Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szeliditsem meg a cicám?

Hogyan szeliditsem meg a cicám?

Figyelt kérdés
3 hónapos fiu cicám nagyon " megvadult" mostanában.Eddig hagyta hogy fölvegyük simogasssuk.Pár napja azonban ha fölveszszük elkezd karmolni és harabdálni , de nem játékból. Volt már rá példa hogy ha közeledtem felé akkor fújt rám. Nem hiszem hogy bárki is bánthatta ( végül is kinti cica)ugyanis olyan helyen lakunk ahol csak pár ház van egymás melett.valyon mi történhetetett vele és mit tegyek hogy leszokjon a harabdálásról , karmolásról?(hozzáteszem hogy engem nem is harap meg meg nem is fut el előlem de a nővérem és az öcsém illetve rokonokkal ezt csinálja)
2008. aug. 22. 20:47
 1/5 anonim válasza:
34%
Szerintem simogattasd meg a rokonaiddal a macskát meg szeretgessék.:DMég ha a macska nem is nagyon akarja.:DSzerintem ez lenne a jó.:D
2008. aug. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.:)

csakhogy pont az a probléma hogy ő ezt nem engedi. Ha valaki felveszi eszeveszettül karmol és harap vagy ha közelednek hozzá elszalad.Képtelenség elkapni vagy ha még is akkor úgy harap hogy az embernek elmegyegy a kedve a macskátol és inkább lerakja mindenki.Az 5 éves öcsém meg a 3 éves unokahugom már félnek a cicától nem mernek szinte hozzányulni csak akkor ha alszik..

2008. aug. 22. 21:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hülye ötlet amit az előző válaszoló mond.

Ha hirtelen egyszerre váratlanul a rokonok elkezdik ott tapizni meg meg minden a macsek nem örülne neki és fenyegetve érezné magát.

Én már szelídítettem meg olyan macskákat amikhez még közeledni sem lehetett.Néhány közülük nálunk maradt és kézbe is lehet venni meg minden.

Nyilván a macskád csak benned bízik míg fenyegetve veszélyben érzi magát ha mások közelednek ezért karmol meg fúj.A legrosszabb helyzet ha hirtelen a rokonok rávetik magukat a macskasimogatásra.A macska szívéhez a gyomrán át vezet az út.

Először is ovatosan kell közeledni a macskához ugy hogy ne legyetek olyan közel hozzá és guggoljatok vagy üljetek le elé.Vegyetek elő valami finom falatot aminek megérzi a szagát és ovatosan dobjátok oda elé.Egy ideig így csináljátok amíg berögződik az agyába hogy töletek kapja a finom falatokat.Ha már így eszik akkor később meg lehet azt próbálni hogy a kezedben fogod a finom falatot és óvatosan odanyújtot a kezedet hogy a kezedből vegye el a finom falatot.Egy pár napig így menjen.Aztán később ha már hozzá van szokva hogy az emberi kézből eszi a finom falatot akkor meglehet próbálni óvatosan hogy megsimogatod.Onnantól meg már könnyű dolgod lesz.

Ez a módszer nálam bevált.Néha anyám ki szokott akadni hogy ideszelídítem a macskákat :)

2008. aug. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod megfogadom és megpróbálom:)
2008. aug. 22. 23:34
 5/5 anonim válasza:
Szerinte is jó ötlet ez a finom falatos dolog. Én még annyit tennék hozzá, hogy nálam a játék is bevált. Egy elég távolságtartó cicát teljesen sikerült így megszelidítenem, kajával és játékkal. A játék itt az volt, hogy fűszálat húzogattam a földön, erre felfigyelt, és egyre közelebb jött. Végül már eg is tudtam simizni, azóta meg imád. :)
2008. szept. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!