Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen veszélyei vannak...

Milyen veszélyei vannak annak, ha én kóbor cicát simogatok?

Figyelt kérdés

Van egy kóbor cica a buszmegálló előtt, minden reggel megsimogatom, pár kb. 1-1.5 hónapja. Rettenetesen barátságos, már kijár elém, stb. Milyen veszélyei lehetnek annak, ha simogatom? Utána nem nyúlok szemhez-szájhoz, de hajlamos arra, hogy finoman harapdáljon. Ezt nem hagyom, mert nem tudom, veszélyes-e a számomra, de még nem okozott nekem sérülést, látszólag csak játszani akar.

Tehát ha csak simogatom, van valami veszélye? Hazavinni nem vihetem, Anya utálja a macskákat. :/ De látszik, hogy nagyon szeretetéhes, már a buszmegállóban lévők is megszoktak minket, nem lenne szívem nem simogatni.


2015. febr. 19. 21:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Fertozesek: veszetseg, ruhosseg, tetanusz, belfergesseg, toxoplazmozis... stb

Sorolhatnam meg. Ha nincs gazdaja akkor a cica erdekeben beszelj anyukaddal hatha megenyhul es vidd haza, majd elso utja legyen az allatorvos aki beoltja feregteleniti. Ha megsem jon ossze akkor vidd el menhelyre, mert nem mindenki turi a kobor cicakat es kepesek szorakozasbol agyonverni, megmergezni, foleg ha olyan szelid.

2015. febr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Annyiszor beszéltem vele... de nem, nem érdekli, egyel több vagy kevesebb macska, mit számít?


Ha úgy közelednek a cica felé, tehát gyorsan, erőteljesen, akkor nyakában kapja a lábait és elrohan, de én pl. 1-2 nap alatt magamhoz édesgettem...


Meg szerencsére az emberek 95 %-a nem is tudja, hogy a világon van, mert mindig egy épület és egy fa között gubbaszt reggelenként, és mindenki csak elmegy mellette.


De nagyon sajnálom szegény cicót.

2015. febr. 19. 21:18
 3/25 anonim ***** válasza:

Lehet van gazdája, csak kijár bámészkodni.


Elég valószínűtlen, hogy elkapj tőle valamit, ha kezet mosol, vagy kézfertőtlenítőt használsz.

Ha komoly baja lenne a macskának, már simán megdöglött volna a -10 °C éjszakában..

2015. febr. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Próbáld meg befogadni. Ha sikerül neked is a macskának is jobb lesz
2015. febr. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon aggódtam érte a télen, de úgy láttam, elég életrevaló cica.

Amint beérek az iskolába, alapos szappanos kézmosás van.


Gazdája nincs, senki nem ismeri, és itt csak panelek vannak.

2015. febr. 19. 21:25
 6/25 A kérdező kommentje:
Utolsó, mondom, hogy Anya nem engedi... rühelli a macskákat.
2015. febr. 19. 21:25
 7/25 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor is probald kideriteni van-e gazdaja, mert a mergezett kajatol nem tud elfutni.
2015. febr. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Vagy keress neki te gazdit. Csak van egy osztalytarsad aki befogadna.
2015. febr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Már tettem ki lapokat a környéken az e-mail címemmel, de semmi.


Amúgy ha nem baj, egy + kérdés: van jelentősége annak, ha a cica úgy üget felém mindig, hogy a farka teljesen felcsapva, de a végét ide-oda hajlítja?

2015. febr. 19. 21:29
 10/25 A kérdező kommentje:
8-as: senki nem tudja vállalni... vagy ő nem cicás, vagy nem engedhetik meg, stb. Ha kölyök lenne, könnyebb lenne.
2015. febr. 19. 21:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!