Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyenkor mit lehet tenni?

Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van 3 macskám 1nagy és 2 kicsi . Kinti-benti cicák, bármikor bejöhetnek. Pár hete láttam hogy a két kicsi sokáig nincs meg, nem találtam sem a kertben sem a házban, erre kiderült hogy a szomszéd kertjében voltak egész végig. Most úgy döntöttek hogy odaköltöznek. Hiába szólok nekik nem hallgatnak a nevükre. A szomszéd is szólt már hogy csináljunk velük már valamit. Párszor át is mentem értük de egy kis idő múlva megint ott voltak, pedig ott még a házba sem mehetnek be. Minden nap meg nem zargathatom a szomszédokat. Szerintetek mit csináljak? Eddig még nem fordult elő ilyesmi. A nagyobbik cicám mindig itt van, és ő soha nem 'költözött' még el.
2015. márc. 9. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Fura.

Valószínűleg nincs közeli kapcsolatod a cicáddal.

Én pl. mindenhová magammal vittem a cicám.

Mondjuk kempingbe (ahová ugyan beengedtem, de amikor ki akart menni akkor ki engedtem, és visszajött simán).

Volt hogy költöztünk, akkor már 2 éves múlt a macsek, tehát nem valami kis pár hetes szőrgomolyagról van szó.

Az sem jelentett neki problémát.


Majd ezek után nagyjából 1 évre rá, egy felnőtt nagy testű kutyát fogadtunk örökbe.

Bár nem 2 perc volt, de összebarátkoztak.


Közel mindenki csodálkozik rajta, hogy miért nem "hagyott el" a cicám.


Hát azért, mert rettentő sokat játszottam és foglalkoztam vele kis korában (amikor nagyobb lett, akkor csak azért csökkent ez, mert a macska nem tartott rá igényt, inkább csavargott)

2015. márc. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Épp ezért nem értem mert elég közeli kapcsolatunk van, nyáron születtek azóta minden nap ott voltam mellettük, amikor nagyobbak lettek akkor is mindig játszottam velük, és ugye nyáron nagyon sok időm volt rájuk. Télen szinte mindig bennt voltak a házban, sokszor aludtam is velük, aztán az egyik héten elkezdtek csavarogni, akkor azt gondoltam hogy ez normális, mert hát minden cica csavarog, pedig annyira szeretem őket, olyan jó lenne ha már hazajönnének.
2015. márc. 9. 20:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt nyakörv + címtartó, rögtön nem akarják máshol befogadni.

Másrészt, ha nincsenek ivartalanítva, akkor ivartalanítsd őket! Valamennyivel kevésbé fognak elvágyódni.


Harmadrészt jutalomfalat NAGYON sok mindent megold. Többek között a behívást is. (A mi drága szomszédunk hívja a macskekokat és ki tudja mivel próbálja etetni őket. Mivel a szomszédot erről az áldásos, jó szokásáról nem lehet lenevelni, a macskákat szoktatjuk le róla jutalomfalattal. Akkor már biztos nem mennek át, amikor mi a közelben vagyunk - az elég jó, nem?)


Negyedrészt, az természetes, hogy ha nyüzsi van a szomszédba, átmennek megnézni, pláne, ha fiatal, kíváncsi, barátságos cicákról van szó. Valószínűleg ha elmúlik az újdonság varázsa kevesebbet fognak arra lófrálni.

Addig pedig szomszédokkal meg lehet beszélni, hogy kergessék el őket: ha a "siccinnentebüdösdög!"-re nem hallgatnak, akkor kevés, apró kaviccsal megtöltött műanyag flakont lehet az irányukba vágni. Annak a zörgése és a sebessége elég ijesztő, a csattanása is, de akkor sem okoz komolyabb sérülést, ha véletlenül el is találja őket.

2015. márc. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!