Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti macskából benti? Lehetsé...

Kinti macskából benti? Lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A neten erről nem sok infót találtam, ezért bízok abban, hogy talán itt valakinek vannak tapasztalatai és tud tanácsot adni.


A cica története: vettünk egy családi házat és "megörököltünk" egy csodálatos kinti lány cicát. Én igyekeztem tudomást sem venni róla, hiszen nemsokára jön az alaszkai malamut kutyusunk, aki előszeretettel gyilkolja a macskákat. Gondoltam csak odébb áll, ha rájön, hogy itt már nem szeretik és kaját sem kap. De nem így lett. Egy idő után megsajnáltam, illetve el is bűvölt bennünket szeretetével. Megfordult a fejünkben, hogy esetleg megtartanánk és megpróbálnánk benti macskát varázsolni belőle, bár eléggé nagyok a kétségeim.


Sikerült már valakinek? Egyén, amit tudni kell: már van egy benti cicánk (nőstény-ivartalanított)



2015. febr. 5. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos nem skerült :( mérgezték a macskáinat, 16 volt, és 1 maradt, de folyton kiszökött. Ivartalanítsátok, de egyébként az nagy segítség ha van egybentitek! Adjatok a legtávolabbi ponton (az ajtótól) kaját tegyetek be kaparó fát, játékok, sok foglalkozás, azt lehet elfelejti milyen volt kint. És a kutyát is fárasszátok le mindig, meg szóljatok rá ha látjátok hogy észreveszi a cicát. A mi kutyáink sajnos gerjednek a amacskákra, és egyet megfogtak (nem ölték meg, csak megcsípték, nem lett semmi) De a mi macskánkat, ami 1 napos kora óta velünk van szeretik.
2015. febr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Nem lehet szobamacskát csinálni abból, amelyik már megízlelte a kinti szabad életet. Ha beviszitek a macskát, amint kinyílik az ajtó azonnal ki fog surranni, olyan ügyesen, hogy meg sem tudjátok fogni. Össze kell barátkoztatni a két állatot, és akkor nem lesz gond. Ha a macsek átveszi a ti szagotokat, akkor a kutya sem bántja, mert tudja, hogy hozzátok tartozik.
2015. febr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem értek egyet az előzőekkel: Nekem két, utcáról mentett cicám van, az egyiket pl. 3 hét után tudták befogni. Semmi gond nem volt velük a lakásban tartással. Nem akarnak "kisurrani", nem "hisztiznek" a kimenetelért, nagyon jól érzik magukat a jó meleg lakásban. Nyugodtan vidd be, arra kell figyelned azonban, hogy a másikkal hogy jön ki. Nekem szerencsém volt, mert néhány nap egymást kerülgetése után szépen megférnek.
2015. febr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Nekem 4 olyan benti macskám van, akik évekig kint éltek az utcán. Köszönik szépen, jól érzik magukat bent. Lehet nem fog neki tetszeni az elején, de megszokják. Mindenképpen érdemes őt is ivartalanítani.
2015. febr. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első hozzászólásokkal én sem értek egyet.Bízva benne, hogy sikerül, mindenképpen megpróbálnám.Összeszokatni a kutyával sztem halott ötlet. Még ha kölyök lenne a cica, akkor talán... de így!?

Nekem a meglévő lánycicával vannak inkáb kétségeim, amit a saját bőrömön tapasztaltam, tapasztalok.A tenyésztő uygyan óva intett, hogy egy amúgy is domináns nőstény mellé hozzak egy másikat ( a lány a főnök a macskáknál -is:)), én mégis megtettem. Minimalizálni a kockázatot, egy 8 hetes kis kandúrt hoztunk. Azóta már lassan egy év eltelt, de állandó a verekedés, a fújás, a mérges nyávogás egymásra. Aludni nem lehetett tőlük, ezért éjjel hol egyik alszik a lakás másik felében kicsukva, hol a másik. Nappal állandóan figyelni kell rájuk,nehogy bántsák egymást. Ha elmegyünk otthonról, szintén külön csukom őket.

Nehogy igy járj, mert már addig vártam, hogy konszolidálódik a helyzet, hogy a kandúrt is úgy megszerettem,nem tudnék lemondani róla. Így folyton vigyáznom kell rájuk, ez a büntetésem. Szóval, bocsi, hogy ennyit irtam. Ha problémát látsz, akkor ajádékozd el a kinti cicát,míg nem késő. Mindenkinek jobb lesz.

2015. febr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Persze lehet de a gazdin függ ez a válasz 😊
2015. febr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok-sok hozzászólást! Idő közben befogtuk a cicust, mert megjött a kutya. Az első napokban ki sem mozdult az ágy alól, de már kezd feloldódni. Velünk nagyon barátságos, a másik cicával még megy a "ki legyen a főnök" dominanciaharc. Viszont kimenni nem akar. Eléggé biztatónak tűnik a helyzet :)


Állatorvos szempontból eléggé költséges dolog. A legtöbb azt javasolta, csináljunk egy gyorstesztet macska aids-re meg leukozisra, külső belső féregtelenítést, kombinált oltás végül ivartalanítás. Kb összesen 20-25 ezer Forint...

2015. febr. 10. 12:33
 8/8 anonim válasza:
ha már van egy benti cica, az nem szerencsés, nekünk is ilyen volt, hazahoztunk egy új kiscicát, a régebbit pedig alig láttuk, amíg a kicsi nálunk volt, szóval ha a benti cica idősebb, akkor nem biztos, hogy megbékél majd az új jövevénnyel, de egy próbát mindenképp megér
2015. febr. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!