Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi okozhatja ezt a cicáimnál...

Mi okozhatja ezt a cicáimnál és mi a gyógymód?

Figyelt kérdés
Hallottam róla, hogy mostanában valamifajta betegség terjed a cicák közt és sajnos ez a fertőzés vagy akármi minket is elért múlt hét vasárnap. 5 kiscicám van, fél évesek, az édesanyjukat sajnos elütötte egy autó (sajnos elég forgalmas helyen lakunk :( ) Múlt szombaton még minden rendben volt, játszottak, ugráltak, rendesen ettek, de vasárnap virradóra az egyik vörös cicám nagyon bágyadtan ébredt, étvágytalan volt, alig tudott mozogni, rossz volt a közérzéte, hányt, volt már ilyen korábban is és akkor kigyógyult belőle, úgyhogy gondoltam akkor, hogy most is csak valami kis náthát kapott el a tegnapi nagy játszadozás után... tévedtem, a cica hétfőre elpusztult :( Azóta már a másik 3 cicám is hasonló tüneteket produkál, próbáltam őket etetni, de folyadékon, tejen kívül mást nem esznek, azt is csak nehezen, mivel állatorvos nincs a körzetünkben tőletek kérek segítséget, hogy találkoztatok már evvel a betegséggel és ha igen, mi a gyógymódja?
2015. jan. 7. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Légy szíves mutasd meg őket egy nem körzeti állatorvosnak!

Ezt otthon,ha egy ilyen súlyos a betegség hogy ketten már nem is élnek,kérlek légy felelős gazdi,vidd orvoshoz,mert nem tudod kikezelni.

2015. jan. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
egz cica pusztult el, egynek pedig semmi baja eddig, a gond csak az, hogy 50km-es körzetben nincs állatorvos a környéken és sajnos nincs lehetőségem utazni
2015. jan. 7. 09:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Kihívni sem tudsz,nincs erre lehetőség?

Vagy esetleg állatmenhely is tud ebben segíteni,hogy orvoshoz jussanak a cicák.(Első voltam)

2015. jan. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Állatorvos nélkül nem kellene állatot tartani. Hol laksz, hogy 50 km-s körzetben nincs állatorvos? Próbálj a neten keresni. Mi nem tudunk gyógymódot, hiszen nem is látjuk a cicát, nem vagyunk orvosok, és nem ismerjük, hogy milyen baja milyen gyógyszer való a cicáknál. Más megoldás nincs, mint az állatorvos.
2015. jan. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ezzel mindenképp állatorvoshoz kellene vinni őket. A többi cica is elpusztulhat rövid időn belül. Nagyon veszélyes ha nem esznek, nem isznak, könnyen kiszáradhatnak.

Az én cicáimnak is hasonló tüneteik voltak és antibiotikumos kezelést kaptak az állatorvostól. Pár napon belül rendbe is jöttek.

2015. jan. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én cicámnak is hasonló tünetei voltak, és ő is állat antibiotikumokat kapott, meg hányáscsillapítót, meg egy darabig fecskendővel etettem, itattam és meggyógyult.
2015. jan. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hasonló tünetei voltak az én cicámnak is. Hányt, hasmenése volt. Az első nap még úgy voltam vele, hogy lehet, hogy csak egy gyomorrontás, viszont másnapra ő is bágyadt lett, ugyanúgy hányt, hasmenése volt. Elvittem dokihoz, kiderült, hogy ideggyulladása van, ami a nyirokcsomóira és a beleire is ráment, az egész szervezetében több helyen is gyulladás lépett fel. Én csak 2 napot vártam a dokival, de már akkor azt mondta, hogy nagyon súlyos az állapota és nem meri azt mondani, hogy életben marad. Szerencsére sikerült megmenteni, közel 4 hétig jártunk orvoshoz 2-3 naponta, antibiotikum injekció, hányás és hasmenésgátló, lázcsillapító (a gyulladások következtében természetesen be is lázasodott, 2 hétig nem bírtuk 40 fok alá nyomni), folyamatosan B vitamin cseppeket kapott, idegvédő gyanánt, az utolsó hétben pedig valami állati probiotikumkúra szerű pasztát és tablettát is kapott, mivel annyi antibiotikumot kellett bele nyomni. Ha nem vittem volna dokihoz, akkor most nem itt dorombolna az ölemben.

Persze azt nem mondom, hogy a te cicáidnak is ugyanez a baja, hisz nem vagyok doki, de lehet akár ilyen probléma is. Amikor már nem eszik-iszik, akkor nagy gond van, minél előbb orvoshoz kéne juttatni, semmilyen házi praktikával nem fogod tudni őket megmenteni, emberi gyógyszert meg még véletlen se merj adni neki, rengeteg összetevő méreg a macskákra nézve!

Ami még fontos lenne, hányós, hasmenős kiscicának tejet ne adj, vagy csak kimondottan macskáknak valót, a cica szervezete gyakran nem tudja megemészteni, ráadásul sok cica laktózérzékeny is, ami csak fokozza a hasmenést. Hányásos-hasmenős időszakban az ember sem iszik tejet, nem véletlen, ez macskákra is igaz, főként ilyen időszakban nem kéne azzal etetni. Vegyél inkább valami jó konzervet vagy alutasakost, hátha azt szívesebben megeszik, esetleg csirkemellet nyerseny vagy főzve is megpróbálhatod, azt meg szokták enni. Ha azt sem, akkor tényleg hatalmas probléma van.

2015. jan. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

remélem azért magadnak bevallod, hogy azért nem hívsz állatorvost, mert rohadtul sajnálod rá a pénzt :)

hol laksz

2015. jan. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!