Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy viselkednek a macskák a...

Hogy viselkednek a macskák a műtét után?

Figyelt kérdés

A kandúr cicám most fél éves és nemsokára viszem ivartalanítani. Egy igazi örökmozgó, mindennel játszik, folyton rohan, mintha sosem fáradna el :D Aztán este kidől. Kicsit agresszív természetű, mindenért harap, de ez érthető, szegény kidobott cica volt :(


Lakótársam cicája már kb. 2 hónapja meg lett műtve. Azóta szinte csak fekszik... Nem akar játszani az enyémmel, ha falatot nyújtok neki nem is erőlteti meg magát, hogy elvegye csak ha már elé rakom. Egész nap fekszik meg alszik...

Na én ezt nagyon nem szeretném. Mindenképpen ennyire lusták lesznek vagy ez inkább cica függő? Nyilván majd az enyém is sokkal nyugodtabb lesz utána, de valahogy elkerülhető, hogy így szinte megunja az életét is? Sokat játszom vele meg sokat megy sétálni is.

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat! (:



2015. jan. 15. 07:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Az egész nap fekvő és alvó cicára ránézetnék egy dokival, mert az a fokú lustaság, amit leírtál nagyon nem normális.


Két ivartalan macskám van: a lányon meg se lehet érezni, hogy ivartalanították, az ex-kandúr egy picivel alszik többet, mint előtte. "Nyilván majd az enyém is sokkal nyugodtabb lesz utána" Azért ebben nagyon ne reménykedj: az enyém ivartalanítás után ugyanúgy pörgött és ugyanolyan hülye volt, így 3 éves korára kezdett kicsit benőni a feje lágya és nyugodni. Jobban belegondolva a szomszédság és a rokonság ivartalanított cicáin sem lehetett olyan hű-de-nagy változást érezni.

2015. jan. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is beteg lehet az állandóan fekvő cica, eszik azért valamit? Nincs lefogyva? Az ivartalanítás nincs ilyen hatással egy egészséges cicára.
2015. jan. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ügyet Lenke ***** válasza:
Két ivartalanított cicám van, fiú és lány is, pont olyan rosszcsontok mint a műtét előtt, korral csendesednek majd egy kicsit. A korral majd a harapást is abbahagyhatja, az én kis kandúrom is harapdált, de nem durván, csak fogott finoman egyet egyet az ujjamon. Most már ritkán csinálja. Kicsi koruk óta csendesedtek, de időkőzönként játszótér az egész világ így is nekük, nem csak kint, bent is, mert kijárós cicák, de sokszor ott ülnek velünk, szeretnek velünk egy helyen lenni, hálás kicsi cicák :)...
2015. jan. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm a sok választ (:

Hát remélem ugyanígy ilyen kis játékos bolond lesz még egy jó darabig ^-^

A másik cica pedig előtte is kicsit lustább volt, mint az enyém...csak most jobban kijött rajta. Volt orvosnál és rendesen kap mindent, meg eszik is, hízik. Nem mondta a doki, hogy különösebb baj lenne vele, csak hogy kicsit kisebb a korához képest, de az nem probléma.

2015. jan. 15. 12:49
 5/6 anonim ***** válasza:
2 ivartalanított kandúrom van, egyik sem változott semmit... habár én örültem volna neki ha lenyugodnak kicsit tőle. :)
2015. jan. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugtattatok! (:
2015. jan. 15. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!