Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet hogy magányos a macskám?

Lehet hogy magányos a macskám?

Figyelt kérdés
9 hónapos ivartalanított kandúrrol van szó. Sokat dolgozik mindenki, ezért Naponta csak 1-2 órát tudunk vele foglalkozni. Úgy gondoltam, hogy jó lenne mellé egy társ. Csak nem tudom, hogy hogyan fogadná. Meg persze az anyagiak is ott vannak. Idáig több, mint 100 ezerbe került. Betegség, oltások, ivartalanítás, vitaminok és még sorolhatnám. A kaja még benne sincs. Szerintetek vállaljak be még egyet a cicám kedvéért?

2015. jan. 29. 12:42
 1/9 Ügyet Lenke ***** válasza:
mi alapból kettőt fogadtunk be, jól elvannak, sokat játsznak együtt is, külön is, más természetűek, de jó testvérek :)
2015. jan. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

Panelcica ezek szerint? Akkor minek minden oltást beadni? Nagyon kedves hogy ennyire foglalkozol vele, de szerintem nem szükséges minden oltás mert gyengíti az immunrendszerét. Szoktál neki nyers húst adni? Mindenféle szintetikus cucc helyett a legjobb ha azt eszi amit természetesen is enne, pl csirkezúza..

Sztem próbáld ki hogy beszélsz hozzá, pl hogy elmagyarázod neki hogy most munkába mész, később jösz, stb, ilyenek, én nem hittem el de tényleg beválik ha elmondják a cicáknak hogy mi a szitu..

2015. jan. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Masodik, panelcicaknal pont azert, mert nincs mitol erosodjon az immunrendszere, meg fontosabb is az oltas, mint amugy.

Kerdezo, ha masodiknal valami kevsbe beteges cicat keresel, akkor anyagilag nem annyira megterhelo.

Az meg, hogy hogy fogadja, az mindig keteselyes. Valoszinuleg az elejen tartozkodo lesz, de aztan megszereti.

2015. jan. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hogy érted? A macska is élőlény. Az immunrendszere ugyanúgy fejlődik ha panelban van, ha nem. Persze az embernek is és a macskának is árt a panel is és a túl sok oltás is.

Kár hogy nincsenek igazi állatbarátok többségében itt gyikon. Csak akik tápolják, nem figyelnek az igényeire, az érzéseikre, és arra hogy valójában mit is akarnak a cicák. Nekem már 7 volt. Mind életvidám, egészséges mert értem őket, nem pedig telenyomom őket szerekkel, figyelem helyett. Az emberek a gyerekükkel is így viselkednek ezért tart itt a társadalom ahol. Ez egy igazság, tudom hogy le lesz pontozva mert az emberek a vetítik gyerekre, állatra sajnos egyaránt és bűntudatuk van hogy ők is elkövetik ezt a hibát mint a szüleik, akár állatukkal akár gyerekükkel puszta jószándékból. Pontozz le ha dühöt és bűntudatot váltok ki, az csak azt fogja bizonyítani hogy ez az igazság.. Az érzések amiket kivált egy egyszerű komment.

2015. jan. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, utolsóval nem teljesen értek egyet, de szerintem is jó állattartó vagy :)

Már eleve felismerted hogy valami zavarja, ez tök jó, figyelsz rá. Én amúgy vennék mellé másikat is, de csak azért mert szeretem a cicákat, attól még nem biztos hogy felvidul amúgy

2015. jan. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Érdekesek ezek a kommentek. Egyébként nem panelcicarol van szó. Kertes házban élünk, de a macsek általában bent van. Nyáron ha nyitva van az ajtó és van kedve akkor kimegy, de akkor is maximum a teraszon napozik. Egyébként jól elvan bent. Ilyen hidegben pedig eszébe sem jutna kimenni és ez így is van rendjén. Nekem ő az első macskám, de hetet egyáltalán nem szeretnék. Ő maradjon velem legalább 20 évig és kész. Nekem ő nagyon sokat jelent, nem fogyóeszkozkent tekintek rá. Nekem ő egy kis szeretettel teli, ragaszkodó lény, akiért én felelős vagyok. Ezért kap meg mindent. Az állatorvos összeállított neki még kiskorában egy oltási programot. Ezt én nem bíráltam felül, nincs orvosi diplomám. És igen táppal etettem. Prémium tápot kap (Royal Canin), szintén az állatorvos ajánlására. Úgy gondolom, hogy jó gazdija vagyok, főleg ha azt nézzük hányan nem ivartalanítjak a macskajukat és csak járják a nagyvilágot. Arról nem is beszélve, hogy ezek se rendes kaját nem kapnak, sem pedig oltást. Ez pedig nemcsak rájuk nézve veszélyes, hanem az emberre nézve is. Én így gondolkodom, lehet hogy tévedek.
2015. jan. 30. 10:00
 7/9 anonim ***** válasza:

4, ez a immun dolog pont ugyanolyan, mint az embereknel. Ha nincs elegendo gyenge kihivas az immunrendszernek, akkor nem tud mire antitesteket termelni, es ezert az a gyenge fertozes, ami egy felkeszultebb macskanak meg sem kottyan, egy panelcicara veszelyesebb.

Ezert fontos nekik az oltas, mert pont nincs mitol erosodni az immunrendszeruknek. Ez szamukra olyan "civilizacios betegseg".

2015. jan. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Extra megjegyzes:

Ha nem panelcica, akkor nem kell melle tars. Ha ugy gondolja, hogy unatkozik egyedul, akkor szerezni fog maga melle masikat. :)

(tapasztalat)

Addig meg nem kell rakenyszeriteni semmit.

2015. jan. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Plüssállatka, gomolyag, játék cicáknak....
nov. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!