Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egyfolytában éhes a cicám,...

Egyfolytában éhes a cicám, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Napi 2x adok neki alutasakot (100g), egy kis szárazat mellé. Elég sovány 2.8 kiló, és 9 hónapos lesz holnap.

2015. febr. 14. 07:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha sovány, akkor többet adj neki enni. A 20 deka alutasakos biztosan kevés, főleg, ha valami minimális hústartalmú olcsó cucc.

Javaslom, hogy magas hústartalmú, jó minőségű táppal etesd inkább.

2015. febr. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A hústartalma viszonylag magas. Szereti, ízlik neki. Ha a mellé rakott szárazat is megeszi, már tudom, hogy nagyon éhes, mert amúgy nem eszi. Csak a drágábbakra nincs sok pénzem, ami háromszor annyiba kerül.
2015. febr. 14. 07:42
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki alutasakost, hanem valami normalis szarazat. Arban ugyanott vagy, cserebe nem marad ehes.

Megjegyzem, jo lenne tudni, hogy pontosan mit is adsz neki, mert tap es tap kozott hatalmas kulonbsegek lehetnek.

(Es egy macska etetese meg a legdragabb tappal sem egy kegyetlen kiadas havonta...)

2015. febr. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Megjegyzem, hogy a szárazat nem eszi, nem kéri, már próbáltam, de a negyedét ette meg, és nyávogott, hogy kér mást. És a tasakosnak nagyobb a tápértéktartalma, plusz vizet hetente iszik 3x. Sok száraz van, ami olcsóbb, de van sok, ami drágább. 300 forintnál többet egy napra nem szánok rá. Még a Royal Canint sem eszi, tehát nem költök ezreket azért, amit ki is dobok aztán.
2015. febr. 14. 10:37
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdezo, akkor neked a macskad egyfolytaba ehes, es sovany marad.

Az a helyzet, hogy az alutasakos kajaba mindenfele izfokozot beleraknak, igy szepen raszokik. De tapanyagtartalma, az kb semmi. Nezd meg, mit irnak ra, hogy mennyit kene ennie belole egy ~3kg-os macskanak a gyarto szerint.

Amit tudsz tenni, hogy szepen fokozatosan leszoktatod rola, es raszoktatod normalis kajara.

(itt megjegyzem, napi 300ft-bol normalis konzervel is lehetne etetni..)

Es persze, fereghajtas, mert attol is lehet vekony. De a te esetedben valoszinubb, hogy egyszeruen eszik jol.

2015. febr. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy kevés kaját adsz neki. Az én cicám fél éves ő is 100 g konzervet kap (Animonda Carny) de mellé ő megeszi mind a 35-40 g prémium tápot is, amit kirakok. Rá kellene szoktatnod, hogy több szárazat egyen, ahogy előbb írták, prémium táp mellett a konzerv el is hagyható. Meg fogja enni, ha nem kap mást. De ha nagyon nagyon nem megy a dolog: egy barátnőmnek sem eszi a szárazat a cicája inkább éhen halna, 10 hónap körüli, de konzervből bőven megeszik 200 g-ot egy nap. Sokkal kisebb a tápanyagtartalma a konzervnek, 100 g nagyon kevés, ha alig eszik szárazat. A fressnapf-ban lehet kapni Select Gold, Real Nature konzerveket (ezek egész jó minőségűek) 500 Ft/400 g, egy ilyen 2 napra lenne neki elég, ha nem eszik szárazat. Netről pl. zooplus.hu lehet olcsóbban, nagyobb mennyiségben rendelni minőségi konzervet. De én azt javaslom, hogy inkább a több száraz evésre szoktasd rá.
2015. febr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Furcsa módon nekem egyik finnyás macskám sem maradt finnyás. Miért? Mert kiraktam elé, és otthagytam. Nem volt más. Nem eszel? Éhes maradsz.

Idővel felfogták.

2015. febr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
2 alutasakos árán már vehetsz pl. Félix-et, ami 400 g. A tasakos csupa folyadék, alig van benne hasznosítható táp.Valóban sovány, mert az enyém is 9 hónapos és 3,5 kg.
2015. febr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy a Félix is alutasakos. És mennyi hústartalom, és stb. az ideális? Az állatorvos szerint csak a whiskas tartalmaz ízfokozókat. Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! :)
2015. febr. 14. 20:35
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Zooplus.hu oldalon jobbnál jobb száraz tápokat vehetsz viszonylag olcsón. Még a válogatós macskáim is megeszik. Többet ér mint bármelyik alutasakos. De konzervekből is vannak jók, Aldiban is van ha jól tudom a Shah, aminek több mint az 50%-a hús... vagy valami ilyesmi. És olcsó.
2015. febr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!