Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az ágyrapisilésről a macskámat, illetve mivel tudom a szagokat eltűntetni?

Figyelt kérdés
Nemrég töltötte be az egy évet. Eddig nemmi gond nem volt vele, ügyesen használta az almot. Egyszer pár hónapja véletlenül becsuktuk a szobaajtót így nem tudott kimenni az alomhoz így az ágyra pisilt, ezt meg is értettük, de, hogy tudja azt, hogy nem szabad kicsit meg is szidtuk. Azóta viszont szokásává vált ide oda pisilni, a kanapét megtalálta és az ágyamat. Az almot mindig figyelem, hogy tiszta legyen és nem is cseréltem le más márkára. Ivaros még, benti cica és bent egyedül van. Az ágyra felengedem, mivel eddig nem volt baj és szokása az éjszakát is az ágyon tölteni, álltalában akkor pisil, ha nem vagyok bent vagy nem vagyok itthon. Az ágynemű tisztítása egyszerű de a dunyha része már problémásabb...mi a teendő?
2015. febr. 13. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a szervi bajokat, betegséget kizárhatjuk, akkor lelki okokból is odapisilhet, némileg emellett szól, hogy akkor csinálja, amikor nem vagytok otthon, lehet szorong, amiért egyedül hagytátok, de az is lehet, hogy azért ilyenkor csinálja, mert ilyenkor nem tudtok rászólni vagy amikor egyedül van, akkor nagyobb késztetést érez, hogy bebiztosítsa magának a területet, ezért jelöli meg. De egyébként is ilyen korban válnak ivaréretté és ha némileg erősebb a területjelző ösztönük, akkor ez előfordul. Fiú vagy lány? Érdemes lenne elgondolkodni az ivartalanításon, neki is jobb lenne és nektek is, hidd el. Még most kellene megejteni, amíg nem szokik rá nagyon a jelölgetésre, mert ha már nagyon megszokta a dolgot, akkor előfordulhat, hogy az ivartalanítás sem sokat segít.
2015. febr. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kislány, és elég sűrűn tüzel szegény, sokáig tart és általában ilyenkor pisil az ágyra. Ezért is tervben van az ivartalanítás.
2015. febr. 14. 09:14
 3/4 anonim válasza:

Szia! Ilyen problémám nekem is volt. Kimostam ecettel a ágyneműt, azóta nem megy oda pisilni. Ezen kívül ajánlok még egy alomtálcát, hogy ha az egyik alommal van valami gondja (mondjuk elfelejted cserélni időben, előfordul), akkor oda tudjon menni a másikba, hogy tudjon válogatni.


Egyébként ha nem ágyról lenne szó, akkor a borsot is ajánlanám, de az szőnyegre való.


Az előző is jól mondja, ivartalanítani is jó lenne.

2015. febr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!
2015. febr. 14. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!