Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek érdemes bengáli...

Szerintetek érdemes bengáli cicába belefektetni? Külföldről lenne lehetőségem hozzájutni cicákhoz ismerősön keresztül kitűnő vérvonallal. Bajnok szülőktől.

Figyelt kérdés
2015. jan. 11. 22:21
 1/9 Mate2004 ***** válasza:
50%
Igen
2015. jan. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

Kit akarsz belefektetni szegény macskába?

Egyébként ha már ezen gondolkodsz,perzsa macskát választanék inkább,nagyobb a szőre,erősebb a testalkata,jobban bírja,ha "belefekszenek" :)

2015. jan. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
tenyészteni akarom.
2015. jan. 11. 22:49
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem, te szaporitani akarsz, nem tenyeszteni.

Ha tenyeszteni akarnal, akkor nem az lenne a kerdes, hogy "erdemes-e", hanem hogy.. nem lenne kerdes, csinalnad, mert beleszerettel a fajtaba.

Ez volt a leugatas resz.

A komoly valosag meg az, hogy nem, meg mindig nem tuti biznisz a macskatszaporitas, foleg nem ilyen ritka, es meg olcso aron is draga fajtaval. Nincs rendes felvevopiac, es ami van, azt vagy lefedik a regota mukodo tenyeszetek, vagy aki komolyan akar, es megengedheti maganak ezt a fajtat, az hoz kivalo kolykoket kulfoldrol.

Raadasul, mivel draga, vagy mindent rendesen papirozol (ugy meg foleg nem eri meg) vagy barmikor retteghetsz azon, hogy az egyik vevod a nav-tol van. :/

2015. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tudod, ezt a szaporító szöveget is leginkább azok a tenyésztők nyomják előszeretettel, akik be vannak fosva a konkurenciától. a helyzet az, hogy ők is szaporítják a macska állományt, ahogy mindenki aki szándékosan azért vesz macskát hogy az kölykezzen. Na most, én voltam tenyésztőnél, láttam hogyan tartják a macskákat. nem, nem a legszarabb tenyésztő, pont hogy nem. nem kívánom megnevezni, de a legegyszerűbb cica is 100.000 ft volt.


minden cica egy kicsi kennelben volt tartva, mint a nyulak.... még látni is rossz volt. az alom, az etető, egy játék, és kb egy 1x1 es szabad terület volt neki, ami egy macskának NEM ELÉG!


ez aztán a humánus bánásmód. Amikor nekem voltak cicáim, soha nem azt néztem hogy milyen fajta cica. nálam az összes cica családtagként volt tartva, ágyban aludtak, oda mentek ahova szerettek volna. sajnos a legtöbbet elütötték, vagy eltűntek....


most szeretnék megint cicát, de ha már cicát szeretnék, gondoltam az sem lenne rossz, ha valami olyan cicát szerzek be ami az etetését fedezi, és esetleg egy kis pluszt is behoz. jah, és még valami. Az egyik Magyar legnagyobb pofájú tenyésztő, sem adott számlát egyik ismerősömnek..... de én sosem mondtam hogy nem fogok, ezt majd a könyvelőmmel megbeszélem.

2015. jan. 12. 12:28
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Kedves kerdezo,


Abszolutt nem akarom megmondani, hogy mit csinalj, csak vazoltam a szituaciot. Hidd el, boven elitelem azokat a "tenyesztoket" akik ugy csinaljak, ahogy irtad.


Ha azt gondolod, jobban tudod csinalni, mint ok, akkor rajta.

Csak ez a bevetelt hoz dolog csipi a csoromet, mert bevetelert csinalni... hat, a vagomarha jobban fizet.


De termeszetesen lehet, sot, merem remelni, hogy azt csak ugy irtad.


Mindenesetre, meg mindig tartom magam ahoz a velemenyemhez, hogy hobbyallatot tenyeszteni, rendesen az allatok egesseget, meg mindent figyelembe veve, nem eri meg, nem erdemes "befektetni".

Allatgyarat uzemeltetni, nah az jol jovedelmezo befektetes. Csak arrol ugylatom, mindkettonknek ugyanaz a nem tul pozitiv velemenye.

2015. jan. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nézd. én imádom ezt a fajtát, mindig akartam ilyet. És ha eladom a kölyköket akkor megvan az egész évnyi kajájuk is. ráadásul szeretném kiállításra vinni őket. én igen is foglalkozni szeretnék velük. 3 szobás lakásba jönnek a cicák, ahol szabadon járhatnak kelhetnek. nálam az összes cica ágyban aludt amim csak volt, nekik sem lesz ez kivétel. de amúgy nem kell tőled nekem engedélyt kérnem semmire sem, de azért gondoltam leírom. mert piszok rosszul esik ha mást elítélsz csak az alapján hogy akar némi pénzt ha már ilyen nagy értékű állatokat tart. Megsúgom a tenyésztők 80% a csak pénzt akar. kapásból feltudnék sorolni 5 tenyésztőt- most brit mert bengáli tenyésztőnél még nem jártam- akiknek kiváló vérvonalú cicáik vannak, akár még eredményekkel is rendelkeznek, nagy pofával szaporitoznak másokat, a macskákat meg nyúlketrecben tartják....
2015. jan. 12. 21:11
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Talán valamit segít a válaszom hisz nem is tudnék rád konkurenciaként tekinte(ahogy másra se)(perzsát Tenyésztek)Nekem is kiváló csak külföldi vérvonalam és macskáim vannak,de a pénzért ezt nem szabad csinálni.Ha normálisan csinálod akkor nincs is plusz pénzed belőle(vagy én vagyok szerencsétlen mert minden évem minuszba megy)

Azt tudnod kell,hogy nem abból áll a tenyésztés,hogy 2 macskát veszek oszt szaporodjanak.Megveszed,teszteltetsz,kiállításra mész aztán vagy lesz kölyök vagy nem.Sokminden közbeszól pl egy pyometra.Vagy jók lesznek a babák vagy nem.

Azt tudnám neked tanácsolni,hogy csak úgy kezd el ha már tudod előre,hogy ez a hobbi egy pénztemető és szerelemből csináld!Vagy rajongásig szereted az adott fajtát vagy sehogy,máshogy ezt nem is lehet.

Minden tenyésztő elmebeteg egyébként és zártosztályon lenne a helyünk :D

2015. jan. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A legjobb fajta! Nem kertbe valò viszont! :)
2015. febr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!