Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül egy cica...

Mennyibe kerül egy cica havonta? Milyen betegségei lehetnek? Az baj ha csak itthoni ennivalóval etetjük?

Figyelt kérdés
Kérlek válaszoljatok pár hónap múlva kapok egy cicát és mindenre szeretnék felkészülni

2015. febr. 3. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Ivartalaníttatni mindenképp érdemes, ez egy egyszeri költség.

Lehet beteg, igen. Nekünk pl. baleset érte az egyiket, le kellett amputálni a farkát. Röntgen, műtét, kezelés: nem volt olcsó.

Kiskorban az állatorvos rábeszél az oltásokra, ez sem olcsó.

rendszeresen kell féregteleníteni, az nem vészes, meg bolhacseppet adni neki, az már drágább. Ha benti cica, akkor persze kisebb a balesetek lehetősége.


Szerintem az otthoni ennivaló nem gond.

2015. febr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A csak bent tartott cicák és a kiscicák drágábbak. Szerintem egy kiscicának még jobb a kölyöktáp (nedves + száraz kb 1000-1500 Ft/kg az olcsóbb a milyenk havi 4000 ft környékén evett). Ha már nagyjából felnőtt, adhattok neki otthoni kaját is, de ahhoz több tudás szükséges, hogy milyen arányokban kell nekik adni, mi inkább tápot adunk fő kajának, és csak pár falat házikosztot mellé (a táp 300-3000 Ft/kg, a drágábból kevesebb fogy). Benti cicának kell kaparófa (min 4000), játékot lehet csinálni papírgalacsinból, az oltás 5000 Ft környékén van, kölyöknek 2, aztán évi 1, ivartalanítás: nőstény kb 12000, hím kb 6000, féregtelenítés negyedévente, kb 500, ez az alap, évi 1-2 bolhairtással is számolhatsz.
2015. febr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi , benti cica lesz :)
2015. febr. 3. 21:35
 4/6 anonim ***** válasza:
3eves a mostani macskam. Egyszer ivartalanitottam, 9500, aztan amig panelban laktunk 1000 koruli volt a szilikonos alom (havonta1vagy2 zacsival), Altalaban hazi kosztot eszik, ritkan kap konzerv(a pastetom vagy mi) tapot az olyan 100/db nem sokat kap, heti 1-2, meg szoktam venni szaraztapot 1kg/honap/400ft. Abbol annyit eszik amenyit akar, mert ki van neki rakva elerheto helyen, de havonta nem mindig fogy el. Fereghajto 3 havonta 400ft. Nem beteges a draga, szval kulon allatorvosra nem kell kolteni. Nekem kb ennyi a macska.
2015. febr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az én cicám már kölyökként sem volt hajlandó megenni a tápot.

csak a házi kaját szerette, leginkább a főtt lépet, és a túrókrémet.

ha átlagos nap volt, akkor volt hogy csak virslit, parizert vagy májkrémet kapott, azt imádta, a bolti macskakaját nem ismerte fel mint étel.

kinti cica volt, reggel megjött, bezabált és lefeküdt aludni, este felkelt, megint evett és elment itthonról.

imádott egerészni, miatta lett egerünk is, mert hazahozta és nem ölte meg :)

minden oltása megvolt, igazi jó kis parasztcica volt :)

2015. febr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10.000,- Ft havonta. Nem elég neki csak az otthoni étel.Ha bent tartod, akkor reméljük, nem lesz beteg, de évente egyszer akkor is mutasd meg állatorvosnak, akkor minden rendben lesz.
2015. febr. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!