Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Öreg macska megbolondulhat?

Öreg macska megbolondulhat?

Figyelt kérdés

A macskám kb. 13 éves és egy ideje egyre gázabbul viselkedik: nem az almába végzi a dolgát, eddig csak a páromra hörgött (nem bántotta), most már néha rám is, maga alá kakil és ott marad benne, stb.

Végigtapogattam, fájdalmai szerintem nincsenek, szimplán mintha megbolondult volna.


2015. febr. 5. 13:50
 1/8 anonim válasza:
Persze. Nekünk is, amikor a macska meg akart halni, mert öreg volt, akkor inkább elbújt mindenki elől, nem oda csinált, ahova kellett volna és ilyesmik.
2015. febr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Igen ilyen történhet de inkább vidd el orvoshoz ;)
2015. febr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, csak mondom, konkrét fájdalma nincs, csak "bolond".

Szomorú vagyok, mert nagyon a szívemhez nőtt, ugyanakkor napról-napra "épül le".

2015. febr. 5. 14:04
 4/8 anonim válasza:
Nem olyan baromi gyors folyamat ez, de számíthatsz a macska végére szerintem.
2015. febr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz. A macskán nagyon nehéz meglátni, ha baja van, de ezek most konkrét jelek, amik utalhatnak vmire, ami megváltozott benne.Irták előttem is,hogy ez a vég kezdete, csak én ezt még korainak tartom. 17 évesen halt meg az előző cicánk, előtte több, mint fél évvel kezdődtek ugyanezek a tünetek, mint amiket leírsz. Ne legyen igazunk, és "szimplán" legyen vmi baja, amin az orvos tud segíteni, szívből kívánom.
2015. febr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd ki állatorvossal. Azt te otthon nem tudod megállapítani, hogy van-e baja. Valószínűleg valami szervi probléma lehet, ami ilyen korban elég gyakori. Lehet könnyen orvosolható dolog is és élhet akár 20 éves koráig is. Idősebb cicákat ajánlott rendszeres állatorvosi kontrollnak alávetni.
2015. febr. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Gringabringa ***** válasza:
Eléggé demenciának néz ki. Guglizz rá, az lesz az.Nálunk is ez van...
2015. aug. 27. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Remélem hogy él még a cica. Valóban ez egy időskori demi de ne úgyhogy képzeld el hanem mint az idősödő embereknél hogy egyszerűen ellustul, nehézkes, nyűgös stb. Ha picit agresszívabb a viselkedése, akkor talán ez egy jelzés részéről hogy nem jól van és segíts neki.
2018. jan. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!