Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kell megszelídíteni...

Bokor Gergo kérdése:

Hogyan kell megszelídíteni egy macskát?

Figyelt kérdés
Nem számít hogy mekkora és milyen fajtáju.

2015. febr. 6. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
nagyon-nagyon sok türelemmel. az enyém egy bokorban született, nem nagyon volt emberekhez szokva, nagyon félt, (most is fél, rajtam kívül mindenkitől). három hónapig alig láttam, elbújt, (most is elbújik, ha jön valaki). én csak hagytam, hogy a maga tempójában jöjjön elő, bízzon bennem.
2015. febr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindig legyen előtte ennivaló, amiből akkor ehet amikor akar. A vadsága miatt meg akkor amikor nincs ott senki. Aztán idővel tudatosul benne hogy etetve van és egyre inkább emberhez szokik.

Ha későn szoknak emberhez a macskák, abból nagyon ritkán lesz igazi szelíd macska. A szüleimnél rengeteg macska szokott lenni a háztáji gazdaság egerei miatt. Amelyik eldugott helyen született és picit későn került ember közelébe, az szinte mindig vad maradt, megfogni nem hagyta magát. Egyetlen kivételre emlékszem. Viszont amelyik hozzáférhető helyen született és korán bevihettem megmutatni a családnak, abból lett az igazi szelíd macska. Volt úgy hogy még nem is volt kinyílva a szeme, de tenyeremben bevittem megmutatni másoknak, ujjammal megsimogattam. Ezért már ekkor megjegyezte az ember bőrének szagát, meg hogy az ember szereti, ezért nagyon szelíd macska lett belőlük. Felnőtt macskaként például reggel beosont a szobámba és a lábamnál a takaróm alá bújt melegedni. Az emberhez későn szokott macskák soha nem csináltak ilyet, azokat ritkán lehetett megfogni.

2015. febr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, az enyém kb félévesen került ide, tavaly március elején. Most már tudom simogatni, de ez hónapokba telt, sőt, jön, és velem alszik, de csak este. November végén sikerült felvennem, de max két percig marad, ölbe még mindig nem jön, és a hordozójába is csak ritkán sikerül beraknom, nem szereti, ha megfogom. S rajtam kívül mindenkitől retteg.
2015. febr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam kezdeni, hogy nagyokat pislogok neki (ez náluk a bizalom jele), aztán odarakok a közelébe egy kis ennivalót, halkan, megnyugtatóan beszélek, és egyhelyben ülök/állok, hogy jöjjön hozzám akkor, amikor ő úgy gondolja, hogy megbízik bennem. Ha idejön, nem mozdulok, csak pislogok és beszélek, és hagyom, hogy megszagolja a kezem. Majd elkezdem simogatni, főleg az olyan helyeken, amiket nagyon szeretnek. (Eleinte normálisan a fejénél, majd a arcának az oldalánál, aztán az állát vakargatom...) És ezt nem egyszer csinálom, hanem másnap is odamegyek hozzá, harmadnap is... De azért nagyban függ a macska jellemétől is a dolog.
2015. febr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 10. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!