Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lány cica ivartalanítás után,...

Lány cica ivartalanítás után, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Sziámi cicám 14,-én lesz 7 hónapos és ma 11.kor kiivartalanítottuk.Szegény nagyon kába és az alsóhasa "helyén" egy nagy vörös lyuk van,ahol a méhe volt.Az asszisztens levette róla kötést,mert mondván úgy is leesik.Azt mondta az állatorvos a szüleimnek(én iskolában voltam),hogy a szirupos fájdalomcsillapítót fecskendővel kell a szájába nyomni.De hogy nyomjam bele nem fogja kiköpni,félre nyelni?Meg szedjem ki a boxából,mert visszatettük,mert mászkált és nagyon kába,meg felakart menni az ágyra.Nem nagyon akarom piszkálni,de így is rángatja az ajtót,ugye nem fog felszakadni a seb?Éjszaka mindig velem alszik most mit tegyek?Zárjam be a ketrecbe,és ha sírni fog?És hogyan fog majd így fedetlen sebbel járni az alomra?
2015. jan. 9. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, ez segít-e valamit...

Nekem kandúrom volt. Kicsi korában fecskendőből etettem. Az állatorvos is adott neki fecskendőből féregtelenítőt, eléggé tiltakozott, de a doki határozott volt, és erélyesen a szájába nyomta,így szépen lenyelte a macsek, nem köpte ki. Ő is ivartalanítva lett.Jól viselte az altatást, bár pár órával később hányt. Nem szabadott aznap enni, inni adni neki. Aztán másnapra olyan volt, mintha nem is történt volna semmi (Bár nyilván lány cicánál ez egy sokkal komolyabb műtét...)

Nyuszimnak heredaganata volt, kb 5-6 óra alatt tért magához teljesen az altatásból. Nem érhette víz a sebet, és a doki azt mondta, ne tegyek forgácsot a ketrecébe a fertőzésveszély miatt. A cérnát ő pl nem is húzta ki, az orvos szedte ki 10 nap múlva.

Jobbulást a cicádnak! :)

2015. jan. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
ez elég érdekes.. mikor az én cicámat ivartalanították (több mint két éves volt már a cica, volt már egy alom is neki) nem volt semmi ilyen hogy fecskendő, fájdalomcsillapító... fél óra alatt kész volt (nagyon jó orvos!) szépen össze volt varrva a sebe, ugye a hasa is leborotválva ahogy kell... mondta a doki hogy ha ébredezik akkor is hagyjam bent a kosarában mert kint összetöri magát annyira menne a feje után. kb. 5-6 óra után már egész tiszta volt akkor megkapta a gallért a nyakába és estére már semmi baja nem volt... hisztis volt kicsit, de csak mert éhes volt :D ha szétszakadt a sebe vidd vissza a dokihoz, mert baj lehet, többrétegű öltéssel kéne hogy össze legyen varrva...
2015. jan. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Katica71 ***** válasza:
Szia, az én cicámat tavaly áprilisban ivartalanították, adtunk rá egy kimustrált cicanadrágból készített cicaruhát, mert piszkálgatni kezdte a varratait. Nagyon jól tűrte, 10 nap múlva szedte ki a doki bácsi a varratokat. Kicsit beparáztam, mert széklete a műtét után csak harmadik napra volt, az is úgy hogy adtam neki langyos tejet. Hamar felépült, nem kellett neki semmilyen fájdalomcsillapítót adni.
2015. jan. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kö9szönöm a válaszokat!3 órával a műtét után,mikor hazajöttem a suliból a cicám felismert,és egyre tisztább lett a feje,néha kiengedtem,de általában a dobozában volt,és abból próbált kijönni.Este adtam neki egy evőkanál nedves macskakaját azt megette,bár fájdalmai nem voltak beadtam neki a fájdalomcsillapítót,ízlett neki:D Utána betettem magam mellé az ágyba és rendetlenkedett ,mert kiakart jö9nni a dobozból.Reggelre meg 5,20-kor hisztizett,hogy kiakart jönni.Reggelizett 2-szer 1 evőkanál nedves kaját,megkunyerált tőlem melegszendvicset.

Már teljesen jól van csak ugrál a bútorokra és félek,hogy szét megy az öltés ,mert nyalogatja is.Ráadásul eddig ő cipős szekrényen aludt,ami 2 méter magas és vasárnap mi nem vagyunk itthon és félek,hogy felmászik.Bár mikor a fotelra,ágyra is felugrik igen óvatosan csinálja.A vécézéssel meg semmi gond nincsen még tegnap is volt. :)

2015. jan. 10. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!