Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beteg a macskám. Valami házi...

Beteg a macskám. Valami házi gyógymód? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy alig 3 éves cicám. Kandúr, nincs ivartalanítva. Kb a hasa közepétől a hátsó lábáig kihullott a szőre. Viszont a lábán, és a farkán van szőr. Gyakran hányt, mondjuk most az elmúlt két napban nem. Valami házi mótszer van rá, hogy orvosoljam a problémát? Állatorvoshoz nem tudom vinni, mert nincs a közelben. :( Örülnék, ha valaki tudna segítteni.

2015. febr. 22. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Házi módszer nincs, mivel fogalmunk sincs, mi a baja. Ezt csak orvos tudja megállapítani. Oltatni hova szoktad vinni? Vidd el oda most is, sajnos más megoldás nincsen.
2015. febr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nemsokszor volt oltva.. de amikor oltva volt, akkoris apum ismrerőse (állatorvos, de nagyon messze lakik) mondta, hogy mit vegyünk, és a szomszéd oltotta be, bár ő nem állatorvos, de mindigis magának oltotta be az állatait.
2015. febr. 22. 19:04
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig évente ajánlott lenne oltani, veszettség és a halálos macskabetegségek ellen. Próbálj a környéken állatorvost keresni.
2015. febr. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 taurina ***** válasza:

Ez most komoly, hogy nincs a környéken állatorvos??? Ès a "szomszéd környéken", netán "egy környékkel odébb"?


A macskák rá vannak utalva a gazdira, annyi betegség terjed, Tööled függ, hogy orvosi segítséggel akár 20 évig is bírja, vagy félig-meddig házilag tákolt okoskodással húzza még úgy...úgy "valameddig", ami az egy naptól a nem sokig terjed.


Egerészésre jó, de ha a Te föönököd gondolkozik úgy Rólad, hogy "éhbérért kihasználni jó", akkor fel vagy háborodva?

2015. febr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Segítséget vártam, nem pedig leszólást. Te nem tudod, milyen helyzetben élünk. Állatorvoshoz el tudnánk vinni, de már csak az odaut is sokba kerül, mert elég messze van, és ráadásul az állatorvost is ki kell fizetni + a gyógyszert meg kell venni. Nem vagyunk gazdagok, sőt, az átlagostól is kevesebb pénzünk van. Ha megtehetnénk, már rég állatorvoshoz vittük volna.
2015. febr. 23. 15:07
 6/9 taurina ***** válasza:

Segítséget vártál? Segít, ha láttatlanban találgatunk? Férgességtööl a fertöözöö betegségeken keresztül át a szervi bajokig minden lehetséges, sööt, ezek kombinációja is. Allergiás reakció is lehet. Diagnosztizálatlan problémára nincs házi módszer.


Nem tudom, milyen helyzetben éltek?Itt sokan versenyezhetnének, egyikünknek csak adóssága, másikunknak gyógyíthatatlan betegsége van, tehát nem dolgozhat, nem, valóban nem tudom, hogy milyen helyzetben éltek, de tudom, milyen a mai világ.


Kímélöö tápon/ételeken, föött hús levén (amiben nem föött hagyma, sem fokhagyma, mert az mérgezöö nekik), melegen, sok szereteten, illatosítatlan almon, macskáknak szánt vitaminon, féregtelenítésen kívül nem sokat lehet mondani, de ezek NEM GYÒGYÌTANAK, csak kímélnek és maximum egy jó környezetet biztosítanak arra, hogy meggyógyítsák benne a macskát. De ezek a találgatások már a felébe kerülnek, mint az orvos.

2015. febr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jó. Én csak megpróbáltam, hátha van valami megoldás. Mert azért régen nem rohangáltak minden bajjal állatorvoshoz. Ha valami baja volt, hát vagy volt rá megoldás, vagy nemnagyon érdekelte az embereket a dolog, és hagyták meghalni. Természetesen elvisszük állatorvoshoz ha nincs más megoldás, kerüljön akármennyibe is, mert azért a szívünkhöz nőtt a macska, és mégis csak egy család tag. Csak azt gondoltam, hogy hátha van valami. Mert például patkányméreg ellen mondtak egy jó kis házi megoldást, amihez tényleg nem kell állatorvos, és a macsek is túlélte (Főtt tojást be kell dörzsölni rozmaringal, és azt megetetni a macskával, de ne az egészet, hanem amennyit jónak látunk, és a sárgáját se kell megetetni vele. Most nyugodtan lehet hülyének nézni, és kinevetni, de ezt nem én találtam ki, és működött is, mert már egyszer megmentette a cica életét), és ezért gondoltam, hogy talán hátha.. de ha nem, hát nem.
2015. febr. 23. 23:27
 8/9 taurina ***** válasza:
Nem hallottam még ezt a tojásos dolgot, a patkányméreg viszont diagnosztizálható volt. Ma már egyre több hülye betegség generálódik össze-vissza, sajnálom a cicádat... tényleg vidd el minél elõbb, hogy több legyen az esélye...
2015. febr. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ha valamelyik családtagod beteg, szenved, hány, akkor is az a mentséged hogy nem tudod orvoshoz vinni? és mindenféle humbug boszorkánysággal próbálkoznál nála?

ha örülnél a segítségnek, akkor kérj segítséget attól akinek ez a szakmája és ért hozzá. ha fontos a macska vidd orvoshoz. ahol van legközelebb. ha meg ennyire nem fontos a macska akkor ajándékozd el valakinek aki vigyázni fog rá, és családtagként szeretné.

2015. febr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!