Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát panelbe?

Macskát panelbe?

Figyelt kérdés

2 éve élünk együtt a párommal és most jött el az idő, hogy szeretnénk még egy élőlényt magunk mellé.

Megérett az ötlet, hogy örökbe kellene fogadni egy cicát, de félek, hogy panelben nem érezné jól magát/ unatkozna.

Mindketten dolgozunk, úgyhogy 8 órát biztosan egyedül lenne a macska. Eddig csak kertes házban volt macskám, ő elvolt kint a kertben, de nem tudom, hogy panelben milyen lenne az élete egy állatnak.

Aggódom. Szeretnék jó gazdája lenni.


+ olvastam valahol, hogy hiába szoktatjuk alomra, így is lesz a lakásnak egy jellegzetes szaga. Eléggé tisztaságmániás vagyok és nagyon nem örülnék neki, ha büdös lenne a szobában. (mert a macska utáni tisztítást/porszívózást meg tudom oldani, de egy állandó bűzre nem vagyok felkészülve)


Nektek mik a tapasztalataitok?


2015. márc. 1. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A macska teljesen jol elvan a panelban, foleg, ha mindig is ott elt.

A macska alapvetoen szagtalan allat.

Aminek lehet szaga: A nem takaritott alomnak, illetve, ha kandur, es nincs ivartalanitva, akkor jelolhet (tehat ossze vissza pisil) ez elkerulheto az ivartalanitassal.

2015. márc. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
15%
Megerősíthetem, hogy érezni lehet minden tárgyon a macskaszagot, amit a cica használ.
2015. márc. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kandúrt szeretnénk, ivartalanítottat.


Nem tenyésztett macskát akarunk vásárolni, hanem menhelyről elhozni egyet és pont ezért aggódom. Nem tudom hogyan tudna alkalmazkodni az új környezetéhez. (de gondolom, ha felveszem a menhellyel a kapcsolatot és elmondom nekik, hogy lakásban szeretnénk a cicát tartani,akkor ők tudnak olyan állatot ajánlani, aki hozzá tud szokni a bezártsághoz)

2015. márc. 1. 17:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Barátnőm panelban tart macskát és teljesen jól el van. A lényeg, ivartalanítva legyen, így a kandúr húgy sem büdös és a tavasszal sem hülyül meg. Van neki egy cicavára, azon van kaparófa, meg magaslati pont, ahol körülnézhet. Sokat van az ablakban, szeret nézelődni. Arra készülj fel, hogy mindenre felmászik, ez alól a konyha asztal és pult sem kivétel, szeret a szekrényekbe és dobozokba is bemászni.

Amúgy megpróbálhatod letiltani az asztalra mászástól, de max azt tudod elérni, hogy a jelenlétedben nem mászik fel, amint kiteszed a lábad a konyhából egyből fent lesz.:)

Amúgy napközben általában alszik vagy játszik. A legbagatellebb dologgal is elvan, pl egy műanyag kupakkal jó ideig eljátszik.


Nagyon gazdás tud lenni. Ez azt jelenti, ha kizárod a hálószobából képes addig nyávogni, meg kaparni éjjel az ajtót míg be nem engeded. Persze párszor rád lép az éjjel, de szeret az ember mellett lenni (legalább is az övé). Reggel órát lehet hozzá állítani, barátnőmé reggel 6kor felkelt ha akarod, ha nem, mert őkelme éhes. Amúgy éjjel elég aktív, de nem vészes.

Szóval lehet panelban is macskát tartani, úgyis kiharcolja magának a kellő figyelmet, ha meg egyedül hagyod fél napra, akkor sem csavarodik be, örül hogy a maga ura :D

2015. márc. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 SzMHZs ***** válasza:
100%

Nekem két cicám van (meg egy kutyám), 48nm-en lakunk. Dolgozunk mi is, se a kutyának, se a cicáknak nem jelent gondot, mikor egyke volt az első cica, akkor se volt probléma (a kutyától külön vannak csukva, mert bár felügyelet alatt szeretik egymást, de ki tudja). A panelélettel szintén semmi gondjuk, az első cica utcáról került hozzánk, pikkpakk megszokta, ő inkább az emberektől fél. A második pedig az előző gazdájánál is panelban lakott, pici kora óta.

Szag abszolút nincs, mi szilikonos macskaalmot használunk, mikor kakálnak, akkor 1-2 percig érződik, de rögtön kivesszük. Ha nem vagyok itthon, mikor érkezik a csomag, akkor viszont úgy elfedi az alom a szagát, hogy ha nem nézem meg, nem veszem észre. A cicáknak meg nincs semmi kellemetlen szaguk, egy kandúr és egy nőstény, mindkettő ivartalan. Persze, ha nem lenne pucolva az alom rendszeresen, meg soha nem szellőztetnénk, akkor büdös lenne, de ez állatok nélkül is igaz :)

Szőr viszont akad rendesen, gyakran kell porszívózni. Nekem direkt olyan porszívóm van, amihez van olyan fej, ami a szőrt nagyon szépen felszedi a bútorokról, gondolom szőnyegről is. Ami még felmerülhet, a karomélesítés, nálunk többször beleakadtak a függönybe, szóval elég megviselt, meg ha örülnek, dagasztják a kanapét, így az szintén kicsit rojtos.

Összességében én is szeretem a rendet és tisztaságot, de inkább a pár szőrszál, meg hogy nincs élére állítva a lakás, mert ezek a kis jószágok annyi szeretetet adnak :)

2015. márc. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!