Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám folyton nyalogatja...

A macskám folyton nyalogatja a kezem sőt ha nem figyelek még az arcomat is miért van ez? (Komoly válaszokat szeretnék)

Figyelt kérdés
Ez a macskám nő nemű, és a másik macskám sosem csinált ilyet.

2015. márc. 9. 19:12
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Szeret
2015. márc. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%
De ha megfigyeled , előtte meg a seggét nyalja.
2015. márc. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mert szeret téged amiért ellátod finomságokkal, meg amiért gondját viseled. Néha így fejezik ki azt hogy adni akarnak szeretetet. Néha másik macskát is nyalnak. Náluk egy szokás az, ha tisztítást adnak ajándékba, és ez egy tisztálkodási módszer is nekik. Egy kissé hasonlít ahhoz is mikor te simogatod őt.
2015. márc. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sós lehet. Enyém múltkor a homlokomat nyalogatta :D

Uborkával nem szépíted a bőröd (nem tudom, hogy te is nő vagy -e)? Mert ma vettem észre, hogy uborkás vizet lefetyelt.

2015. márc. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 gömbicica ***** válasza:

nekem csak a teknőctarka cicamama csinálja ezt) előszeretettel. a többi lány macska soha.

aranyos) nem tudom miért. talán csak simán szeretetből )

2015. márc. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt hittem én leszek az első válaszoló, erre négyen elmém furakodnak :D
2015. márc. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hárman.
2015. márc. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szakértők véleménye szerint a nyalogatás lehet a bizalom és a gondoskodás jele. Lehet, hogy ezek igazából puszik, amik azt jelentik, hogy kedvencünk biztonságban érzi magát és boldog. De mielőtt teljesen elragadtatnánk magunkat, előfordulhat, hogy csupán ízlik neki a bőrünkön lévő sós izzadtság, de az is lehet, hogy épp a legújabb testápolónkat kóstolgatja.


Amikor cicád megnyal téged, gyakran kísérheti ezt kisebb harapás, és megeshet, hogy közben mancsával megragad téged. Ez a viselkedés nagyon hasonló ahhoz, ahogy anyukája bánt vele életének első heteiben. Láthatod, hogy egymást is gyakran nyalogatják a cicák, a fürdési rituálék során segítenek egymásnak a tisztálkodásban, különös tekintettel a nehezen elérhető helyekre, mint például fülek vagy a fejtető. Az, hogy macskád kiadósan megmosdat téged, nem kizárt, hogy annak a jele, hogy gondoskodni próbál rólad, kötődik hozzád.


Néhány macska túlzásba viszi a nyalogatást, ami olykor zavaró is lehet. Ha ez a helyzet áll fenn, és azt veszed észre, hogy macskád mindemellett szorong is kissé, akkor a legjobb, ha állatorvos segítségét kéred. Egyes szakértők szerint a túlzott nyalogatás leggyakrabban az árva macskáknál vagy az anyjuktól idő előtt elválasztott cicáknál fordul elő, de az is lehet, hogy ez csupán általánosítás. A nyalogatás, akárcsak a dagasztás, párhuzamba hozható a szoptatással, ezért a macskákra nyugtatóan hat, tehát lehet ez egyfajta vigasztaló magatartás is.


Ha egy felnőtt macska korábban nem, majd minden látszólagos előzmény nélkül mégis elkezdi ilyen módon kinyilvánítani a szeretetét, elkezd minket nyalogatni, esetleg ruháinkat szopogatni, miközben magát is az átlagosnál többet tisztogatja, akkor különösen oda kell figyelni a viselkedésváltozásra. Ebben az esetben könnyen lehet, hogy valamilyen bőrirritációval van dolguk, esetleg bolha, rovarcsípés vagy valamilyen fertőzés állhat a dolog hátterében.

2015. márc. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat 😊
2015. márc. 9. 19:43
 10/11 anonim válasza:

Lehet annak a jele(macskául), hogy többet simogasd.


De lehet(amit többen említettek már) a szeretete kimutatása is.


De az sem kizárt, hogy csak azért nyalogat mert sós a kezed/arcod. De én már olyat is láttam( ;) ), hogy ösztönosen tisztogat, akár téged.



Remélem van használató infó a fentiek közt! ;)

2015. szept. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!