Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vak kiscicát szeretnék örökbef...

Vak kiscicát szeretnék örökbefogadni. Mennyivel nagyobb a felelősség ilyen esetben?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és végre lehet saját cicám, életemben először(bár több mint fél évig vigyáztam nemrég egy édes kis sphynx macsekra). Nézegettem menhelyek oldalait és beleszerettem egy kis fekete, 5 hónapos cicába, aki születésétől fogva vak. Egy kis lakásban lakunk édesanyámmal ketten, és sokszor van, hogy egyikünk sincs itthon, munka, iskola miatt. Mit kell tudnom, miben viselkedik másképp egy vak cica? Mennyivel több figyelmet igényel?


A válaszokat előre is köszönöm.



2015. jan. 11. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát a szabadba soha sem lehet engedni, de bent a házban elég jól eltájékozódik hallás alapján. Éles tárgyak nem lehetnek, olyanok sem amik rábolruhatnak ha nekimegy valaminek. De tulajdonképpen annyira nem fogod észrevenni, hogy vak, mert ha otthon vagy könnyen odatalál a hallása alapján.
2015. jan. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak örülni tudok, hogy vannak még ilyen kedves emberek, hogy egy sérült állatot fogadnak örökbe.

Ha érdekel egy vak cica élete, javaslom a Homér c. könyvet, pont egy ilyen helyzetben lévő gazdi mondja el ezeket a tapasztalatokat.

2015. jan. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A macskák alkalmazkodóképessége hihetetlenül jó.

Vakon, süketen, 3 lábon, szinte ugyanolyan teljes életet élhetnek, mint egészséges társaik.

Lényeg, hogy az ilyen sérül cicákat csak lakásban lehet tartani.

Noé macskamentőknél láttad?

2015. jan. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Volt vak cicám évekig, semmiben nem volt másabb a többinél, csak annyi hogy jobban ragaszkodott hozzám, szerette ha felveszem és cipelem mindenhova... és idegenek emberek hangjától eléggé félt.

Amúgy ő szeretett kijárni, és nagyon jól tájékozódott is kint is, bent is. De nyilván jobb bent tartani az ilyen cicát. Sajnos az én cicám beteg is volt, nem csak vak... :(

2015. jan. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 taurina ***** válasza:
100%

A menhelyek honlapjai gyakran nem aktuálisak. Nagyon szép dolog Tööled egyébként, hogy ilyen felelöösségteljesen körültekinted az eshetööségeket.


Mégis azt javaslom, menj személyesen a menhelyre, nemcsak Neked kell kép alapján beleszeretned, hanem mindkettöötöknek meg kell tapasztalnotok egymás közelségét, noha egy cicben egy idöö után kialakul a bizalom, ha egy másik macska visszafojthatatlan vágyat érez a kisugárzásod után és nem száll le Ròlad, akkor sokáig vissza fogsz gondolni egy esetleg másikra. Ha még a menhelyen van a vak cica, személyesen egyrészt többet megtudsz, asrészt az ápolói direkt tapasztalatokkal sokkal elöörébb tudnak vinni Téged.


Sok örömöt kívánok Neked a közelgöö gazdi-létben!!!

2015. jan. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!