Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek rá lehet szoktatni...

Szerintetek rá lehet szoktatni egy cicát, hogy pórázon sétáljon?

Figyelt kérdés
Nem akarom és nem is várom el től hogy úy sétáljon mint egy kutya.Ilyenkor (ahogy hallottam) a cica sétltatja a gazdit.Emeletes házban fog lakni , és nem szeretném hogy ellustoljon ezért szeretném kivinni.Hetente kb 5, 6 vagy szer lenne kint vagyis majdnem minden nap egyszer.Szerintetek erre rá lehet szoktatni egy pici cicát?
2015. febr. 3. 15:31
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Rá. Lehet kapni cicára való hámot (nyakörvből kihúzza a fejét), ráadod, és szépen sétáltok. Persze általában arra, amerre ő akar, de egy idő után "megtanulja" az útvonalat. Kolléganőm rendszeresen sétáltatja panelcicáját, de kutyasétáltatás közben találkoztunk már sétáltatott görénnyel is:)
2015. febr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljesen macskája válogatja. Az egyik cicámra rátettük a hámot, eldobta magát és az istennek nem akart négylábra állni. Többször próbáltuk, ugyanezzel az eredménnyel, úgyhogy nem erőltettük. Aztán ő itthagyott bennünket 16 év után, hoztunk egy utcáról mentett, elég idősecske cicát. Vele is próbát tettünk és csodák csodájára elindult! Néhány hétig csak a lépcsőházban gyakoroltunk (7.-en lakunk), majd kivittem. Mellettünk egy fás-bokros parkos terület van, eleinte csak ott sétáltunk, majd ahogy telt az idő, mindig messzebb jutottunk. Valóban úgy van, ahogy írtad, ő sétáltatott bennünket, mert ha nem arra mnetünk, amerre ő akart, egyszerűen lefeküdt és nem volt hajlandó továbblépni. Nagy sikerünk volt a környéken, gondolhatod. Kutyákkal soha nem volt gond, mert ha látták a gazdik, hogy nem kistestű kutya, hanem egy kicsit nagyobb macska jön pórázon, rögtön pórázra vették a kutyáikat. Lazán odasétált egyébként a kutyákhoz, legyen akármekkora. Szerintem a kutyák úgy meglepődtek ettől, hogy nyugodtak maradtak. 5 éven át a hideg és esős időt kivéve mindennap lenn voltunk 1 órát, akkor elindult haza, mintha vekker lett volna benne. Sajnos, veseelégtelenség miatt el kellett altatni. Most van egy kölyök, tavasszal vele is megpróbáljuk.

[link]

2015. febr. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem van macska hámom, és az egyik macskám bolgogan sétált vele, a mostani ki nem állja. Kicsit szoktasd, és ha végképp nem megy akkor feladhatod :(

De nekünk élt macskánk emeletes házban.

2015. febr. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Hát...én sokat próbálkoztam. az a baj, hogy ha nagyon félős cicád van, akkor körülbelül annyit érsz el vele, hogy amint lerakod a földre megkeresi az első bokrot és nem mozdul onnan. az én cicám csak akkor volt hajlandó sétálni egy kicsit amikor egy teljesen üres, emberektől és autótól mentes tisztásra vittem ki. pedig kiskora óta hozzá van szoktatva a hámhoz.
2015. febr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Több, mint 20 éve gyakorló macskagazdi vagyok, az elsó szobacicánk 17 évesen halt meg, most van helyette kettő:)

Minden vele kapcs. kérdésedre a cica adja meg a legegyértelműbb választ, abban biztos lehetsz. Próbáld ki, és meglátod. Egyébként meg miért akarod levinni? Könnyen szerez bármilyen betegséget, megtámadja egy kutya (lehet, hogy nem tudod megvédeni), mindenféle félelmet keltő zajnak, behatásnak van kitéve szegény kis csöpp. Ez nem lenne szabadság a számára,nem lenne boldog tőle.

Mi is most panelban lakunk,ezért vettem nekik egy macskavárat, ahonnan tudnak egész nap bámészkodni, lelátnak az utcára, süttetik a hasukat a nappal és bunyóznak. Sokat rohangálnak, kergetik egymást, vagy éppen egyedül bolondoznak. Mi is játszunk, beszélgetünk velük, este pedig tiszta, egészséges, kiegyensúlyozott, boldog cica bújik mellénk az ágyba egy kis kényeztetésért. Ne vidd le,azt tanácsolom.

2015. febr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi nem panelban lakunk hanem a fout
2015. febr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi nem a panelba lakunk hanem a fout mellett, igy ezert nem mehet ki az utcara a cicam. Raadasul a kertszomszed eloszeretettel lovi le a kornyeken a macskakat.

Vettem a cicamnak hamot, de nem igen szereti. Az utcara ha kiviszem inkabb csak bameszkodik az egyik bokorbol, meg belefekszik a porba :D Cicaja valogatja, tesom macskaja pl. imad setalni a kezdetektol fogva.

2015. febr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!