Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj, ha az ételbe kevert...

Baj, ha az ételbe kevert féreghajtó tablettát nem egyszerre eszi meg a cica?

Figyelt kérdés
Cestal féreghajtó tablettát törtem össze porszerűvé, és egy kevés (kb, 2 teáskanálnyi) alutálas tápba kevertem. Evett belőle kétszer, de még a nagy része megvan. Így is fog hatni a tabletta? Ha nem egyszerre "veszi be"?

2015. jan. 30. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Hatni fog, de legközelebb kisebb adagba keverd bele. Jobb ha nem adsz neki mást amíg meg nem eszi. Lehet azért nem ette meg az egészet, mert érezte a gyógyszer ízét.


Én nem a macskatápba szoktam keverni, hanem egy fél májkrémbe, kis cukorral, mert ha esetleg megérzi az ízét akkor lehet nem fog többet enni az alutasakosból, és kereshetek neki mást. A májkrémet is kerülni szokta olyankor egy jó ideig. Néha nagyon válogatósak tudnak lenni.

2015. jan. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nem egyszerre kerül a gyomrába, szerintem kétséges a hatása. Legközelebb inkább "told le" a torkán, egybe. Kétemberes feladat ugyan, de biztos. Egyik fogja a macskát , a másik kétoldalról nyitja a száját és lehetőleg jó mélyre bedugja a tablettát és rögtön meg kell simogatni a torkát, mert ezzel nyelésre készteted.
2015. jan. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es, latom meg nem adtal macskanak gyogyszert.

Az allatorvosunk is azt mondja, hogy a tabletat osszetorve majkrembe vagy hasonloban elkeverve adjuk be....

2015. jan. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csak negyedévente kettőnek, 10 éve. :)
2015. jan. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már kb 6 órája, hogy beleevett, de még mindig megvan egy része... Akkor most mit csináljak? Jó még így?
2015. jan. 30. 21:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Hat, necces a dolog. Lehet, hogy eleg volt. Par napig figyeld aztan ha nem latsz javulast probald ujra, de mostantol kicsi adag kajaba tedd. Amit egyszerre megesz.
2015. jan. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Írtam az elején, hogy kb 2 teáskanálnyi kajába tettem. Az elég kis adag, nem? Ha annál kevesebbe teszem, még jobban megérzi az ízét! Biztos, hogy érzi, mivel ezt a kaját nagyon szereti, és gyorsan meg szokta enni.
2015. jan. 30. 22:16
 8/10 anonim válasza:
Szerintem is jobb, ha kisebb adag ételbe rakod bele. Én tasakos állateledelbe keverem bele a készítményt az állatoknak, mert azt imádják, és akkor biztos a siker (a macskák finnyásak, ha megérzik a gyógyszer szagát - bár ezek a készítmények ízesítve vannak - nem biztos, hogy megeszik. Ha legközelebb féreg-hajtasz (évente 2x érdemes) lehet, hogy jobb, ha pasztában kapható féreghajtót adsz neki(k). Érdemes lenne megbeszélni ezt az állatdokival. Véleményem szerint, ha a cica nem egyszerre eszi meg a gyógyszert, akkor is lehet hatása, bár ilyenkor azért jobb, ha a biztonság kedvéért a kezelést pár nap múlva megismétled, baja nem lesz tőle.
2015. jan. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyszerre kell bevennie, különben kétes a hatása - állatorvos mondta.
2015. jan. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Katica71 ***** válasza:
Legutóbb nekem sem vált be a májkrém, csak belenyalt. Anyum fogta a macskát, én meg szépen belekenegettem a szájába, jutott az orrára is. Mindet lenyelte, meg lenyalogatta az orráról is, ösztönösen letisztította magát és nem köpött ki belőle semmit. Legközelebb a megtört tabit pici vízzel pépesre keverem és rákenem az orrára. Lehet, hogy durván hangzik, de így biztosan lenyalogatja és nem kell idegeskedni egy napig, hogy vajon megeszi-e, vagy mi a fene lesz, meg egy tabi pocsékba megy.
2015. jan. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!