Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért támad meg váratlanul...

Miért támad meg váratlanul folyamatosan a macska?

Figyelt kérdés

Van egy cicánk, és arra már rájöttem, hogy nem kezes, nem is szoktam túlságosan zaklatni, csak amíg enni adok neki, vagy néha megsimogatom, ha esetleg olyanja van.

De többször volt már olyan, hogy nyitva volt a szobám ajtaja, bejött, felmászott az ölembe, dorombolt, dagasztott és fetrengett, hogy simogassam.

Óvatosan simogatom, füle tövét vakargatom, stb, mire egyszercsak fogja magát, elkapja erősen a karomat és úgy szétharapta a tenyerem, hogy a tenyeremből és a karomból is ömlik a vér...

Máskor is szokott olyat, hogy elmegyünk mellette, egyszercsak elkapja a lábunkat, vagy hasonlók, de az sosem volt durva, olyankor általában játszós kedvében van.

De ez nagyon durva volt. Komolyan félek tőle. Miért csinálja ezt? Mit tudok vele csinálni?


2015. febr. 4. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem vársz csodát, és azonnali "gyógyulást", havan elég türelmed és visszafogod a babusgatni vágyást, akkor sikerülni fog. Először is, a kezeddel soha ne játssz vele. A játék eszköze legyen mindíg egy tollas madzag, vagy labda, vagy akár egy húzogatott öv, de soha ne a kezed közvetlenül. A kezed legyen ami enni ad, és simogat. Ha ő közeledik, és te símogatod, hagyd abba, még mielőtt ő megelégelné. A pociját ne simogasd, mert azt általában az elvetemült jószágok nem nekünk ajánlják fel, ha hemperegnek. Ezért is elkaphatja a kezed.Játssz vele sokat, fáraszd ki, akkor nem fog a lábatokra ugrálni.

Nem lehet, hogy nem éppen kiscica korában került hozzád? Nekünk van egy ilyen cicánk, mit neked, másfél évbe telt, amíg megszelídült, megszelídítettük.Ha igazán szereted, akkor végigjárod vele ezt az utat te is.Ja, és ne legyen " mindenki macskája"! Majd látod meddig, de egy darabig ne engedd, hogy más is megérintse.

2015. febr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nagynéném cicája, kiskorától itt van a háznál, de velük is ezt csinálja.

tényleg nem szoktam gyöntölni akarata ellenére, csak amikor így idejön. :/

ennyire durván, mint most sosem harapott még meg.

2015. febr. 4. 12:12
 3/9 A kérdező kommentje:
ráadásul ivartalanított nőstény.
2015. febr. 4. 12:13
 4/9 anonim ***** válasza:

A macskáknál a nőstények, akik a nadrágot hordják, ők az úr a házban. Eszembe nem jutott, hogy kandúr lenne.

Viszont mivel a válaszodból azt szűröm le, hogy nem megoldható, hogy csak te foglalkozz vele egyedül,így nincs megoldás.

Ha így van, akkor viszont egyre rosszabb lesz a helyzet sajnos. Ha netán pofont kap érte a cica, az pedig a lehető legrosszabb.

2015. febr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem lett kiskorában rendesen emberhez szoktatva és megnevelve. Pláne ha vadabb természetű, akkor sokkal több foglalkozást és nevelést igényelt volna, mint egy szelídebb állat, ez így el lett rontva rendesen.
2015. febr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most letöltöttem két macskák kezeléséről szóló ebook-ot és ha végeztem velük odatolom őket nagynénémék orra alá is.
2015. febr. 4. 15:34
 7/9 anonim ***** válasza:
nekünk egy régi macskánk a fejünkre ugrott mindig. Sose nézz a szemébe :D
2015. febr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, jól tetted. Neked fontos ez a kis cicus, úgy látom, különben nem küzdenél érte. Nem tudom, láttál-e Jackson Galaxy cicanevelő műsort a TV-ben. Az is sokat segíthetne. Ha a család többi tagja nem annyira bánja, akkor kérd meg őket, hogy ne macskázzanak addig, amig helyre nem hozod őt. Sztem nem lesz nagy áldozat részükről és te örömmel fogod látni, hogy sikerül a végén.
2015. febr. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Javul a helyzet, szép lassan, de javul.
2015. febr. 13. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!