Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap este ivartalanított...

Tegnap este ivartalanított lány cica?

Figyelt kérdés

- mikor mozoghat bátrabban? vagy majd ugyis érzi, hogy mit bír?

- tegnap óta (ami azt jelenti délután nem láttam inni, délelőtt meg nem voltam otthon, tehát elképzelhető, hogy több mint 24 órája). Próbáltam ujjamról is, szép szóval, unszolással is, de nem hajlandó elfogadni. Enni evett gallérban is zokszó nélkül, pedig levettük volna addig, ha nem megy. (Egyébként muszáj fent hagyni mert piszkálja a sebet). Nagyon félek attól, nehogy kiszáradjon!!

- meddig lesz rossz kedve a műtát miatt, és a gallér miatt? Mennyi idő alatt szokja meg az akadályoztatott mozgást?

- valaki kente a sebet (körül) Bepantennel? Tapasztalatok?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2015. febr. 28. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem 1-2 nap, és rendbe jön :) Nálunk legalábbis, mindenképp tartsd zárt helyen, még akkor is, ha már felébredt, mert olyankor még nincs magánál, az enyém el is kóborolt, és 2 hét után lett csak meg :( Ennélfogva nem is kenegettük semmivel a sebét. Az kaja meg a víz meg majd..érzi ő, ha szüksége van rá. :) De mondom vigyázz a cicára, mert ha felkel is, nem tiszta még, és könnyen elveszhet :/
2015. febr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocsi a helyesírásért, kicsit siettem :S
2015. febr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ő érzi, mikor mozoghat bátrabban, hacsak nem kap fájdalomcsillapítót (pont ezért nem javasolt). Ha csak száraz eledelt kap és nem iszik, az nem jó. Ha nedves tápot kap, akkor nem szárad ki. Eddig ivott rendesen? Ha nem lázas, eszik, akkor nem hiszem, hogy kiszáradna, de azért ha nagyon aggódsz, hívd fel a dokit, aki műtötte.

Nekem soha nem volt gallér a cicákon, nem piszkálták a sebet. Persze a cicák sem egyformák. Nem tudom, a gallért hogy viselték volna. A műtét miatt 2-3 napig óvatosabbak voltak, úgymond rosszabb kedvük volt, de ettek, mozogtak, csak óvatosan. A sebet nem kentem semmivel, állatorvos azt mondta, nem kell.

2015. febr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk gallér sem volt egyik cicánkon sem ivartlanítás után! Pedig ők is piszkálták...bepanten-t nem szabad rákenni úgy tudom ! Viszont egy kics aloe first,kék lukács kenőcs vagy egy kis betadines oldat jót tesz neki!:)
2015. febr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

1# : a felkelésen már túl van tegnap este 8.30-ra már itthon voltunk, hajnali fél 2-ig fent voltam vele, de 3x felkeltem reggel 8-ig. Ágyra már biztonsággal felugrik a többivel meg 1x próbálkozott, de látta nem megy, óvatos. Már egy nap alatt is mintha nem fájna neki annyira.


2# : konzerv kajából (Gourmet Gold) eszegetett egy kicsit, szárazat nem is adtunk neki. Azt nem mondanám, hogy túl sok leve van, de egy kicsi azért igen. Meg adtam neki egy kis kaliforniai paprikát, mert az is elég lédús, szereti is, így valamennyit abból is csipegetett.

Lázasnak nem lázas szerintem, csak ma 1x pisilt azt is valószinüleg még reggel...


Akkor nem kenem inkább semmivel, végülis doki sem mondta, egy ismerősöm javasolta. doki azt mondta ha nem is végig de 6 napig legyen rajta mindenképp a gallér. De szerintem utána is amikor egyedül lesz, visszakerül addig.


Köszönöm a gyors, segítőkész válaszokat!

2015. febr. 28. 22:12
 6/6 A kérdező kommentje:

Képzeljétek, ma reggel ivott magától, hallottam ahogyan lefetyeli :D

Viszont gallérral is sikerült kiszednie egy darabka varratot valahogy az éjjel. Ez mondjuk fel sem tűnt amig meg nem találtam, habár azt láttam, hogy a bőre kicsit mintha véres lenne egy pici foltban (kb 3 mm). De már sokkal elevenebb, játszottunk is egy keveset,, habár a mozgáskoordináció még nem mindig jön össze :)

Nagyon aranyos amugy, ahogyan próbál kilátni a galllérból, meg azt tisztítja :D

2015. márc. 1. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!