Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha sovány a cica, akkor vajon...

Ha sovány a cica, akkor vajon beteg?

Figyelt kérdés
A nagyszüleimnél nyaralok egy kisvárosban. Házban laknak és sok macska "átjárónak" használja a kertet, az udvart. Van egy macska, aki a nap 90% -át itt tölti az udvaron. A nagyszüleim az elején kergették, de én szeretem a macskákat és jobban ideédesgettem. Szóval mivel ilyen sokat van itt észrevettem, hoogy mindig elég sovány. Tudna vadászni egereket, mivel van padlás is, meg más helyek, ahol egereket foghat... Ha adok neki enni, akkor megeszi az ételt, de nem tudom, hogy egereket fog-e. Éjjelente is általában itt alszik a ház körül. Szóval lehetséges, hogy nem vadászik éjjel sem. Vajon beteg, vagy lusta és nem akar egeret fogni? Ha madárcsicsergést hall, akkor elkezd fülelni és keresi, hogy honnan jöhet a hang, szóval azért az ösztön megvan benne. Mi lehet az oka, annak, hogy ilyen sovány? Lehet, hogy valahol vannak kiscicái? De ha vannak is, miért nem velük foglalkozik többet, ahelyett, hogy a nap 90%-át itt töltse az udvarunkon?
2008. aug. 21. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán férges. KInti cicák gyakran azok.
2008. aug. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tuti hogy nincsenek kismacskái.Az egérfogásban meg lusta.Nekem is az eggyik macskám annyira lusta hogy még a verebeket is nagy ívben leszarja.De a többi macskám a békáktól kezdve a lótetűkig minden szart a szájukba vesznek pedig rengeteg kaját kapnak és nem is soványak.Ha az ott van az udvaron szerintem nem is fog máshová menni mert az oda ragaszkodik.Ha rendesen eszik és nincs semmi baja akor nemhiszem hogy beteg.Lehet hogy ilyen a testalkatja vagy csak gilisztái vannak.
2008. aug. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hmm.. értem. köszönöm a válaszokat
2008. aug. 21. 17:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A házimacskában már eléggé eltűnt az az ösztön, hogy a zsákmányt meg is egye. El kezdi kergetni, meg is öli, de még ezek a kinti portyázók sem eszik meg. És nem olyan könnyű egérre és madárra vadászni, mint a mesékben. Ha segíteni akarsz rajta, elviszed állatorvoshoz, ha férges kapsz féreghajtót. És persze eteted.
2008. aug. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És én megtudnám állapítani valahogy, hogy férges-e? Amúgy nem hiszem, hogy elfogom tudni vinni állatorvoshoz, mivel nincs pénzem és nem hinném, hogy adnának a nagyszüleim erre a célra. Mondjuk az is igaz, hogy a családban van egy állatorvos és itt lakik a nagyszüleim falujában, de nem vagyunk olyan kapcsolatban vele, hogy ezt most elintézze nekem... Talán ha a több ideje már itt lesz a macska, akkor a nagyszüleim ráveszik magukat és elintézik a szükséges oltásokat. Most abban a hitben élnek, ha lehet így fogalmazni, hogy az a cica valamelyik szomszédé, de hát akkor miért van itt állandóan? Amúgy nekem valami bajom lehet abból, hogy ha a cica férges? Sokat szoktam simogatni és ha leülök valahová, akkor mindig felugrik az ölömbe, hogy simogassam...
2008. aug. 23. 10:47
 6/7 anonim ***** válasza:
A cicáknak félévente féreghajtó tablettát kell adni, akkor tutira nem lesznek férgesek. Ez a cica azért sovány szegény, mert kóbor, még ha fog is egeret, egész nap rohangálnia kell utána, nyilván nem lesz tőle olyan jóltáplált kinézetű, mint konzerven élő, egész nap henyélő társai. Ha rendszeresen eteted, pillanatok alatt ki fog gömbölyödni.
2008. aug. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, sokat segítettél. Sajnos nem tudom már sokáig etetni, mivel hamarosan vége a vakációnak és én utazom haza, a nagyszüleim pedig nem fogják etetni, de hát ez már az én problémám.. :S mégegyszer köszi!!
2008. aug. 25. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!