Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van az, hogy akik nem...

Miért van az, hogy akik nem szeretik a macskákat, azok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Mindig olyan dolgokkal indokolják, amik nem is igazak a macskákra. Pl. mindenhol ott hagyják a sz.rukat (épp ellenkezőleg, ez a kutyákra igaz), büdösek (egy macskának szinte semmi szaga nincs), nem barátságosak (ha te nem vagy velük az, természetes, hogy ők sem lesznek barátságosak veled), hangosak (és ezt főleg kutyásoktól hallom, a leghangosabb macska nyávogás semmi egy ugató kutyához képest), stb.

Miért nem tudják egyszerűen azt mondani, hogy "nem tetszenek nekem", minden különösebb ok nélkül?



2015. jan. 23. 19:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Mert nem ismerik a macskákat, és ezért nem is szeretik őket. Az ember csak azt tudja szeretni, amit ismer és ezek nem ismerik őket és nem is hajlandóak megismerni, mert korlátoltak. A korlátoltságukat próbálják elleplezni ezzel a süket dumával.
2015. jan. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
22%

Nekem igazából semmi bajom a macskákkal, de:

- valóban mindenhol macskasz*rt lehet látni, legalábbis errefelé.

- szerintem is büdösek, bár ez akár attól is függhet, hogy hogyan van tartva. Mellesleg a végtermékük is valami borzasztó szagú, 20 méterről érezni lehet (persze, a kutyáké is tud büdös lenni, de az a ritkábbik eset).

- azért mondják, hogy nem barátságosak, mert 10-ből 9 macska elszalad, ha bárki meg akarja simogatni... Szóval valamilyen szinten igazuk van.

- na ezt viszont én sem értem: egy macska nem hangos. Mint mondtad, a nyávogás semmi az ugatáshoz képest.


Szóval tényleg nincs bajom a macskákkal, de amikre rákérdeztél, hogy miért mondják, abban igenis van igazság. Egyébként szerintem elsősorban azon alapszik a dolog, hogy a kutyának szüksége van az ember közelségére, ami részemről fordítva is igaz, a legtöbb macska pedig akár 2 hétig haza sem megy, utána is csak enni, de természetesen itt is vannak kivételek.


Nagyjából ennyi dolgot tudtam összeszedni.

2015. jan. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Mert 10000x más egy kinti macska mint egy benti természete és sokan a kint tartott macskákból indulnak ki de erről nem ők tehetnek de az emberek szűk látásköre csak ezt láttatja meg. Bözsi néni pl lehoz egy almot kirakja őket a kertbe hadd menjenek, ember közelbe nem lesznek sokat csak míg enni kapnak, éhesek-fáznak persze hogy oda mennek ahol több törődést kapnak. Nap mint nap meg kell küzdeniük a túlélésért és nem a kajára gondolok hanem verekedések,betegségek, autók, kóbor kutyák stb. Tőlük indul a sztereotípia amit írtál, a vidéki butaságból sajnos, ahol a kertbe kib*sz*tt kutya örül a gazdájának míg az elvadult cica sokszor elmenekül.

Viszont kizárólag bent tartott cica használja az almot amit csak ki kell üríteni illetve székletet kiszedni (ahogy pl a kutya után is fel kell szedni az utcán), benti cica együtt van a gazdijával,hozzá van szokva a gazdi és a kanapé kényelméhez és ezt is igényli, ki van alakulva egy napi rendje, nincs rettegés,félelem és hierarchia harcok az életébe, neki a gazdi az első és a legfontosabb még ha parancsszóra nem is fog pacsit adni és nem fog pitizni. Hangosnak enyém pl hangos sokszor rá kell szólnom annyira imád dumálni szinte ordítva minden ok nélkül de ez nem zavaróbb mint egy kutya nyüsszögése.

Pl múltkor nálunk voltak lakásnézőbe baráti pár, srác utálja a macskákat mert ő is a fenti sztereotípiába élt, és mikor megismerte a cicámat teljesen oda volt érte, szinte haza akarta vinni :)

Ha magyarországon változna a macskatartási kultúra hogy a macska nem egy haszonállat hanem ugyanolyan érző,intelligens állat mint a kutya csak meg kell ismerni őket,szeretni,nevelni és biztonságba tartani más lenne az emberek hozzáállása is ehhez a fajhoz.

2015. jan. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
25%

És mielőtt elvakult kutyásnak néznél:

Van kutyám és macskám is, volt kinti és benti is mindkettőből.

2015. jan. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

3.-kal teljesen egyetértek

4. Miért feltételezed ezt?

Nekem a macskák a kedvenc állataim de szeretem a kutyákat /kutxaféléket is

A kérdésben nem volt semmi fikázás, te képzelted oda.

2015. jan. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Csak indokolják a válaszukat. Az már más kérdés mennyire értelmes okokkal. Ha egyszerűen azt mondanák, hogy "nem tetszenek nekem", akkor meg az lenne a baj,hogy miért nem tudják rendesen indokolni.

Egyébként ez nem csak azokra igaz akik nem szeretik a macskákat. Szerintem az rosszabb ha kérdezel tőle valamit és csak annyit mond, hogy mert.

2015. jan. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
A macskák csupán okosak, és azért szaladnak el, ez nem azt jelenti, hogy nem barátságosak. Az enyém pl ha jönne egy betörő végigdorombolná. :)) Semmi hangja sincs. Én még soha senkitől sem hallottam semmi ilyesmit a macskáról. Amikor elhoztuk a cicámat nem járt az alomra, mert nem tudta hol van. Kezdett furcsán viselkedni, fölemeltem, és betettem az alomtartóba, és elvégezte a dolgát. Egy napig kibírta, és nem ürített máshova, pedig általában naponta 20-szor jár. A kutyáknak borzalmas szaguk tud lenni, én szeretem a kutyákat, a szagukat kevésbé, a macskámat hiába szagolgatom nincs. (Nem, nem szoktam csak úgy szagolgatni, csak most kipróbáltam :D) És ugye a válasz a kérdésre: Ők általában kutyások, azt mutatják, hogy a kutya mennyivel jobb a macskáknál (ez persze korántsem igaz :P), és hamis okokat keresnek. Ezernyi okot tudnék mondani amiben a macska jobb, de még olyat is amiben a kutya (ez utóbbi persze korántsem annyi mint az előbbi :) ). Egyébként ha kutyással találkozom én is azt hajtogatom, hogy a macskám persze sokkal aranyosabb, ezt jobban csinálja, stb. Valószínűleg a kutyásoknál is igaz ez, természetesen fordítva. (Szerintem jó sok mindent öntöttem ki magamból)
2015. jan. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

mert nem ismerik őket, s hülyeségeket beszélnek.


nekem van olyan ismerősöm, aki nem jön be hozzám, mert itt a cica, mert fél!!! a macskáktól. na most, a cicám olyan félős, hogy elő se mer jönni, ha itt van valaki, elmegy valaki az ajtó előtt, akkor rohan elbújni. meg egyébként is, a cicák aztán annyira félelmetesek, folyton emberre támadnak,ugye...



aki azt írta, hogy tele van macskaszarral a környék: erőteljesen kétlem, hoy az cicakaka, ugyanis a macskák rejtőzködő állatok, alapban olyan helyre kakálnak, ahol el tudják ásni a kakát, pisit. ugyanezen okból szaguk sincs, egyáltalán, sőt, amikor mosakszik, szagtalanítja magát.


ha egy kinti cica büdös, az nem az ő szaga, hanem max azé, amit felszedett az utcán, esetleg kukából szedett élelmet, stb. alapban egy cicának az égvilágon semmi szaga nincs, a kutyát bezzeg fürdetni kell...

az meg,hogy nem barátságosak: naná, a legtöbb nem, de miért is kéne megbíznia egy vadidegenben? én se értékelném, ha egy vadidegen odajönne hozzám az utcán, s rögtön simogatni akarna...

azok nem szeretik a cicákat, akik azt várják el, hogy mindenki őket szeresse, nekik udvaroljon, nekik nyalizzon. na, ez az, amit egy cica nem fog megtenni, ellentétben a kutyákkal, akik mindenkire rögtön ugrálnak.


pl. az öcsém emiatt szereti jobban a cicákat, mert azok nem izgágák, nem ugrálnak és nyálazzák össze az embert, nem hangosak, nem büdösek. viszont a kutyákra ez mind jellemző.

2015. jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Hát igen sokan elítélik a cicatartókat, én is cicapárti vagyok, de a kutyatartókat még sem ítélem el, mindenki szíve joga eldönteni milyen kedvencet tart. Én szeretem a kutyákat is, de cica nélkül nem tudok élni. Amit a kutyus nem adhat meg az a dorombolás :) Én számomra nyugtató érzés egy cica dorombolása :) Volt mikor kutyust is tartottunk, de most két benti cicám van. Kutyát is szívesen tartanék, de tudatos állattartó vagyok és tudom, hogy két cicával a házban nem lenne időm a kutyára. Azért még jó, hogy a macskák elszaladnak, ha egy idegen meg akarja őket simogatni! Mert ki tudja milyen céllal közelít valaki egy macska felé! Ha egy macska túl barátságos és idegenekhez is odamegy, bizony bánthatják is vagy pl. felkapják aztán viszik haza közben a gazdi meg néz, hogy hova lett a macska.....Persze a macska sokkal önállóbb mint egy kutya. Én azt kapom azoktól válaszként, akik ne szeretik a macskákat, hogy


1. Csak kihasználják az embert és addig hízelegnek amíg kaját nem kapnak....

Hát nem! Aki együtt él egy macskával, az tudja h nem így van.

2. Össze vissza jelölget mindent, kinti macska a szomszédhoz is átmegy jelölgetni és bűzlik minden.... Nos, ez nem a macska hibája ugyan is a gazda felelőssége, hogy ez ne történjen meg pl. ivartalanítás!

3. Sok betegséget terjeszt meg bolhás meg tele lehet kullanccsal....

Igen ez előfordul egy macskánál, ha kóbor vagy a

gazdája nem gondoskodik éves oltásokról ill. féreghajtásról és bolhátlanításról...ugy hogy ez szintén a gazdi felelőssége!

4. A lakásban össze vissza hullajtja a szőrét és mindenhová piszkít....

Aki tart cicát házban az tudja a legjobban, hogy milyen munka jár azzal, ha bent tartod a cicát! Porszívózás, ami alap hiszen igy is ugy is takarítod a házadat, néha kikeféled a bundáját. Ha megfelelően ápolod a szőrét lényegében csak vedlési időszakban okoz kisebb gondokat a szőr, amit lehet orvosolni. És hogy ne kelljen minden nap szembesülnöd cicád melléktermékével szerte a házban : macskaalom! és olyan helyen legyen ahol a macska könnyen oda tud menni elintézni a dolgát, ha szaglik az szintén a gazdi felelőssége , hogy rendszeresen cserélje....

5. Felmegy az asztalra, konyhaszekrényre és beleeszik a kajába.... nos persze nem kellemes szerencsére én ilyen cicával nem találkoztam. De egy ismerősöm járt igy... Bizony ha eldöntöd, hogy lakásban tartanád a cicádat, akkor bizony időbe telik, de fektetni kell rá időt, hogy megszoktasd a macskáddal, márpedig a konyhapultra felugrálás tabu!

6. A nőstények állandóan vemhesek meg ellenek a nagyvilágba..... Gazdi felelőssége!!

7. Nem hűségesek, mint egy kutya...

A macskák is tudnak kötődni az emberekhez, sőt! Ők általában egy embert választanak ki, akikhez szorosabban kötődnek. Egy macska is tudja várni a gazdáját h mikor ér haza végre.... a macska is beül az ajtó elé 5 perccel előtte, hogy a gazdi hazaér, mert ők is megérzik mikor érsz haza. Ők is tudnak örülni neked és érzik mikor szomorú vagy beteg vagy...ha több ideig elutazol ők is szomorúak és étvágytalanok, mert téged várnak haza....

Szóval kutya vagy cica ...azt mindenki saját maga dönti el, melyikhez húz a szívük jobban, de mind a két állat csodálatos élőlény :)

És persze amit leírtam, az csak az én saját véleményem, tapasztalatom és a saját szemszögemből nézve :)

2015. jan. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
45%

na igen, hülyeség, hogy azt szereti, aki eteti. a tesóm két hétig etette, míg én otthon voltam (külföldön élek), s még mindig fél tőle a cica, nem jön hozzá oda, hiába etette...

szőr, meg hasonló: ez a kutyánál ugynaúgy megvan, sőt...azt fürdetni kell, kakát utcán összeszedni utána, a cica meg csak a vécéjébe kakál.

hűség meg: pár hónapja a barátnőmék kutyájával sétáltunk, bementek a boltba, én kint maradtam a kutyával. kb. mindenkivel hazament volna, ennyit a hűségről. ja, meg neki nem volt gond, hogy nincsenek ott a gazdái, míg nyaraltak, mások vigyáztak rá, az is jó. a cica meg csak engem fogad el ( s ez is beletelt sok hosszú hónapba..)

2015. jan. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!