Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Ti macskátok is felismeri...

A Ti macskátok is felismeri magát a tükörben?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam, hallottam, hogy a macskák (de állítólag a kutyák sem) nem ismerik fel magukat a tükörben.

Nekem szobacicám van (egyszerű házi cirmos, 8 éves-mindjárt 9), mindig is felismerte magát a tükörben. Példa: nagy tükör előtt készülődök, ő elém ül, és nem úgy néz föl rám, hogy hátrafordul, hanem a tükörben. Sőt, ha kacsintok, visszakacsint. Több ilyen "tesztet" is csináltam.

Egy másik macskatulajtól is hallottam, hogy szintén felismeri magát. Egy harmadik ismerősömé viszont nem-bár ő kerti cica.


Nektek mik a tapasztalatotok?


2015. jan. 12. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tükörben néz rád meg kacsint, az nem azt bizonyítja, hogy magát felismeri, hanem hogy téged.
2015. jan. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Kár, hogy ennek piszkosul nem ez a tesztje, hanem általában egy festék vagy fénypontot kell önmagán észrevennie tükör segítségével. Na azt nem tudja meg csinálni, ergó nem is is meri fel magát. A macska egyébként csak átlagos emlős intelligenciával rendelkezik, nem kimagasló. Nyugi, az etológusok jobban tudják, mint te, ha azt mondják nem ismeri fel magát akkor nem.
2015. jan. 13. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
35%
Szerintem felismerik magukat! Életem java részében volt tejbenzinesem olyan 25 éven keresztül. Nagyon sokat foglalkoztam velük és elképesztő dolgokat tudtak a kis drágák csinálni. Egy példa: az utolsó cinyóm például ismerte a heti munkábajárási ciklusomat. Tudta, hogy az adott héten hány napot dologzok. Ezt onnan tudom, hogy az itthoniak mesélték, hogy pontosan fél kilenckor kiült a kapuba és addig ott ült amíg haza nem értem. Ez rendszerint kilenc környékén meg is történt. Vagy lementünk a pincébe mondjuk anyummal ő ordíthatott vele meg minden de nagyjából nem izgatta a cicót. Jöttem én szépen halkan megkértem imígyen: legyen szíves kifáradni! Erre fogta magát és kecsesen kiballagott. Sok kutatónak nincs elég idegrendszere kidolgozni a macska eggyüttműködéséhez való utat. Mivel a macsek egy igen érdekes önző lény, nincs túl nagy hajlandósága bármiben is eggyütműködni bárkivel illetve bármivel. Ennek ellénre a legkomolyabb tudósok azt feltételezik, hogy lehet egy picit intelligensebbek is mint a kutya csak az előbb említett tulajdonsága miatt nem lehet alaposan kivizsgálni. A másik tényező az az, hogy a bajszosokat nem az eggyütműködés miatt háziasították, hanem egyszerűen a cukiság faktor miatt. Ahhoz, hogy az én tükörben való felismerése megtörténjen kell az öntudat, és a macskoszok ennek a mesterei!
2015. jan. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az én macskám nagyon okos, de a tukorben nem ismeri fel magát. Viszont a másik macskának tudja a nevét. Ezt onnan tudom, hogy amikor kimondom a másik macska nevét, mindig ránéz. Tudja, hogy a jaték egeret "egérkének" hívjuk, és ha ezt mondjuk neki, akkor odamegy és megpiszkálja a lábával. Szerintem macskák kozott is vannak okosabbak és kevésbé okosak. :)
2015. jan. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy a kapuban megvár. Azt egy kutya is megcsinálja.

Mellesleg az enyém nézegette magát, megszagolta, rájött, hogy nem veszélyes, és ott hagyta a francba.

2015. jan. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az én kutyusom szerintem felismerte magát. az udvaron volt egy tükörlap, rám nézet és utána rám és megint vissza. vakkantott egyet és elkezdte nyalogatni.
2015. jan. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
két cicám van,az egyik 3 éves nagyon okos, ügyes cicus, szerintem teljes mértékbe érti amit mondok neki és én is értem, hogy ő mikor mit szeretne, de a tükörképét teljes mértékben lesz...rja :DDD engem nézz hülyének hogy mit akarok én vele, hagyjam már :DD a másik cicum még nincs egy éves ő most fedezi fel a tükörképét még nem érti, hogy ha a tükör mögé néz akkor miért nincs ott a macska :DD aztán otthagyja :D
2015. jan. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hatos, Jézusom... a kutyád nem magát ismerte föl, hanem azt hitte, egy másik kutyát lát, ezért üdvözölte ilyen lelkesen.

Az enyém is meglátta magát az egyik tükörben, óriási farkcsóválás, játékra hívás... Nem azért, mert felismerte magát, hanem mert azt hitte, játszótárs.

2015. jan. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!