Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom rászoktatni a...

Hogyan tudom rászoktatni a cicámat, hogy önállóan odamenjen a tálkájához és egyen?

Figyelt kérdés
A héten vettem egy 7 hetes skót lógófülű kiscicát. (Kicsit korai volt elhozni, de 7 kiscica született kis lakásban.) A lényeg, hogy eszik a cica, de nem magától, nekem kell odaraknom a tálkájához, akkor eszik pár falatot, aztán újra én rakom oda pár órával később. Hajnalban felmászik az ágyamra a fejemhez, dorombol és nyávog ,hogy éhes , de akkor se menne a táljához, nekem kell odaraknom. Az almát tudja hol van, a fekhelyét is, de a tálkájához nem megy oda enni magától. Ez el fog múlni? Van vmi tapasztalatotok vagy tippetek hozzá? Köszönöm előre is!

2015. febr. 8. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon fiatalka még, remélhetőleg elmúlik. Pici még a gyomra, egyszerre nagyon keveset eszik. Figyelj arra, hogy megfelelő folyadékot is kapjon, gondolom egyelőre száraztápot max. beáztatva eszik.

(De ez lesz valószínűleg a legkisebb gondod vele, mert nem tenyésztőtől van a cica, és sajnos a skót lógófülű cicáknak, ha nem jó tenyészetből vannak, a testük más részén és előjöhet a fülükre jellemző porcelváltozás és az még sok állatorvosi látogatást fog eredményezni. De ne legyen igazam).

2015. febr. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Remélem, hogy el fog múlni ez a szokása. Tényleg nem tenyészetből van(direkt nem is olyat kerestem), de skót anyuka, brit apuka, minden rendben volt, és nem szaporító, csak 1-2 évente szül a macska. Figyeltem a kicsi járását, minden mozgását, és nem tűnik hogy lenne más baja, állatorvos se látott rajta elváltozást. :)
2015. febr. 9. 09:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Velem is pont ugyanez volt az alommal, és pár nap múlva vége lett, és saját maga járt.
2015. febr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most már ő is odajár a táljához magától, csak akkor nyávog és bújik, ha elfogyott az alutasakos, szárazat magában nem szereti, csak keverve. :)
2015. febr. 11. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!