Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák meddig számítanak...

A macskák meddig számítanak kölyöknek? Mikor érik el végleges méretüket, súlyukat, meddig taníthatóak új dolgokra?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 01:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
1 éves korukig számítanak kölyöknek. Az öregebb cicák nehezebben taníthatók, tehát úgy ahogy az embereknél, náluk is fiatalon érdemes már elkezdeni a tanítást.
2010. febr. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ivarérett korukig kölyöknek számítanak; ez nagyjából akkor következik be, amikor a macskabébi eléri az átlagos házimacska-nagyságot.
2010. febr. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem olyan 2 éves koruk körül. Azt viszont sem kutyánál sem macskánál nem tapasztaltam hogy idősebb korban nehezebb lenne tanítani! Ha felnőtt kutyával kerültem kapcsolatba azt is ugyanúgy lehetetett, csak meg kellett találni a hozzá illő módszert. Macskánál szintúgy ha idősebbet fogadtam be az is simán megtanulta a nevét és a szabályokat, bár nem tudom te talán trükköket akarsz neki tanítani? Na azt még nem próbáltam macskának de szerintem az is menni fog ha ügyes vagy.
2010. febr. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

igen, úgymond trükköket akarok neki tanítani, szeretném, ha megtanulná használni az angolvécét :)

ez nem vicc, youtube-on rengeteg videót lehet erről találni. az én cicámat ma hozzuk el, 8 hónapos, és hát akkor remélem még tanítható...

2010. febr. 15. 10:28
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Igazabol kolyoknak 6-9 honapos korukig szamitanak, felnotnek meg az ivarerest kovetoen. Es kb eletuk vegeig kepesek uj dolgot tanulni.

(Amugy, szerintem hulyeseg az angolwc-re szoktatni, beleeshet, nyitva kell tartani neki a wc uloket, es raadasul nem tudja lehuzni maga utan... -_-! )

2010. febr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én láttam olyat aki le tudja húzni :D
2010. febr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

Kb 1 éves koruk körül számítanak felnőttnek. Egyébként ez fajtánként változó lehet. A perzsák például később érnek, mint házi társaik. Az ivarérettség kezdete nem egyenlő a felnőttkor kezdetével. (Embereknél is születhet gyereke egy 14 éves lánynak, egy 12 éves fiú is nemzőképes csúnya szóval élve, holott korántsem felnőttek még!)


Tanítani majdnemhogy életük végéig lehet őket. Az enyém 10 hónapos, már tud "parancsszóra" ülni, pitizni, forogni, pacsit adni. A legtöbb macska viszont elég makacs, vannak olyanok, akiket sosem lehet trükkökre vagy egyebekre tanítani. "Sajnos" ők vannak többségben, ám etttől még ugyan olyan aranyosak, szeretnivalóak, és szerintem többek között ez teszi őket macskává :)


Sok sikert a tanítgatáshoz!

2010. febr. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!