Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan győződhetek meg arról,...

Hogyan győződhetek meg arról, hogy egészséges az állat amit megvásároltam? Elsősorban tenyésztők válaszát várom.

Figyelt kérdés
Kanadai szfinx macskát szeretnék vásárolni, hobbi célra. Fél évvel ezelőtt, már végigjártam ezt a procedúrát. Beteges volt a macska, kiderült, hogy korona pozítív, majd jött a FIP és az altatás. Pedig egy elismert tenyésztőtől vásároltuk. Neki az erre a válasza, hogy azok a tenyésztők akik járnak kiállításra, biztos, hogy korona vírusos macskái vannak. Szerinte Magyarországon nem fogok olyan cicát kapni, amelyik ne találkozott volna ezzel a vírussal. Erről mi a véleményetek? Hogyan lehetne kivédeni ezt, hogy még egyszer ne forduljon elő? Tényleg csak a "szerencse faktorban" bízhatok?
2015. febr. 19. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt tudnod kell,hogy olyan macska nincs aki koronavírussal ne találkozott volna.Azt is jó tudni,hogy konkrét FIP teszt nincs ami csak a FIP vírust érzékelné.

Kezd el olvasni a FIPről és rájössz,hogy semmit se tud az orvostudomány erről,egy korona negatív macska is akár egy stressz hatására is elpusztulhat FIPben.

Amit tehetsz:megveszel egy cicát egy számodra jó tenyészetből és vért vetetsz vagy a Tenyésztőt megkéred ,hogy csináltasson egy nagy vérképet amiből már kiderül,hisz vannak olyan értékek amik FIP hatására megemelkednek,bár akkor is megemelkednek ha csak egy szimpla enyhe gyulladás is van a cica szervezetében.

(és most úgy érzem magam,hogy válaszoltam és nem is :) )

2015. febr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Lényeg a lényeg, hogy csak reménykedni tudok, abban, hogy az új macsekkal nem lesz ilyen probléma?!
2015. febr. 19. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!