Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak tenyleg lehet...

A macskáknak tenyleg lehet vágni a kormukbol, vagy ez állatkínzás es faj nekik?

Figyelt kérdés

Volt egy cikk, amiben írtak hogy szabad a cicák körmébol vagni, hogy ne legyen annyira éles.

Az egyik cicamnak iszonyú éles a karma, es mindig kint tarja, ezert felek is tőle. Szobacica amúgy.


2015. febr. 21. 08:48
 1/6 Pityu87 válasza:
Lehet vágni én már vágtam,De felesleges mert koptatja magának. Igaz én kertes házban lakok,De ha te nem nyugottan ápolhatod.
2015. febr. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 acelsziv ***** válasza:
Mi mindig vágjuk. Nem nagyobb kínzás, mintha a sajátodat vágnád csak figyelni kell, nehogy belevágj az eleven részbe. Tehát csak picit a hegyéből.
2015. febr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Féltem ezzel, mert manapság mar minden állatkínzás.

Koptatja o is, de megis ilyen szuros neki. A másiknak nem. Lehet hogy megpróbálom neki levágni.

2015. febr. 21. 09:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak a legvégéből vágj le neki. Mert láttam valakit aki éppen vágta a macskája körmeit, de túl nagyot vágott le belőlük és vérzett is neki. Tehát a köröm mélyén erek is vannak neki. Mindenképp csak a tűhegyét vágd le, ne többet. Vagy pedig kaparófát kell elé tenni, a kinti macskák is szeretik a fák törzsét kapargatni.
2015. febr. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kínzás, de elsőre kérj meg egy orvost vagy kozmetikust, mert ha túl mélyen belevágsz, az már baj.

Kínzásnak azt tartják, amikor kiműtik a cica karmát, szerencsére ez nem gyakori és a legtöbb helyen tiltott is.

2015. febr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi. Igen, lehet latni hogy hol kezdődik a hús rész, mert áttetsző a körme. Addig semmiképp nem vágnam, csak a legvegebol.
2015. febr. 23. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!