Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges, hogy egy idióta...

Lehetséges, hogy egy idióta macska egy idő után megszelídüljön?

Figyelt kérdés

2hete hoztunk el egy kis macskát és nagyon idióta, ez alatt azt értem, hogy

ha simogatnánk állandóan harapdál viszont a karma általában be van húzva.

A napnak kb 5%ban normális és simogatható max 5 percig, amikor ébredezik a szunyálásásból.

Amikor harapdál nyilván rácsapok a fejére, hogy megtanulja, hogy nem szabad, de nem valami hatásos,

sőt csak még idegesebb lesz és még jobban harapdál, ötlet? Amúgy jó dolga van, egyenlőre

bent van a konyhában és mászkálhat a szobában is. Lehet ez valami betegség?



2015. febr. 12. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Nevelni kell, a mienk is ilyen (az egyik). Nem szabad utni, maximum finoman rakoppintani a kis nozijara, de a legjobb ha van egy tiltoszo amit ilyenkor hasznalsz, azt megjegyzi. Mi 2 cicat szepen megneveltunk igy, veres nelkul. a 3. neha nagyon kihuzza a gyufat, ha 10x letiltom az asztalrol, 11.-szer is felugrik, akkor is ha latom. Megvan mindene, megis...Lehet hogy ezt elvezi, hogy engem felbszhat :D
2015. febr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Mit kell csapkodni? Ez egy kismacska, ezt fogja csinálni még hónapokig. Minden játék, minden zsákmány neki. Ezért nem verni kell, így tanul, mint a kisgyerek, mikor mindenhova elmászik, meg mindent bekap.

Ha nem értesz a macskákhoz, akkor minek?

2015. febr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2es: nem azt mondta hogy veri. egy kicsi tasli még nem verés, csak figyelmeztető.
2015. febr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2015. febr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kezdetnek, nem csapsz ra a fejere, mert a jatek agresziojat sikeresen atviszed ezzel vedelmi agreszioba...

Ez nem betegseg, hanem sima tudatlansag, marmint a te reszedrol, hogy hogyan kell banni egy macskaval.

Azt tanacsolom, hogy keress neki valami jatekot (pluss valami) es ha harapdalni kezd, akkor szepen ad oda neki azt, igy megtanulja, hogy azt raghatja, nem az embereket.

Masodsorban meg probalj meg utanajarni annak, hogy hogy is "mukodik" egy macska.

2015. febr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A kismacskák így játszanak. Így is fog még egy jó darabig. Ha rácsapsz a fejére azzal annyit érsz el, hogy még inkább beindul. Én szimplán otthagytam mikor nagyon bedurvult max hangosan rászóltam. Vegyél neki macskáknak való játékot azon majd levezeti az energiát. De pl egy szimpla fólia golyóval is órákig el tudnak lenni. Amúgy az én cicám lassan 3 éves, de ha nem tetszik neki, hogy simogatom akkor még most is átmegy agresszív kiscicába és rugdosva harapdál. A macska dönti el, hogy mikor akar simit, nem mi sajnos...
2015. febr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A macska nem idióta, hanem kölyök és játszik. Ha nem szeretnéd, hogy tényleg megvaduljon, akkor ne csapkodd! Helyette játssz vele, ne simogasd, ha ő játszani akar, hanem guríts neki labdát, húzogass előtte valami botra kötött rongyot stb. Most tanulja a vadászatot, illetve a bunyózást, ez neki játék, ez a normális kölyökcica viselkedés. Ha erősen harap, hagyd ott, de legjobb, ha nem a kezeddel játszol vele, hanem valami tárggyal, ahogy írtam. Ha felnőtt lesz, már nyugisabb lesz, de vannak olyan felnőtt cicák is, akik nem nagyon kedvelik a simogatást.
2015. febr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, igen, pl. az enyém sem veszi jó néven, ha csak úgy simogatni akarom. A kolyok macskák így játszanak, és általában az anyjuk meg a tesók megtanítják, hogy hol a határ. Azt a rengeteg energiát amije van így vezeti le. Annyit kell vele játszani amennyit csak tudsz. Ne uss rá, mert azt éred el vele, hogy félni fog a kezetektol. Próbálj vele kergetozos, rohangálós játékokat játszani, hátha attól gyorsabban kifárad. :) Amúgy beszélni is lehet hozzá, elobb-utóbb figyelni fog rá, és - tudom, hogy ez hulyén hangzik - "kozelebb" tudsz hozzá kerulni. :)
2015. febr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!