Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baja lesz a cicának ha sajtot...

Baja lesz a cicának ha sajtot eszik?

Figyelt kérdés

Kis tolvaj macskám van, mindent el kell rakni előle a konyhaasztalról, mert éjszaka belerágcsál mindenbe. A kenyeret leszedi a polcról, satöbbi.


A párom most éjszaka elég sokáig dolgozott, és gondolom megéhezett, viszont kint hagyta a sajtot a pulton, most láttam csak, hogy a cica beledézsmált.


Baja lesz tőle? Tudom, hogy a cicák laktózérzékenyek és tejet nem szabad nekik adni, de a sajt végülis valamiféleképpen kezelt tej... Átérzem a helyzetét nagyon, magam is laktózérzékeny vagyok, de enyhe hasmenésen kívül számítsak bármilyen gondra? Orvoshoz kell vinni ezzel?


Előre is köszönöm.


2015. jan. 12. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"tejet nem szabad nekik adni" - igen?


Hát nem tudom... ma is tojásos tejes kenyeret kaptak reggelire


Nálunk mindig kapnak tejet ilyen-olyan formában, vagy csak úgy magában, és még semmi bajuk nem volt...


És sajtot is szoktak kapni, mikor pizzát vagy pogácsát csinálunk, és reszeljük a sajtot, a kimaradt darabkákat a macskák kapják.


Semmi bajuk nem lesz.

2015. jan. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Macsekfüggő hogy mennyire érzékeny a gyomra. Pl most olvastam hogy szó szerint egy cica kifosta a belét,kilógott neki a bolti tejtől sajnos már nem lehetett megmenteni az életét. Viszont a bolti sajtokba nincs sok tej,inkább tejsavóból és porból csinálják és igen még a trappistát is,olcsóbb előállítani.

Én cicám pl roppant érzékeny gyomrú, de sajttól semmi baja nincs bár nem is a kedvence inkább a szalámit kunyerálja meg a virslit vacsinál :) Ha erős hasmenés törne rá akkor vidd el dokihoz, addig felesleges aggódnod.

2015. jan. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

1. vagyok


A bolti tejnek nevezett löttyből kinézem, hogy bajt csinálhat...


Mi friss tehéntejet veszünk egy ezzel foglalkozó házaspártól, felforraljuk és hűtőben tároljuk.


A bolti tej szemét...

2015. jan. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindig kap valami tejterméket túrót, tejet, sajtot. Semmi baja. Persze nem ezen él, de 1× 1× kap, mert örül neki, mmivel a macskák ínyencek, szeretik a változatos ízeket.
2015. jan. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Katica71 ***** válasza:
A macska nálam is kap sajtot is, néha pici tejet is, sőt imádja a sajtos spagettit is:) Persze mindenből csak keveset kap, nem is "jóllakás végett", csak mert kunyerál, meg kiváncsi. Szerintem kitapasztalod, hogy mitől lehet baja, de ha csak keveset kap, nem hiszem, hogy baja lenne. Tojássárgáját is szoktam adni neki, ha megmarad, imádja, és minden reggel kiskanálnyi savanyú tejföllel kezdi a napot immár 3. éve, és meg egyszer sem volt hasmenése.
2015. jan. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
24%
Nem tudok róla, hogy laktózérzékenyek lennének. (Eleve mi ez a baromság, hogy egy emlős "laktózérzékeny"? Életünk első tápláléka...) A hígítatlan tehéntejtől, tejföltől hasmenést kapnak, mert túl "erős" nekik, de a mi macskáinknak sajttól soha nem lett baja.
2015. jan. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Sebok ***** válasza:
6 éves házi macsekunk van aki előszeretettel eszi a sajtot.az égvilágon semmi baja sincs tőle.sőt jelzem a tejtől se. kis korban vagy nagy mennyiségben hashajtó nekik,de csak ha egy kicsit adsz néha nincs vele gond.A mienk is kikunyizza.sőt tejszínhabot is egy ujjhegynyit :) ne aggódj
2015. jan. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tejet nem szokott kapni a miénk, de a sajtra úgy tud kunycsorogni a nagy szemeivel, mindig adok neki és úgy szereti.

Tasakos kajától már fosott, ilyesmiktől még egyszer se.

2015. jan. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az én macskám bele sem nyal a tejbe. A sajtot sem kéri. Csak konzervet hajlandó enni (meg persze bármilyen húskészítményt, nyers tojást), esetleg nagy nyammogva a száraz macskaeledelt.
2017. nov. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!