Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szabad egy macskát kizárólag...

Szabad egy macskát kizárólag a házban tartani?

Figyelt kérdés
5 hónapja bent él a házban és nagyon féltem mert van egy kinti cicánk is kandúr és nehogy elüldözze. A benti cica is kandúr. Egyébként nagyon csendes nem mászkál nem akar kimenni. Csak mégis...jobb lenne neki ha kint is lenne meg bent is?

2015. jan. 13. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Szabad, de mindenképpen célszerű ivartalanítani, mert ha nem, akkor ki akar menni majd, ha ivarérett lesz és elcsavarog, verekszik stb. Valamint a pisije eszméletlen büdös lesz, és jelölgetni is fog várhatóan.
2015. jan. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Macskák millióit tartják lakásban, házban. Semmi bajuk.Ha kijárós, hamarabb előfordul, hogy elkapja kutya, elüti autó, megmérgezik.
2015. jan. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én tapasztalatból mondom hogy ha már eddig bent volt ezek után se nagyon engedd ki.

Nálam is bent van születése óta, szintén van egy kinti cicám (aki viszont kóbor volt, 2 év körüli volt amikor befogadtuk).

A kicsi 8 hónapos, elkezdett kiszökdösni (ivartalanítva, oltva van). Ha láttam hogy kiszökött azonnal vissza hoztam. Volt hogy akár fél órát is kint volt. Aztán már amikor 2 hete napi szinten kilógott úgy voltam vele én hülye hogy ha eddig nem volt baja ez után se lesz, és mivel úgy is kint pakolásztam engedtem hogy kint legyen velem. A egy percre nem figyeltem oda és a kis buta bement a kutya keneljébe, az pedig elkapta. Szerencsére időbe közbeléptem, az ijedségen kívül meg az én sebeimen kívül nem lett baj. Na meg én aki amúgy a létra második fokáig se megy fel akkor sem ha az extra stabil, megtanultam egy másodperc alatt fél lábon álló létra tetejére felmászni és onnan kapaszkodás nélkül lejönni, úgy hogy közben a cicát szorítottam aki épp halálra karmolt.

Azóta totál biztossá tettem mindent hogy véletlenül se tudjon kiszökni.

2015. jan. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem van egy 2 éves ivartalanított kandúr cicám, panelban lakunk, 2 éve bennt van. Viszont sokszor látom rajta hogy szenved, unatkozik. Arról nem is beszélve hogy nem tudja levezetni az energiáit, ebből kifolyólag hízékonyabb is lett ill. kevesebbet alszik, nyugtalanabb. Nagyon sokat foglalkozunk vele, de van hogy napközben egyedül van, ha hazajövök hulla fáradtan nincs sok kedvem játszani/ kergetőzni vele a házban. Van hogy leül az ajtó elé nyávog, néha kimegyek vele, de szerintem nagyon vágyódik ki.
2015. jan. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legjobb, ha bent van a cica a házban. De persze ez nem azt jelenti, hogy ne is menjen ki a levegőre a napra. Ha panelban van a cica akkor persze hogy jobb neki bent. De ha van rá mód, hogy kint is lehessen egy picit akkor miért ne? Kertes házban lakunk van 2 benti cicánk. Lassan 5 évesek lesznek. Ha nem is minden nap, de néha ki szoktak menni, körbejárják a kertet, felmásznak a fára és azon kihegyezik a körmeiket, kergetőznek kicsit és lesik a madarakat. Akkor jobb nekik, ha mi is kint vagyunk velük :) Vagy ha kint csinálunk valamit ott vannak a lábainknál mint a kutyák. Este persze nem mehetnek ki, de hál égnek ezzel nincs gond. Szóval ha lakásban tartod attól még ki mehet egy kicsit a kertbe :) De persze kell rá vigyázni és fél napig azért ne legyen kint. Két éve az egyik cicánk kiment kicsit a kertbe igaz akkor már sötétedett, már épp ki akartam menni behívni, amikor ott kúszott a teraszunkon. Fél órát volt kint és valaki meglőtte légpuskával :(
2015. jan. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!