Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hempereg a macska az...

Miért hempereg a macska az alomban? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés

A mai napon sikerült gazdihoz juttatnunk egy cicát. Előtte se kutya se macska nem élt abban a házban. Nem telt el fél nap, és a gazdi hívott, hogy a macska az alomban hempereg (nem a pisis részen), és Ő így nem szívesen engedi be az ágyba, mert ez nem higénikus. Szerintem ez teljesen normális, viszont az új gazdi így nem vállalja, és inkább visszaadná a cicut. Kérdése(i)m a következő(k). Csak szerintem normális, hogy egy teljesen idegen helyen próbál a macska az új szagok közé sajátot becsempészni, hogy biztonságosabban érezze magát? (2 másik testvérével volt itthon, így ezzel nem lehetett gondja, illetve a problémával nem találkoztam míg itt lakott) A másik, hogy ha jogosan gondolom, hogy miért csinálja amit csinál, akkor körübelül mennyi ideig fogja még ezt csinálni?

A válaszokat nagyon szépen köszönöm!



2015. febr. 9. 01:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Én inkább az alomra gyanakszom, szerintem szereti a szagát vagy ilyesmi. Egy másféle alom nem túl nagy befektetés, úgyis kell majd neki venni másikat, szóval ki lehet próbálni. Vagy a fertőtlenítő, hypo szagát is szeretni szokták, lehet arra indult be. De lehet, hogy csak játszani szeret benne, szereti az ásást, az érzést.
2015. febr. 9. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne legyen igazam, de van egy olyan érzésem, hogy vissza fogod még kapni ezt a cicát, ha a gazdi az első akadályból ekkora hisztit csinál. Lehet, hogy igazad van és a saját szagát akarja oda is becsempészni, de szerintem a terület kijelölést inkább dörgölőzéssel és kaparászással oldaná meg. Első körben türelem és esetleg alomcsere.
2015. febr. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Medvi ***** válasza:
100%
Én is attól tartok, hogy az új gazdi nem való gazdinak, jobb lenne, ha plüssállatot tartana. Vannak ilyen ostoba emberek, sajnálom, hogy ilyen emberrel hozott össze a sorsod. Tavaly nekünk is visszaadtak két kiscicát, mert felmásztak az asztalra, stb. Eleve alkalmatlanok voltak cicatartásra, csak ezt sajnos nem vettük észre idejében. Remélem, nem lesz igazam és az illető meg fogja szeretni a cicust..
2015. febr. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Katica71 ***** válasza:
A tágabb családban van egy brit macska, és imádja az illatosított almot, mindig hempereg benne, amikor frissen belekerül az alomtálcába:) Szerintem max. ennyi, nem kell beparázni, aki már ennyitől is kiborul, annak plüsscica és kész.
2015. febr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A cica sajnos visszakerült hozzánk. A már-ex gazdi sajnálkozott, de hát, ami nem megy, az nem megy. Remélem kutyája sem lesz (ha a földön való hempergést, és a "bizonyos dolgok" megevését, aztán bújását és összenyalását vesszük alapul), tényleg maximum plüssállat. Azért kicsit idegesítő, hogy ennyire nem tudott belegondolni abba, hogy a macska a hosszú itthoni létből, a családjából elkerült oda egyedül, és vannak még dolgai.. De lényegtelen, már van új gazdijelölt, annak a családnak már volt macskája, szóval remélem hogy jobban megértik majd :)

Köszönöm szépen a válaszokat :)

2015. febr. 9. 15:53
 6/8 taurina ***** válasza:

Ti örömmel fogadnátok, ha alomban hempergés után az ágyatokba menne?


A már meglévõnek hoztunk a menhelyrõl egy extrémfélénk társat... annyra félt, hogy egy napig pipilni sem mert. Rátettem az alomra, de hiába, tüntetve belefeküdt és ottmaradt...pàr napig csinálta, aztán egyszer késõbb még megtörtént, de jóval azelõtt, hogy az ágyra merészkedett volna... a másik cic is csak 12hete volt meg, így friss cicásként én is kétségbe voltam esve, bár attól méginkább hogy az elsõ, aki 2éves kislány és nyávogás helyett csipog, akkor úgy morgott, mint ey oroszlán... és hetekig boldogtalannak tûnt, pedig neki akartunk társat, mert ha nincsenek látótérben a szomszéd kandúrok, hiányolja õket...

2015. febr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, mert hétvégén macskakiállításon a macskák 30 százaléka az alomban aludt. Valószínűleg az új, szokatlan hely miatt.
2015. febr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Taurina kérdésére reagálnék. A macska alapjába véve tiszta állat. Nem véletlen nyalakszik az ébren töltött idejének legalább 40%-ában. Mindenesetre, ha nem nagy-vagy kisdolgos a szőre/mancsa, hanem csak tiszta almos ergo poros, akkor jöhet. Most jöhetnek a kommentek, hogy igénytelen vagyok :) Jobban szeretem a cicáimat annál, minthogy ilyen kis jelentőségű dolgokon fennakadjak :)
2015. febr. 11. 03:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!