Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy döntenétek ilyen esetben?...

Hogy döntenétek ilyen esetben? (Második macska)

Figyelt kérdés
Fél éves a cicánk, rosszcsont ivartalanított kandúr, semmitől se fél, és nagyon szeretjük. Jól kijön más állatokkal, de alapvetően szobacica, ezért napközben egyedül van. Szeretnénk neki egy társat, de szívesen lennénk ideiglenes befogadók, ahelyett, hogy mégegy macskát választunk. Nem viselné meg a mi cicánkat, ha csak ideiglenes barátai lehetnének?
2015. márc. 2. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyon jó ötlet, felelősségteljes gondolkodásra vall. :) A cica szerintem örülne neki, hogy mindig újabb és újabb társai vannak.
2015. márc. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem minden macska lesz boldog ha társat kap. Az pedig nagyon ritka, hogy azonnal kijöjjenek egymással. Általában kell nekik egy kis idő, míg összeszoknak. De az is előfordul, hogy sok idő kell neki és nem is igazán lesznek haverok, csak megtűrik egymást.

Először meg kellene próbálni mit szól egy másik macskához, ha tudod, akkor beszéld meg valakivel, hogy elhozza egy pár percre, órára a saját cicusát. Valószínűleg lesznek fújások.

2015. márc. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

egyetértek az első válaszadóval, a cicádnak az csak jó lesz :)

gondolj csak bele, milyen hamar megunnák egymást, lehet, hogy össze is ugranának...

tapasztalataim szerint a szobacicák hosszú távon nem mindig tűrik el ugyanazt a társat..

úgyhogy én az ideiglenességre szavazok :D

2015. márc. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves dolog, hogy ideglenes befogado akarsz lenni, de szerintem nem tenne jot a cicadnak, hogy mindig uj macskat kell megismernie, aztan az fogja magat, es eltunik.

Biztos, hogy steszelne, mert nem tudja kovetni, hogy mi tortent az addigi tarsaval, csak azt, hogy eltunt, nincs tobbe.

Szoval, en biztos, hogy inkabb a masik macska dolgot valasztanam a folyamatos valtozas helyett. (A macskak nagyon szeretik a fix dolgokat, a valtozasok fusztraljak oket)

2015. márc. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 SzMHZs ***** válasza:

Macskája válogatja.

Én is így indultam a második cicámmal, hogy ideiglenesen vettem magamhoz. Először fújtak, morogtak egymásra. Aztán azt láttam a második hétre, hogy remekül beilleszkedett, jól kijön a meglévő cicámmal és a kutyámmal is. Hárman heverésztek együtt, a két cica bunyózott, rohangált. És nem volt szívem odaadni másnak, bár nagyon nem is jelentkeztek addig érte.

Érdemes megpróbálni, de ahány macsek, annyiféleképpen fognak viselkedni egymással. Aztán majd látjátok, lehet beleszerettek egybe, Ti is és a cica is :)

2015. márc. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat. Azt, mint írtam is, tudom, hogy más állatokkal jól kijön, több tapasztalatunk van már, lakott itt cica és kutya is, mikor elmentek, nem láttam, hogy rosszul lett volna a mi macskánk,de nem tudom, hogy bírná, ha ezt többször eljátszanánk. Az viszont igaz, hogy nem biztos, hogy az ideiglenes cicának találnánk befogadót.

Úgy látom, vegyesek a vélemények. Külön rá fogok még kérdezni annál a szervezetnél, ahonnan az ideiglenes cicák jönnek, hogy ők mit gondolnak, mert eddig csak annyit mondtak, hogy egy cica mellé nincs akadálya az ideiglenes befogadóságnak.

2015. márc. 3. 21:44
 7/8 anonim ***** válasza:
A macskák általában csak riválisnak tekintik a másikat, akivel harcolni kell a gazdi kegyeiért vagy a kajáért. Inkább csak megtűrik egymást. Így van ez az én két cicámmal is, pedig több mint 10 éve megvannak, néha még ma is meg akarják tépni egymást.
2015. márc. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép tőled, hogy segíteni akarsz gazdátlan cicákon, de azért ezzel a dologgal csak óvatosan! Én is ideiglenes befogadó vagyok, de a gazdikereső cicák szigorúan karanténban vannak, nem engedem őket a sajátjaim közé. Hatalmas a veszélye, hogy az esetleg egészséges cicád elkap valami halálos vírust, ami ellen nincs is oltás. Tünetek nélkül lappanghatnak a befogadott cicában (akár évekig) és közben megfertőződik a tiéd. Hiába a kombinált oltás és a leukózis oltás, egyrészt nem adnak 100%-os védettséget, másrészt ott van a macska AIDS és a corona vírus (ami halálos FIP-pé mutálódhat), amik ellen nincs oltás. Ajánlom olvass utána ezeknek a betegségeknek és azután dönts. Nem könnyű, de csodálatos dolog az ideiglenes befogadás, de nagyon ésszel kell csinálni.
2015. márc. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!