Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A lakásban tartott cicáinknak...

A lakásban tartott cicáinknak 2-3 hete extrém mértékben hullik a szőre. Valakinek van ötlete miért, és mit lehetne tenni ellene?

Figyelt kérdés
Szőrváltás még kicsit korai ugyanis, táplálékügyileg meg ugyanazt kapják, amit már 3 éve + mellé jutalomfalatnak szárított húst, változó, hogy milyen állatét.
2015. jan. 10. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
De miért nem viszitek orvoshoz??? Vagy szakértők vagytok abban, hogy miért hullhat extrém módon az állat szőre??
2015. jan. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok szakértő.


Az extrém szőrhullást meg úgy értettem, hogy a lakásban extrém mennyiségeket találok. A cicákon nem látszik, hogy hiányos vagy foltokban hiányos lenne a szőrzetük, viselkedésükben pedig nagyon energetikusak, játékosak, így kétlem, hogy komolyabb betegségről lenne szó.

Ha nem múlik el 1-2 héten belül valószínűleg állatorvoshoz fogunk fordulni tényleg, de ne harapd már le a fejem azért, mert nem rohantam rögtön, amint egy nagyobb szőrcsomót találtam a kanapén... ez pont olyan dolog, amivel az ember előbb vár 1-2 hetet, hogy elmúlik-e.


Remélem valaki tud tapasztalatot írni, vagy legalább segítőkész tippet csesztetés helyett.

2015. jan. 10. 13:55
 3/5 Kriszo85 ***** válasza:

Szia


Három ok, egyrészt a fűtés és száraz levegő,



Vitamint napi szinten, sok folyadékot és száraz /szőrnek megfelelő pl Royal Canin/ prémium tápot kapjon.


Fürdettétek? A sampontól is lehet, illetve heti 1x át kellene fésülni jó alaposan a macskát


Az enyém konkrétan kaparja magát majd egy halomba gyűjti magáról a szőrt. ha megfogom és ölbe veszem mivel benti macska a polóm szőrös marad, nem véletlen.



üdvözlettel

2015. jan. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi, a fűtés és a száraz levegő jó magyarázat lehet, sajnos nem párologtathatunk mert a lakás rosszul szigetelt, így igen könnyen bepenészednek a falak, és így is havi szinten kezeljük a sarkokat penész ellen.


Most gondolkodtam rajta pont, hogy veszek táplálékkiegészítő multivitamint nekik, amiből minden étkezésnél egy kanállal kell tenni az ételükhöz.


A táppal szerintem nincs gond, 3 év alatt még egyszer sem voltak betegek egyébként és tényleg nagyon virgoncok :)


Furminátort szoktam rajtuk használni heti 1-2x, ha éppen sikerül nyugton maradniuk arra az időre.

2015. jan. 10. 16:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Csupaszra borotválni.
2015. jan. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!