Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a Main Coon...

Mit csináljak a Main Coon keverék cicám szőrhullása ellen?

Figyelt kérdés
Az utcáról került hozzám ez a gyönyörűség, nagyon imádom a másik cicám és a kutyám is nagyon szereti. A természete különleges és elragadó Ducibb házi cica feje van hatalmas sötétzöld szemekkel, a mérete is egy nagyobb házicicáé inkább és hatalmas gyönyörű szőre mint a Main Coon cicáknak. A problémám az, hogy a szobámban, a lakásban nincs olyan hely ahol ne lenne marokszámra macskaszőr mint a vattapamacsok.., de mindenhol... naponta fésülöm, de az sem segít. Imád a díszpárnáimon henyélni.., meg a kanapémon, ami nem is baj.., minden állatom feljöhet az ágyra illetve velük is alszom.., próbáltam már leszoktatni őket, de végül mindig én adtam be a derekamat, meg nem is zavar.., csak ez a temérdek macskaszőr, és mivel megszállotjuk vagyok.., nincs az, hogy nemjöhet be a házba, és kizárom.., ez szóba se jöhet.. Nincs valami ötletetek? Azért is aggódom, mert az 1 dolog, hogy napiszinten kell mindent átporszívózzak.., de kiskoromban allergiás voltam a macskaszőrre, ami elvileg csak átmeneti dolog volt..., azóta állandóan voltak cicáim.., és semmi bajom nem volt), de amióta befogadtam ezt a szépséget ( 4 hónapja) 3x dagadt fel a szemem. Fogalmam sincs mit csináljak.., kezdek elkeseredni.., semmi pénzért nem válnék meg tőle. Előre is köszönöm a válaszokat (Idióták beszólogatására nemvagyok kíváncsi)

2015. febr. 11. 14:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést.. elírtam : Maine Coon*
2015. febr. 11. 14:26
 2/6 anonim válasza:
Szőrhullás előfordulhat tüzeléskor, vemhesség alatt, hormonzavarkor, vitaminhiány esetén! Esetleg próbálj több vitamint adni neki, vagy kérd szakértő segítségét, biztosan tud segíteni a szőrhullás ellen! A napi fésülést ne hagyd el amiért nem segít, mert a nagyszőrű cicáknál fontos! Remélem tudtam segíteni :)
2015. febr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.., persze a fésülés a szőr rasztásodása ellen is kell :D Nézek valami vitamint.., aztán dokihoz meg nemsokára viszem oltásra.
2015. febr. 17. 15:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem Maine Coon macskám van, lassan 5 éves. Mi évente egyszer egészségügyi nyírásra visszük a cicát. Ilyenkor mindig fellélegzés van macskaszőr tekintetében :D nincs tele a szőnyeg, a kanapé, a ruháink, de sajnos csak 3 hónapig tart a csoda :D

Konkrétan a szőrhullás ELLEN nincs mit tenni. Pláne ha csak lakásban van, akkor egész évben megtisztel a rengeteg szőrrel. Ha pedig allergiás vagy, ez jó kis edzés, valószínűleg nem olyan erős (lehet 1 keresztes), mert ha annyira durva lenne, már az első tíz perc után fulladoztál volna (barátnőm sajnos súlyosan allergiás, mindig allergiagyógyszert előre beszedve érkezik hozzánk). Az jó jel, hogy nincs állandó tünet. Esetleg próbáld ki a nyírást egy türelmes kozmetikussal, ha MC keverék, előfordulhat, hogy ő is nyugodt, szelíd macska, nem lesz gond a nyírással. Tudtommal allergiából kigyógyulni nem lehet, csak a tüneteket redukálni.

2015. márc. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja azt még elfelejtettem, hogy nyíráskor a cica is fellélegzik, mivel bár ő hozzá van szokva a hosszú szőr gondozásához, a bőre ilyenkor tisztul, levegőzik, kicsit mérséklődik a korpásodás is. Ilyenkor meg szoktuk fürdetni egy-két alkalommal, csak szivaccsal. A perzsákat is nyírják bizonyos időközönként, nekik még durvább puha, finom a szőrük. És legalább ilyenor látjuk a macska alakját, ami a hosszú szőr alatt elég nehézkes. Nagy szőrrel olyan mint egy nagy szőrtömb, ilyenkor röviden meg mint egy nagyobbra nőtt házicica. :)
2015. márc. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ezt csinálom: furminátor+kefe+fürdés e

https://www.youtube.com/watch?v=ULTTmGLRKUI&index=2&list=PLs..

2015. márc. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!