Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti (kijáró) macskát tartó...

Kinti (kijáró) macskát tartó gazdik: pontosan hogyan oldjátok meg a féreghajtást, féregtelenítést?

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2015. jan. 24. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Igaz nem nekem van cicám, hanem a pároméknak, de ők 2 verzióban ejtik meg.

Vagy az éves oltásnál beadatják az állatorvossal és elvisznek még egy adagot az ismétlésre.

Vagy elmennek vesznek 2 adagot, és a kajával beadják neki.


HA azért kérdezed, mert nem látod, hogy van e a székletében féreg és így nem tudod kell e ismételni, akkor add be neki az ismétlőt is, baja nem lesz tőle.

2015. jan. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3 havonta egy tabi kinti benti cica
2015. jan. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző, 1 tabi nem elég, mert a féreghajtó a petéket nem öli meg ha férges a cica, így meg kell ismételni bizonyos idő után, hogy a frissen kikelt férgek is távozzanak.
2015. jan. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szia!

Én 3 havonta adok nekik preventív céllal Vitaminthe pasztát (nem a legdrágább szer, állatorvos ajánlotta, és szerintem jó a készítmény). Ha mégis megférgesedne a cica, akkor pár nap múlva a kezelést meg kell ismételni.

2015. jan. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bár nekem benti cicáim vannak, de olyan sűrűn nem kapnak tablettát. Éves oltásnál mikor elvisszük őket, akkor az orvos mindig bead neki egy egész tablettát ami 1 évig elég! Nem tudom mi a tabletta neve. De ha majd viszed oltásra, akkor kérdezd meg az orvost elvileg kell hogy adjon neki. Eddig nem adott?
2015. jan. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm, hogy ilyen sokan írtatok!

Anyumnak van 2 macskája. Az egyik korábban beköltözött hozzánk, aztán meg is fialt, így vannak ketten. Eléggé beszoktak a házba, de nagyon sokat vadásznak is, persze, kapnak enni anyumtól is.

De aki B.A.R.F. étrendet tart vagy kinti, kijáró macskája van, tudja, hogy a nyers hús etetése mivel jár.

Ezek a macskák pedig nagyon jó vadászok, egeret, madarat mindennap fognak.

A kisebbik macskán vettem észre, hogy nyomott a hangulata, feszes, kemény volt a hasa, féregre gyanakodtam.

Persze, korábban is adtam már nekik féreghajtót, mégpedig Cestal Catet.

Itt a leírása: [link]


Ezt írja (a papír formátumún ez a mondat nem szerepel egyébként):

"A szokásos féregtelenítéshez 1 kezelés elegendő, de súlyos fertőzöttség esetén három egymást követő napon át adjuk az előírt dózisban, majd a kezelést 14 nap múlva meg kell ismételni."

Arra is kíváncsi lettem volna, hogy volt-e már valaki, aki megcsinálta azt, hogy 3 egymást követő napon át adta a macskának a Cestalt és utána a két héttel későbbit.

Végül is úgy csináltam, hogy három egymást követő napon kapott 1-et és akkor majd 2 hét múlva adom a következőt.

Úgy látom, hogy most már jobban van.


Az is érdekel, hogy a kinti macskáknak elég a 3 havi féreghajtás???

Valahol azt olvastam, hogy a kijáró macsoknak havonta kell - de persze, nem akarnám túlzásba vinni sem!

2015. jan. 26. 12:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Kb három havonta kapnak Cestalt. Bár lehet valami mással fogok próbálkozni, mert kajával nem eszik meg, a torkukon meg nem tudom lenyomni rendesen - a macsek is szenved, én is féltem az ujjaim. :D

Két hét után ismétlés, ha szükségesnek tűnik - ha bizonytalan vagy, mindenképp ismételd, a féreghajtótól nem lesz semmi bajuk.

A 3 tabletta csak nagyon durva fertőzöttségnél szükséges, de ahogy írtam, ártani se árt.

3 hónapnál szerintem nem kell sűrűbben, még akkor se, ha vadászik a cica, bentieknél elég évente. Persze ha észreveszed rajta a tüneteket, akkor adj neki.

2015. jan. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó, köszönöm szépen!
2015. jan. 27. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!