simán megette. Elötte próbálgattam az orra elé dugdosni a kaját, de nem érdekelte, aztán egyszercsak rákapott :) Főztem utánna neki csirkemájat meg krumplipürét, ezt összekeverte és ezt is nagyon ette. Tápból is juniort kapott, olyat ami pici és azt sem kellett beki áztatgani, megette úgy magától! Tejet még ne adj neki, maximum cicatejet, de annak meg borsos ára van.
2008. aug. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem egy jó minőségű tápot áztass be neki. Esetleg egy kis joghurtot megpróbálhatsz belekeverni. Nekem kiscicáknál az a módszer vált be, mikor tanítottam őket szilárd kaját enni, hogy egy keveset rákentem az orruk alá belőle. Mikor lenyalták, megérezték az ízét, elkezdték az ujjamról is lenyalogatni. A tálból utánna már maguktól is elkezdtek enni, mikor megérezték az illatról, hogy ugyan az van benne.
2008. aug. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szia! Tejet ne adj neki , a cicák a laktozt nem tudják megemészteni.A legegyszerübb ha krémsajtból raksz egy picit a szájába. Fontos , hogy natur vagy tejszines legyen , semmi esetre sem izesitett.Vehetsz neki pástétom jellegű konzervet is , amiből egy kicsit a szájába adsz. Fontos hogy jó minőséget válasz. Egyrészt neked is olcsóbb hosszabb távon , másrészt a kicsinek is kevesebbet kell megennie , ugyakkora tápértékhez. Ne lepödj meg . Vannak cicák , amik csak szárat tápot hajlandóak enni , vannak amik csak konzervet.Vannak akik mindkettőt. Nem vagyunk egyformák. Adhadsz neki még darált pulykamellet is , de azt darálás előtt feltétlen forrázni kell a szalmonella fertözés elkerülése véget.
2008. aug. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én először Whiskas Junior tápot adtam neki, tejjel összekeverve. Azt simán megette. De ha neked nem eszi, akkor dugd az orra elé. Ha úgy se, akkor már nem tudom. Sok szerencsét (:
2008. aug. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha az anyja is a ti cicátok, és nem szükséges elválasztanotok, nem kell foglalkoznod a szoktatással. Rengeteg nősténymacskánk volt már, akik szültek, és minden esetben maguk vezették a kicsiket is a kajás tányérhoz, amikor már nem volt elég a szoptatás. Most is vannak kiscicáink, sosem ettek junior táplálékot, azt eszik, amit az anyjuk. Amúgy is az összetétele ugyanaz a juniornak, csak apróbb darabokra van vágva, amit egy villával könnyedén meg tudsz oldani.
2008. aug. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!