Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskanátha; mit tegyek?

Macskanátha; mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 (kinti) cicám lebetegedett, tüsszögnek, folyik az orruk, és egyiknek a szeme is begyulladt. Kis városban lakom; nincs a közelben állatorvos, ezért itthon házilag kéne megpróbálnom meggyógyítani őket!

Ötleteket szeretnék kérni. Akinek volt már ilyen beteg a cicája mit csinált, vagy mit adott neki?! (gyógyszert,vitamint... ?? )


És ha lehet nem kérek olyan válaszokat, hogy "VIDD EL ŐKET ORVOSHOZ!"

Előre is köszönöm a NORMÁLIS válaszokat! :)



2015. jan. 28. 17:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
És ha mondjuk eltörik a mancsa valamelyiknek, vagy bármi, akkor is lebasz0d azt, aki azt mondja, hogy vidd orvoshoz?
2015. jan. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Antibiotikum szuri kell neki, amit az állatorvos tud adni.

A vírus részére vitaminok vannak immunerősítésre pl. Calo-pet, VetriDMG, de az kevés, ha a szemük is gyullad már. Az állatorvossal jársz a legbiztosabban (és a legolcsóbban is.)

2015. jan. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1. válaszoló :

ez nem így van!! Ha valamilye eltört volna, tudod, NEM kérdeztem volna semmit!!!!! :P :\

és már régóta vannak macskáim, csakhát én sem tudhatok mindent.....


2.válaszoló: köszönöm! Akkor valószínű orvoshoz viszem őket...

reménykedtem hogy valakinek lesz ötlete hogy itthon megtudom őket gyógyítani.... egyszer már sikerült ilyenből meggyógyítanom cicát.... de most valamiért egyszerüen nemsikerül... :(

2015. jan. 28. 19:02
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Oh, a macskanatha pont egy olyan, amivel el kell vinni allatorvoshoz, kulonben vagy megmukkan, vagy nem.

Egy injekcio siman helyre tudja tenni oket, othoni modszer meg... nem.

Amugy, kamillas inhalalas ami segithet, meg vitaminok.

De ez messze nem 100%-os. Mindenesetre, amig van etvagyuk, addig "nincs gond" Ű(valojaban van). De abban a pillanatban, amikor nekiallnak nem enni, akkor vagy allatorvos, vagy mar elore lehet asni a godrot... (mielott bejonnek a fagyok)

2015. jan. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Sajnos ha valóban macskanátha (ami macskáknál egy súlyos betegség), azt csak állatorvos tudja gyógyítani gyógyszerrel, valószínűleg szemcseppet is fog adni mellé.

Kiegészítésképpen jót tesz még, ha a gyógyulásig meleg helyen lehetnek (lakás, kazánház).

2015. jan. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

4. köszönöm szépen :)

holnap délután tudom mostmár csak orvoshoz vinni őket nagyon remélem hogy nem lesz későn :\

2015. jan. 28. 21:37
 7/14 A kérdező kommentje:

3. : én is tudom hogy nem csak egy kisebb betegségről van szó.

de amint az előbb mondtam már gyógyítottam ki cicát ilyen betegségből. Úgy néz ki erősebb a vírus már.....

már kapott gyógyszereket :) most jobban van tőlük....

de azért kösz.....

2015. jan. 28. 21:46
 8/14 Sebok ***** válasza:

mi pár napja másztunk ki belőle.se tüsszögés,se orrfolyás. csak zihálás és zörgő,potyogó vmi fura hang légzés közben.Egyik napról a másikra rosszkedvű lett.nem evett.nem ivott. másik nap du már el is vittük dokihoz. valóban tüdőgyulladásos macskanátha 4 injekció egy kis infúzió.másnapra jobban lett,3dik nap visszaesés. 4 dik nap újra doki szurik,infúzió. 5 dik nap jobban lett 6 dik nap már rendesen evett 7-8 napra meg visszakaptuk egészségesen. azt mondta a doki ha nem vittük volna el elpusztult volna a kiszáradásban is akár.

Mindenképpen antibiotikum kell.

kitartást

2015. jan. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem vittem orvoshoz a cicákat!

Nem bántam meg :))

Kigyógyítottam őket itthon!! :))

Örömmel jelentem egészségesek! :D :)

2015. febr. 8. 10:43
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia! Nem okoskodni akarok és semmi rossz szándékom nincsen ezzel, de egyetértek az előttem szólókkal, akik írták, hogy vidd őket orvoshoz. Írtad, hogy két kinti cicád van...., nem tudom mennyi idősek, de eddig hányszor kellett őket otthon meggyógyítanod pl. ha náthásak lettek? Gondolom azért nem ritkán lesznek betegek. Én már tartottam kinti macskát régebben és tapasztalatból tudom, mennyi veszély fenyegetheti és nem csak náthára gondolok ezzel. Azóta csak bent tartok cicát most kettő van. De attól hogy szobacicák természetesen szigorúan veszem azt, hogy egészségesek legyenek és óvva legyenek minden betegségtől is. Ide értem pl. a védő oltást. Ha esetleg megengedheted magadnak, hogy a két cicádat egy évben egyszer elviszed orvoshoz beoltatni ( az alap ami a legolcsóbb védőoltás már az is tartalmazza a macskanátha elleni védőoltást is)ami kifejezetten hasznos, mivel így a cicusok védve vannak betegségek ellen főleg más macskák által terjesztett vírusos megbetegedések ellen is!

Ezt szerettem volna tanácsolni, mivel ha a cicáid többször is betegek pl. megfáznak az nekik sem jó hiszen nem tudhatod , hogy milyen súlyos fertőzésük lehet, másrészt nem betegítenek meg más egészséges macskákat.

És szerintem ez így megéri, ha lenne lehetőséged évenkénti oltásra, akkor ilyenek miatt már nem kellene aggódnod :)

Remélem nem veszed zokon, hogy ezt írtam.

2015. jún. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!