Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet a macskákat...

Hogyan lehet a macskákat tanítani?

Figyelt kérdés
Van bármi esélye, hogy mondjuk megtanuljon apportírozni, vagy pacsit adni? Van olyan módszer, ami kifejezetten jól működik náluk, van erről szakirodalom? Van esetleg valakinek személyes sikerélménye?
2015. febr. 15. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
A kajás zacskó csörgésére jön, ezért közben mindig mondom a nevét. Most már a nevére is jön. Nehezen, de lehet. Általában kajával kell csinálni.
2015. febr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét dolgokba nem megyek bele, de általánosságokban 2 dologgal tudok segíteni.

1: Olyanra akard megtanítani, amit természeténél fogva szívesen csinál. Egy kutyának természetes az apportírozás, egy macskának nem annyira. Kisebb sikerrel indulsz el náluk.

Inkább karikákon átugrálást, kisebb polcokra, magasban lévő párkányokra való felugrálást, ilyesmit kéne kipróbálni.

A cirkuszban se véletlenül ugrándoznak. :) Az megy nekik.


2:

Az alapvető különbség a kutyákkal szemben, hogy egy kutyát közvetlenül marágara a feladatra is rá lehet venni, mert a gazdájáért megcsinálja.

(Igen, vannak a jutalomfalattal agyontömős "módszerek" az is működik, de nem csak az)

Egy macska ezerszer jobban teljesít, ha önmagától akar valamit megcsinálni.

Szóval ha meg akarsz vele valamit csináltatni, ne magát a cselekvést erőltesd, hanem azon agyalj, milyen szituációban döntene úgy saját magától, hogy azt megcsinálja.

Ha pedig megcsinálja, adj neki egy kis kaját.


A macskáknál ez amúgy is természetes sorrend, vadászat, evés, alvás.

Úgyhogy a tréninget mindig éhgyomorra kezdd el, legyen elég intenzív, hogy kiéhezzen, és motiválja a kaja.

Utána pedig ha evett, akkor jöhet egy kis közös szieszta. :)

2015. febr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én csak egy dologra tanítottam be a macskámat, hogy halottnak tetesse magát, de igazából pár óra alatt meg is tanulta. Elején megmutattam neki a jutalom falatot, majd úgy tettem pew hang kíséretében, mintha lelőném, majd erőszakkal az oldalára fektettem, és akkor megkapta a falatot. Hamar összekötötte, és etetés előtt mindig meg kell csinálnia :D


https://www.youtube.com/watch?v=tPtcH2qw21A

2015. febr. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet.

[link]

Nagy kedvenceim - mind a kutya, mind a cica: https://www.youtube.com/watch?v=G5dIB2oF6sQ

https://www.youtube.com/watch?v=l4LoXG6Ld20


Hajrá.

2015. febr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!