Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel lehetne jobb belátásra...

Mivel lehetne jobb belátásra bírni a cicámat, hogy ne kaparja a falat?

Figyelt kérdés
Frissen tapétázott a lakás, és annak ellenére, hogy van egy nagy cicavár tele kaparóoszlopokkal, a falat már az előszobában is, és az egyik szobában is több helyen kidekorálta. Derékmagasságig "rongyos a fal" ezeken a helyeken. Két cicánk van, csak az egyik ilyen kis disznó, legalábbis a másikat még soha nem kaptam rajta. Ilyenkor rákiabálok, és el is rohan. Viszont a következő kanyarban megint ennek a szenvedélyének hódol. Nem egy lángész kislány, az eszére nem tudtok hatni, másféle tanács kellene.

2015. febr. 5. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy irritálja valami szag, vagy a tapéta, vagy a ragasztó és meg akarja szüntetni.
2015. febr. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pár kaviccsal megtöltesz egy fél literes palackot, és amikor akciózik, akkor mellédobod.

Ez csak akkor hatásos, ha nem tudja, hogy te csinálod. Sok türelem kell hozzá. :)

2015. febr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy amikor nem vagytok otthon, akkor is csinálni fogja. Tudom, hogy nem ezt akarod hallani, de lehet hogy inkább le kéne szedni a tapétát és kifesteni inkább, nálunk csak egy helyen kezdte el szedni, azt el tudtuk barikádozni szerencsére és máshol még nem állt neki. De azt hiszem, a tapéta nem cicakompatibilis dolog. (Elérhetetlen helyre rakott falmatricákkal tök jól fel lehet dobni az egyszínű, festett falat is).
2015. febr. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszokat! Igen, lehet hogy irritálja a tapéta,ezért "lakásfelújítást" végezne. De ez engem nem vígasztal... Kifesteni most, mikor novemberben tapétáztunk, ez nem lenne jó.Egyébként festett tapéta,megpróbálom glettel eltüntetni a rongálást, és ráfesteni. A kavicsos palackdobálás nagyon jó ötlet, ez be is válna szerintem. Viszont ezt a radikális módszert ha alkalmazom,lehet, hogy még félősebb lesz a macskám. 8 hónaposan került hozzánk, és nagyon rosszul bánhattak vele előzőleg, mert bár lassan 3 éves, soha nem lett belőle igazi bújós, odaadó cica.De meg kellene próbálnom. Köszönöm.
2015. febr. 10. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!