Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskát ajánlotok?...

Milyen macskát ajánlotok? [házba] Hogyan tudom a szülőket meggyőzni hogy egy macska hasznos és kedves állat?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy macskát bentre,a házba,és én a perzsákhoz ragaszkodom,mivel nagyon édesek,és oldalakat is néztem ahol 30e-90e körül árulják őket.A baj,hogy anyukám nem nagyon engedi,próbálom meggyőzni,bár nem megy túl könnyen az állatellenes viselkedésük miatt.

Egyébként nem csak ezzel ellenkeznek,hanem azzal is,hogy állattenyésztő,pontosabban kutya ill. macskatenyésztő szeretnék lenni,és minél hamarabb szeretném megismerni egy cica társaságát.

Előre is köszi a válaszotokat.



2015. febr. 12. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

A macska nem hasznos állat. Sok minden elmondható róla, de az nem (tisztelet a kivételnek, a régi jóvágású falusi macsekoknak).


Anyukádéknak mik az érvei? Biztos, hogy állatellenesek? Nem csak megfontoltak? Hány éves vagy? Mit teszel majd meg a macskáért, hogyan járulsz hozzá a tartásához?


A neten alaposan nézz körül, ne szaporítót fogj ki.

2015. febr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

30 e-es perzsát felejtsd el!

Ha hivatásszerű Tenyésztésben gondolkozol akkor ne tedd,ez hobbi nem megélhetés.

Ha a szülők nem engedik akkor nem tudsz mit tenni.

2015. febr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A perzsa (és mindenféle fajtatiszta) cicák nem 30 ezerbe kerülnek (ezek szaporítósok, lehetnek betegek, nem valódi perzsák stb.) Ha egyszer majd tényleg tenyészteni szeretnél, akkor rögtön azzal kezdd, hogy valódi fajtatiszta, törzskönyvezett cicát veszel - vagy egy házicicát, ún. keveréket fogadsz örökbe először.

De egyik sem megy úgy, ha a szüleid nem engedik. Talán az ingyen befogadott cicába hamarabb beleegyeznének, próbáld meg először azt. Kérdezd meg, miért nem szeretnék.

2015. febr. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Miért állat ellenesek? Nem mindegy mi ellen van kifogásuk. Higiénia? Anyagiak?

Az érveid lehetnek hogy Te takarítasz a macskád után Ami mondjuk nem annyi hogy alomra szoktatod a cicust, mivel szőr szőr és még több szőr fog lesben állni a lakás különböző pontjain, a szobanövények és az alattuk lévő föld baromi érdekes játék a legtöbb macskának...szóval ezt is vedd számításba.

Anyagiak... ahogy már írták a harminc ezres perzsát felejtsd el szinte tuti hogy szaporító árulja. Ott vannak még az orvosi kezelések (oltások, ivartalanítás stb), a macska kaja sem a fán terem...

Egyébként meg a cicák megszerettetik magukat az emberrel, próbáld elvinni olyan helyre a szüleid ahol van macsek simogathatják és láthatják milyen aranyosak

2015. febr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elsőre a sima házi cicát ajánlanám. Menhelyről ingyen örökbe fogadhatod, és az ár miatt sem kell aggódni. Viszont egy cica nagy felelősséggel jár- noha, nem annyira, mint a kutya. Figyelmedbe ajánlom a [link] oldalt. Nekem is sokat kellett győzködnöm a szüleimet, de meglett. :)

Nagyon jó stresszoldó a cica, épp ma olvastam, hogy egy japán munkahelyre cicákat vittek be, és aznap nem volt stresszes a hangulat kicsit sem. Valamint nagyon kedves, és nem utálja az embereket. Öledbe fekszik, dorombol... Viszont lakásban az alom takarítását el kell vállalnod.

2015. febr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Anyukámnak annyi ellenvetése nincs,csak az hogy a macska büdös,,de az is csak egy kifogás,nekem a nevelőapám ellenzi nagyon.Anyukám még úgy-ahogy néha beleegyezik hogy tarthatom kint,de a kinti macskák nem élnek annyi ideig..A nevelőapámat ha megkérdezem akkor minden egyes szavával ellenkezik.A ház ahol szeretném tartani a cicát,teljesen a "gyerekek" tere lesz,szerintem a mostohatesóm nem ellenkezne egy cicával,mert neki is van egy.

Én is gondolkodtam már a menhelyes lehetőségen,majd meg fogom említeni a szüleimnek.

Köszi mindenkinek a jótanácsokat!! :)

2015. febr. 13. 08:33
 7/7 anonim válasza:
legyen rajta gyártószám mert különben nem igazi!!!
2015. febr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!