Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica lehet egyedül? Vagy jobb...

Cica lehet egyedül? Vagy jobb párban? És ha párba akkor jó ha lány-lány? Fiút semmiképp, mert erős a szaguk meg elszöknek ha párzanak.

Figyelt kérdés
Szeretnék egy cicát tartani,de csak egyet.Nekem úgy nem olyan jó ha 2 van mert ,a egyik aranyosabb mint a másik akkor a rosszabbat hanyagolom, vagy fordítva.Meg egyébként is bérházba lennének.Na szerintetek jó ha a cica egyedül van?Mert ha rossz úgy neki akkor majd kettő lesz.Unatkozni sem unatkozna reggel 8 kor megyek és 1-re már itthon is vagyok (meg mindig van valaki itthon)szóval egyedül csak nagyon ritkán lenne.

2015. jan. 6. 21:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Köszi de nem negatív választ kértem hanem hogy jó -e a cica egyyedül
2015. jan. 6. 22:04
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy értettem ,hogy akkor a tesóm úgy "lefoglalja" az egyiket és az már egy idő után úgy is jobban ragaszkodik hozzá
2015. jan. 6. 22:08
 3/10 Quasar07 ***** válasza:
100%
Egyet kell értsek az első válaszolóval.
2015. jan. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%

Cicát párban a legjobb tartani,főleg akkor ha még fiatal cica.Mert ha egyedül vagy elfog kóborolni.Ő is vágyik más cicák társaságára.

De most komolyan nem értem mi az hogy a rosszabbat hanyagolni?

Könyörgöm,majd akkor tarts állatot ha átestél egy pszichológiai vizsgálaton.Már bocsi...

2015. jan. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
A macska nem falkaállat, tökéletesen érzi magát egyedül is. Nekem öt macskám van, és sosem játszanak együtt. Sőt bármelyik játszani akar, engem nyaggat, még csak véletlenül sem a többi cicával próbálkozik. Arra meg kimondottan féltékenyek, ha épp másik van az ölemben. Sokszor el is gondolkozom rajta, hogy ez mennyire abszurd. Ha én ötödmagammal lennék egy óriás házában, egészen biztosan a többi ember társaságát keresném, nem az óriásét. De hát a macskák már csak ilyenek.
2015. jan. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

És bérházból lesz kijárós, vagy hpgyan kóborolna el a kandúr?


Az én ivartalan benti kandúrom teljesen jól elvolt egyedül, de sokkal boldogabbnak láttam, amikor hoztam mellé egy másik kandúrt. Játszottak, együtt aludtak, mosdatták egymást, vagyis elfoglalták magukat. Láthatóan kevésbé unatkozott.

2015. jan. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a RENDES válaszokat!DE már írtam ,hogy NEM úgy értettem.-.-
2015. jan. 6. 22:59
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Fiút semmiképp, mert erős a szaguk meg elszöknek ha párzanak."

A lányok meg ordítanak és összehugyoznak mindent, amikor tüzelnek. Tehát tök mindegy, milyen nemű a cicc, ivartalanítani úgyis kell. Annyi, hogy a kandúrokat golyótlanítani olcsóbb és egyszerűbb műtét.


A macska elvan egyedül. Érdekes, nekem is ugyanaz a tapasztalatom, mint #5-nek: a saját macskáim maximum elvannak egymás mellett. Játszani maximum a szomszéd ciccel szoktak, azt is ritkán és elég tiszavirág életű a dolog: 2 percen belül valamelyik úgyis elkezd vadulni. (Kinti-benti macskuszok.)

2015. jan. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Végül is mindegy hogy milyen nemű cicákat tartasz, az a fontos hogy ivartalaníttasd őket hat hónapos koruk körül. Akkor nyugodtabbak lesznek és a kandúr sem kezd el jelölgetni majd, sok más hasznos tényező mellett.

Nekem két kiscicám van, és sokkal boldogabbak mióta ketten vannak, nagyon szeretnek együtt játszani. Egy fiú és egy lány cicám van.

2015. jan. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a lány cicák mindenhogy bújósabbak mint a fiúk. Egyébként elvan egyedül is, főleg ha nem egész nap marad otthon egyedül. És két cica több költséggel is jár.
2015. jan. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!