Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil azóta össze-vissza...

Miért pisil azóta össze-vissza a macskám?

Figyelt kérdés
Általában velem szokott aludni a macskám, minden este résnyire nyitva hagyom az ajtóm, hogy ki tudjon menni az alomba. Egyik este elfelejtettem kinyitni, bepisilt a szobámba. Azóta össze-vissza pisil a házban. Ma is jött fel a szobámba, ott ment el az alom mellett, de oda akart pisilnk ahova a múltkor a szobámban. Gyorsan kikergettem akkor belement az alomba. Vissza fog szokni rá ugye?

2015. márc. 4. 18:32
 1/7 A kérdező kommentje:
*pisilni
2015. márc. 4. 18:34
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vissza, de következetesnek kell lenned. De ne bántsd, ne üsd meg, csak hangosan szólj rá, de az is csak akkor ér valamit, ha rögtön azután csinálod, hogy rossz helyre pisilt. Ha látod, hogy keresgél hova pisizzen, akkor kapd fel és rakd az alomra. Vissza fog szokni, csak addig ne engedd be a szobába. Az még elő fordulhat, hogy a szobád elé pislant, de lehet oda is max almot tenni.
2015. márc. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. márc. 4. 19:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahová pedig pisilt, azt szagtalanítsd le.

Így nem pisil újra oda!

2015. márc. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Vissza fog szokni az alomra, csak, ahogy irtak, kovetkezetesnek kell lenni.

Ha latod, hogy a szobadba akar wc-ni, akkor azonnal szolj ra.

(En mondjuk, konkretan megkergettem a macskamat, vegig a lakason, amikor ilyen hepje volt, hogy tudja, hogy a lakas az _EN_ teruletem, majd en pisilek ossze vissza, ha akarok. Neki meg marad az alom. Oruljon, hogy nem eszem meg. (marmint a macskat). :)

(Es nem, termeszetesen nem bantottam, hozza sem ertem. Csak megkergettem, mint ahogy egy macska tenne a masikkal, hasonlo teruletsertes eseten. )

2015. márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó válasz elég jó, pedig van tapasztalatom cica téren :) (1. voltam)
2015. márc. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az 5.-nél a pont, nyugodtan kergesd végig a lakáson! Ha pedig megtörtént a baj, nyomd bele az orrát a pisibe és szidd le, elverni nem kell, de ezzel is érezteted vele, hogy e olyan viselkedési elem, ami számodra nem kívánatos.
2015. márc. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!