Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hazajön még valaha a macskám?

Hazajön még valaha a macskám?

Figyelt kérdés

Nézegettem az ezzel kapcsolatos kérdéseket itt az oldalon, és nem mondhatnám, hogy bizakodóbb lettem. Van egy nőstény cicám, aki most tavasszal lesz 8 éves. 2 hónapos kora óta van nálam, és úgy tekintek rá, mint a leghűségesebb barátomra, vagy akár egy családtagra. Nagyon ragaszkodunk egymáshoz és csak akkor fordult elő, hogy nem láttam 2 napig, amikor kiscicái születtek. Ezen kívül mindig jött a hívásomra, reggel az indulásomnál és este pedig az érkezésemnél már dorombolva várt az ajtónál. Az utcára soha nem ment ki, mindig az udvarunkon, vagy a kertünkben tartózkodott. És nem vettem észre még csak azt sem, hogy a szomszéd felől jött volna haza.

Vasárnap óta nem láttam őt. Szombat reggel még szokásosan várt az ajtónál, megetettem, és rengeteget evett, vidám volt, szóval nem gondolok olyasmire, hogy betegség miatt történt ez. El nem ütötték, a szomszédoknál már néztem, de sehol nem találom, és emiatt már teljesen ki vagyok készülve. A középiskola elkezdése óta velem van, most meg már dolgozom és nem tudok a munkámra figyelni, mert egész nap csak ő jár a fejemben. Éjszaka sem tudok aludni, csak sírva forgolódok az ágyban. Egyszerűen nem bírom elfogadni, hogy lehet, nincs többé. Olyan érzés, mintha egy részemet kiszakították volna belőlem.

4 napja tűnt el, van valakinek biztató története arról, hogy hazajöhet még?



2015. jan. 7. 13:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
Nekem tíz nap után jött haza az egyik macskám a nyakában egy hurokkal egy fejében egy golyóval, aztán még 10 évig velem volt. Viszont te óriási hibákat követtél el. A legfontosabb az, hogy a macska nem volt ivartalanítva. Ez azt jelenti, hogy te még azzal sem vagy tisztában, hogy milyen betegsége lehet egy macskának. Képzeld el, bőven lehet, hogy meghalt egy betegségben. A FiV a FeLV és a FiP is nemi úton terjed, évekig lappanganak, és nem feltétlenl mutatnak nagy tüneteket, és egyszercsak a cicád meghal. Ezek gyógyíthatalan betegségek, de kezeléssel a macskák élete évekre meghosszabbítható. Ezen kívül mivel a macskád nem volt ivartalanítva, ezért a környéken valószínűleg közellenségnek tekintik, és a szomszédaid legszívesebben agyonütnék. Lehet hogy valaki most utolérte. A kandúrokra jellemző az, hogy napokra eltűnnek, de a lányicicákra nem. Szerintem már nem él. Vagy megölték, vagy elbújt meghalni.
2015. jan. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

MAcskáknál sosem lehet tudni... Mi kertes házban lakunk, van 3 macskánk. Volt, hogy az a s*ggf*j 2. szomszéd bezárta a lakásába és nem akarta kiengedni. Egy hétig volt ott, már azt hittük, meghalt, mikor egyik reggel megláttuk az ablakban, ráadásul nyakörv is volt rajta!! Még szerencse, így lehettünk biztosak benne, hogy ő a mi cicánk...

Volt egy olyan eset is, mikor egy másik cicánk tűnt el kb másfél hónapra! és utána hazajött. Szerintünk őt is bezárták valahová és az sem kizárt, hogy ugyanaz a gyökér volt...

De sajnos olyan is megesett, hogy eltűnt a cicánk és nyáron, mire elfogyott a farakás a ház mögül, ott találtuk meg, ami maradt belőle... odabújt el meghalni...


De ahogy írtad, autó is üthette el...


Egy biztos, ha nincs baj, hazamegy. Lehet, hogy bezárták valahová, de biztos lehetsz benne, hogy amint tud, ki fog szökni és hazamegy!


Sajnálom, tudom milyen rossz érzés... :(

2015. jan. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
55%

Az én kiscicám nagyon tekergő kisállat volt.Sajnos csak volt... 1 éves korában elszökött otthonról, szeptemberben ment el.Sok ideig kerestem, én is végig jártam a szomszédokat, de sehol.Bele is törődtem egy idő után, amikor kezdtem elfelejteni visszajött.Az 1 éves kiscica December 6.-án visszajött hozzám :3 4 hónapig volt elmenve .Kiderült, hogy egy ember ellopta :P Egy évig nem volt semmi baj, aztán a következő év szeptemberében megint eltűnt...utálom azóta a szeptembert :P Eltűnése után pár nappal járkáltam az utcán mit látok az úton..őt.El volt ütve :'( Nem volt valami szép látvány.

Hátha a cicád nem járt így, lehet kapott magának egy bakk macskát vagy ki tudja.Remélem előkerük

2015. jan. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Nekünk van 3 cicánk. Tavaly az egyik eltűnt több mint 5 napra. Aggódtunk nagyon, mindenkitől megkérdeztük a környéken, kiírtuk a facebookra képpel, éjszaka és nappal is jártuk az utcákat, kiabáltunk, de sehol se volt, pedig ő is rendes cica, mindig jön ha hívjuk. Amikor már 3 nap eltelt csináltunk szórólapot a képével, pár helyre a környéken kiraktuk és bedobtuk a szomszédos utcákban a postaládákba is. Végül egyik nap takarítottuk az ablakot és kinéztünk és ott láttuk hogy a szomszéd kisházának az ablakában ült és próbált nyávogni (bútorokat, növényeket... tart ott). Egyből szóltunk a szomszédnak aki kinyitotta a kisházat hogy kijöhessen a cica, be nem engedett minket, nem vagyunk túl jóban azzal a szomszédunkal de nem hiszem hogy szándékosan zárta volna be oda, szeretik az állatokat. De nagyon örülünk neki hogy meglett, remélem a tiéd is előkerül. (Nem lehet hogy mégiscsak átmentba szomszédba és bezárták véletlenül?) Sok szerencsét a megtalálásához. :)
2015. jan. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
sok jóval én sem tudok szolgálni. nekünk volt egy happyendünk, macska eltűnt egy kirándulás alkalmával, mindig vittük magunkkal, sose ment el. 40 km-re a lakásunktól veszett el. hetekig visszajártunk az erdőbe keresni, ahol eltűnt. végül egy év múlva megjelent. hazajött. 40 km-ről... de ez ritka. létezik ilyen. csak nálatok az a baj tudod, hogy otthonról tűnt el. lehet, hogy bántotta valaki, vagy messzebb ment és elütötték. és kutya is lehetett... reménykedj, keresd, de tudd, hogy nagy esély van arra, hogy nem él... :( és nagyon sajnálom, az én cicám is 11 éve él velem, tudom, menyire lehet ragaszkodni hozzájuk
2015. jan. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

OFF: 1-es, még jó, hogy írta, hogy nőstény macskája van, de ne zavartasd magad, ha olvasni nem tudsz.


Amúgy szerintem még meglehet. A mienk egyszer 1 hónapig távol volt! Soványan, koszosan jött haza, szegénykém tényleg csont és bőr volt és ilyen többször is volt.

2015. jan. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
30%

6-os! Miért a nőstény macskát nem lehet ivartalaníttatni?


Amúgy kérdező a 4 nap az még semmi! Nekem egyszer 2 hétre tűnt el, és azóta sem tudom, hogy hol volt. Meg lesz Ő ne izgulj... Akkor sem kerül elő hamarabb.

2015. jan. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy bíztatást kért a kérdező nem ijesztgetést. Szerintem simán előkerülhet még!
2015. jan. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek. Úgy érzem, egy kicsit megnyugodtam. Még körülnézek újból a szomszédoknál, megkérem, hogy nyissák ki a melléképületeket, hátha esetleg bebújt és nem vették észre. Már tényleg csak ott tudom megnézni, de ha ott sincs, akkor is remélem, hogy hamarosan előjön valahonnan.
2015. jan. 7. 15:18
 10/16 anonim ***** válasza:
39%
1-es válaszolóval teljesen egyetértek. Amit ilyenkor tenni kell: környéken, állatorvosi rendelőkben plakátolni a cica fotójával, facebook-on egy posztot készíteni a fotójával, leírásával, eltűnés idejével, helyével... megkeresni a helyi állatvédőket, ők is hirdessék az eltűnést illetve érdeklődni, hogy nem találkoztak-e a cicával. Gyepmesteri telepre is kerülhetett, vagy ha elütötték valószínűleg a gyepmester szállította el. Szóval nem ülünk a fenekünkön és várjuk a csodát, mindent meg kell tenni, hogy előkerüljön.
2015. jan. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!